Microsoft Flight Simulator

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by tnt »

Inca dld... am luat versiunea premium.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Bogdan »

Am facut si eu tutorialele si cateva zboruri peste locuri pe care le cunosc. It's kinda mindblowing.

Ce nu e ideal e stresul pe care il pune pe system, mai ales pe procesor. Joc pe un laptop destul de puternic (i7 9750H cu RTX 2060), dar procesorul sta in 95 de grade Celsius. Am incercat sa fac undeclocking cu Intel Extreme Tuning Utility, dar si cu -0.130 V nu observ imbunatatiri pe partea termica. Destul de puzzling, mai ales ca in trecut, pe alt laptop, schema a mers cand aveam aceasi problema cu PUBG.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by tnt »

Cred ca-i primul joc care m-a impresiomat cu adevarat dupa foarte multi ani, e ahead of its time.
Si la mine duce cam greu, cu i7 generatia 8 parca, 16gb ram si gf1070, dar nu mai upgradez anul asta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by ola small dickie »

Puteti cumva sa mi spuneti daca se vede satul Vartop, comuna albesti, jud constanta? Mersi
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Bogdan »

ola small dickie wrote: 21 Aug 2020, 11:21 Puteti cumva sa mi spuneti daca se vede satul Vartop, comuna albesti, jud constanta? Mersi
Here you go:
Spoiler:
Image
Jocul nu permite (inca) sa setezi custom waypoints cu coordonate georgrafice. Pentru chestii din astea trebuie sa navighezi vizual. Am plecat de la aerodromul Tuzla si am mers de-a lungul litoralului pana la Mangalia (m-am simtit ca pilotul avionului Nutline), apoi am urmat soseaua spre vest.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by tnt »

phpBB [video]


Prezentare Oceania <3
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by ola small dickie »

Bogdan wrote: 21 Aug 2020, 23:54
ola small dickie wrote: 21 Aug 2020, 11:21 Puteti cumva sa mi spuneti daca se vede satul Vartop, comuna albesti, jud constanta? Mersi
Here you go:
Spoiler:
Image
Jocul nu permite (inca) sa setezi custom waypoints cu coordonate georgrafice. Pentru chestii din astea trebuie sa navighezi vizual. Am plecat de la aerodromul Tuzla si am mers de-a lungul litoralului pana la Mangalia (m-am simtit ca pilotul avionului Nutline), apoi am urmat soseaua spre vest.

:lol: multumesc!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Cristan »

Și Bucureștiul. Puțin cam dezamăgitor, comparativ cu alte imagini, dar tot mi se pare impresionant.

phpBB [video]
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by TG »

C... can you nuke it?

Cand imi rezolv problemele cu PC-ul o sa il incerc si eu. Am 0 interes pentru simulatoarele de zbor, dar si numai ca realizare tehnica mi se pare ca merita jucat putin. Si am vazut ca e pe Game Pass.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Bogdan »

User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Da' Galațiul poți să-l vezi huh huh?
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Bogdan »

phpBB [video]
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Bogdan »

phpBB [video]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by tnt »

phpBB [video]


Free expansion la toamna <3

Cred ca am sa-mi iau un Xbox X doar pt MS Flight Sim. Cu gaming laptop de £2000 si tot nu ma pot bucura cum trebuie de jocul asta, mai ca ia foc. Am zis ca dupa experienta MEH cu PS4 n-o sa mai iau vreodata console, dar cred ca daca e o consola care se merita acu cat de cat, e actualul Xbox.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Bogdan »

Pe 28 Iulie iti zic cum e. Abia astept. Si eu am fost super hooked o vreme, jucand pe PC (vezi review-ul de pe site si Stiinta si Tehnica), dar laptopul meu gafaia puternic atat pe partea de performanta cat si pe cea de racire. Pana acum Series X-ul nu mi-a dar niciun semn de slabiciune, asa ca sunt convins ca experienta o sa fie mult mai buna. Ma astept sa aiba si full suport pentru mouse and keyboard, asa cum multe jocuri de Xbox au deja.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by tnt »

Unde ai gasit Series X de cumparat? Peste tot e out of stock.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by Bogdan »

tnt wrote: 13 Jul 2021, 17:11 Unde ai gasit Series X de cumparat? Peste tot e out of stock.
Daca nu te deranjeaza sa platesti un pic mai mult decat pretul oficial:
https://www.gamers.ro/xboxseries/xbox-series-x-1tb

E un magazin mic, dar legit. Si eu de la ei l-am luat, dar am prins un batch din primavara, cand costa 2700 la ei. L-au avut si la lansare, anul trecut, la 2400 de lei, dar atunci eram naiv si credeam ca o sa il gasesc in magazinele mari.

BTW, business-ul principal e in Ungaria, de unde teoretic l-ai putea lua mai ieftin, livrat eventual cu servicii gen eshopwedrop.
https://www.konzolvilag.hu/xboxseries/xbox-series-x-1tb

Alta varianta ar fi Polonia:
https://www.oleole.pl/konsole-xbox-seri ... on-3.bhtml

Au fost cativa baieti pe forumul ConsoleGames.ro care si-au luat de acolo.
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by DreadWing »

Incearca si https://partalert.net/
Momentan au doar Xbox Series S
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Microsoft Flight Simulator

Post by tnt »

Mersi de linkuri. Am sa mai astept putin. Eu locuiesc in UK si nu se gaseste aici, ma intrebam cum de se gaseste in Ro.
Mi-am dat seama ca am fost neinspirat luand versiunea Steam a jocului. Daca luam de pe MS Store am impresia ca puteam apoi folosi jocul si pe consola. Acum va trebui sa-l cumpar din nou cand imi iau Xbox. Stiu ca o varianta ar fi Gamepass, dar prin subscription nu as avea versiunea Premium a jocului pe care o am pe Steam.

Btw, water updates throughout the year:
phpBB [video]
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests