Two Point Hospital

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
Post Reply
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Two Point Hospital

Post by tnt »

Isi mai aminteste cineva de Theme Hospital? They are back!
Abia astept sa fac niste spitale asa cum as vrea eu sa fie in Romania :)

http://www.pcgamer.com/two-point-hospit ... _pcgamerfb
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Two Point Hospital

Post by Magicake »

tnt wrote: Abia astept sa fac niste spitale asa cum as vrea eu sa fie in Romania :)
Image
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Two Point Hospital

Post by ciolan »

Ca să vă fie așteptarea mai ușoară: http://corsixth.com/ ;)
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Two Point Hospital

Post by tnt »

Uhuu, danke!
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Two Point Hospital

Post by tnt »

A aparut si cica e asa cum trebuie sa fie:

phpBB [video]
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Two Point Hospital

Post by McWilliams »

CohhCarnage (@Cristan: asta este un Twitch streamer, care are un following considerabil, care are o reputatie decenta, care este un tip de treaba si care, in general, poate sa dea o parere pertinenta pentru niste jocuri video in conditiile in care le butoneaza cateva ore bune inainte sa deschida gura. dar, evident, sunt sigur ca este plin internetul de pareri contra, care-l contrazic si care-l acuza ca primeste bani de la "corporatii" ca sa dea pareri bune, deci este "disputed", deci ma pot astepta sa apara Gigei pe-aici care sa bodogane ceva despre naiba stie ce si tu sa apari pe aici ca este obligatoriu sa prezint CV-ul cuiva care are o parere pe internet, pentru ca nu coincide cu parerea altcuiva de pe internet) a avut o parere buna despre joc. L-am vazut (jocul) pe stream-ul lui. Nejucand Theme Hospital, n-as putea sa-mi dau o parere aici, insa Cohh a opinat ca, fiind niste oameni care au participat si la Theme Hospital, Two Point Hospital pare dezvoltat in directia corecta, ca un joc din aceeasi serie.

In mod normal, as link-ui video-ul, insa este un podcast (Dropped Frames) si e o discutie fugitiva de cateva minute pe de o parte, respectiv e un stream de cateva ore pentru latura de unde isi formeaza o opinie, pe de alta parte.

Arata bine, se butoneaza bine, singura chestie care poate fi descurajanta este pretul - si asta doar pentru ca este atipic fata de "standardul" existent pentru run-of-the-mill simulators, nu pentru ca nu ar putea fi justificat.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Two Point Hospital

Post by ciolan »

Aseară, cu vreo șase ore înainte ca jocul să fie lansat pe Steam, era pe torrenți. M-am întristat. Vezi ce se întîmplă dacă ești un amărît care nu-și permite un DRM decent? Azi văd că e protejat cu Denuvo. Good job.

Aparent n-are sandbox mode. Cred că o să aștept o reducere.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Two Point Hospital

Post by cg1700 »

ciolan wrote: 30 Aug 2018, 15:01 Vezi ce se întîmplă dacă ești un amărît care nu-și permite un DRM decent? Azi văd că e protejat cu Denuvo. Good job.
Din start a fost protejat cu Denuvo. Si tot a fost spart.
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Two Point Hospital

Post by Mahdi »

Protejat e mult spus. În cuvintele unui șau de pe reddit:
It's worse, they use it even where it doesn't work. Best example is today's Two Point Hospital. It has Denuvo, but Denuvo doesn't encrypt the .exe in Unity engine games (some compatibility issue or something) and so it was cracked in minutes. What's the damn point of having it in that case?
REMEMBER CITADEL
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Two Point Hospital

Post by McWilliams »

Nu cumva este ceva impus (DRMul) daca vrei sa vinzi jocul pe o platforma online gen Steam?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Two Point Hospital

Post by cg1700 »

Nu e impus nici un fel de DRM in cazul Steam. Nici macar Steamworks nu e obligatoriu.
Image
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Two Point Hospital

Post by tnt »

^ Azi-noapte am crezuI ca McWill a adormit cu capul pe tastatura, acum realizez abia unde batea :lol:

Ciolan, cica toata campania ar fi de fapt un sandbox, de asta n-ar mai fi pus modul separat.

Si sunt peste 20k indivizi pe Steam momentan care-l joaca. Eu zic ca se vinde bine.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Two Point Hospital

Post by tnt »

E free pe Steam weekendul asta.
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests