GRID Autosport (TOCA successor)

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
Post Reply
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

GRID Autosport (TOCA successor)

Post by kensky »

Image
nea Caisa
Space Invader
Posts: 26
Joined: 12 Mar 2014, 04:57

Re: GRID Autosport (TOCA successor)

Post by nea Caisa »

eu astept cu mare interes. grid nu a rupt gura targului, a fost sub toca 3, iar grid 2 nu am jucat inca, dar am auzit ca nu am pierdut mare lucru.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: GRID Autosport (TOCA successor)

Post by RaptoR »

nea Caisa » Mon Apr 28, 2014 12:08 pm wrote:grid nu a rupt gura targului
Numeste 5 arcade/simulators mai bune decat Grid (primul) lansate in ultimii 10 ani.
Dupa parerea mea este printre cele mai bune arcade-uri, avand suficient de multa simulare in el incat sa nu virezi la 90 de grade cu 200km/h si suficient de putina incat sa fie jucat decent chiar si pe tastatura. Dupa mine are cel mai bun sistem de drifting pe care l-am vazut vreodata intr-un joc.
nea Caisa
Space Invader
Posts: 26
Joined: 12 Mar 2014, 04:57

Re: GRID Autosport (TOCA successor)

Post by nea Caisa »

toca race driver 3 e mai bun, cel putin dupa parerea mea. are mai multa diversitate si ca circuite si ca masini. cred ca e singurul joc pe pc care se apropie de ce fac grand turismo si forza pe console.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: GRID Autosport (TOCA successor)

Post by RaptoR »

Bun, sa luam parerea ta ca fiind valida, desi nu o impartasesc. Toca Race Driver 3 e mai bun ca Grid. Asta nu inseamna ca la momentul lansarii GRID nu a rupt gura targului.
User avatar
KirRoland
Space Invader
Posts: 12
Joined: 28 Apr 2014, 22:01
Contact:

Re: GRID Autosport (TOCA successor)

Post by KirRoland »

Mie mi-a placut si Grid 2. Este chiar simplu si oricine il poate juca. Este primul joc codemasters in care chiar am folosit butonul de replay daca am gresit, deoarece este mult mai rapid. Are multe detalii dar daca vrei o experienta cat mai reala atunci nu asta este jocul pe care il cauti. Dar autosport pare ca se axeaza pe majoritatea care vrea acea experienta mai reala, readucand chiar si cockpit viewul.
The true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.
Pentru mai mult gaming: https://www.youtube.com/user/kirroland
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests