War Thunder

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
Post Reply
User avatar
Magmarei
Space Invader
Posts: 4
Joined: 13 May 2014, 20:53
Location: Behind you...

War Thunder

Post by Magmarei »

Voi ce parere aveti de acest joc? Eu il tot inncerc de o vreme si pot sa spun ca e singurul joc care ma facut sa ma tin de el. Am ajuns destul de departe si desi am jucat si World of Warplanes pot sa spun ca in jocul asta avioanele chiar se simt ca niste avioane si nu ca niste caramizi zburatoare ( I'm talking to you World of Warplanes). Oricum jocul este inca in open beta desi eu sincer nu am experimentat bug-uri sau glitch-uri, in afara de lista de prieteni care e ''bugged as hell''... As vrea sa aflu niste pareri ca sunt curios ce crede lumea, in general, despre acest joc.
Master Chief didn't won the Master Cef
Wicked
Space Invader
Posts: 4
Joined: 22 May 2014, 10:49

Re: War Thunder

Post by Wicked »

Trebuie sa fi un pic pasionat de aviatie ca sa rezisti la grind, altfel te lasi din cauza progresului greoi. Am jucat pe realistic cu joystick insa nu recomand nimanui, stick-ul e pentru simulator unde jocul incepe sa prinda viata. Mai greu cand esti singur, iti recomand sa intri intr-un clan. Eu nu prea am mai intrat ca nu am wingman :roll:
User avatar
Pompiliu92
Space Invader
Posts: 15
Joined: 10 Mar 2014, 16:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: War Thunder

Post by Pompiliu92 »

Pur si simplu compari doua jocuri diferite. WoWp e facut pentru un anumit gen de jucatori, cei care prefera actiune spontana si lupte scurte, in special daca ai venit de la serviciu si vrei sa te relaxezi, iar WT e pentru fanii simulatoarelor mai mult sau modul realistic battles. Am incercat WT in modul simulator cu mouse si tastatura si e destul de greu. E mult mai usor Ground Forces in modul simulator. :D
dragosv
Space Invader
Posts: 9
Joined: 24 Jun 2014, 02:15

Re: War Thunder

Post by dragosv »

Cred ca Gaijin nu gaseste reteta succesului. Numarul jucatorilor scade de la o zi la alta si scade sigur. Ground forces este o dejamagire . In loc sa rezolve problemele de mecanica a jocului ei modifica altele. Pacat ca un joc cu potential trece pe linia moarta.
Poate totusi in ceasul al 12-lea rusnacii astia termina de baut vodka si se apuca de treaba.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: War Thunder

Post by Soarecu »

Daca faceau jocul ca inainte de patch-ul 1.29 (parca de acum un an) totul era foarte fun si fain, asa...
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: War Thunder

Post by zme-ul »

sunt de aceeasi parere, 1.29 a bagat jocul in pamant
人は地獄を作った
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: War Thunder

Post by Fedaykin »

No, am incercat si eu putin WT dupa ce a iesit GF (convins fiind ca o sa ma prinda rapid si ca o sa dau naibii odata WoT) si...

In primul rand, interfata e orice, numai intuitiva nu. Da, te prinzi pana la urma cum sta cu recrutatul crewului si cu researchul, dar pe bune ca ar avea multe de imbunatatit

Asta una la mana. Doi la mana, inca nu ma simt suficient de bun pt Simulator Battles (o sa trebuiasca zeci de ore sa ma obisnuiesc cu shell dropul) iar in Arcade/Realistic ma scoate din tatani faptul ca toata lumea te vede, ca nu ai concealment propriu zis (iar faptul ca nu poti sa vezi, decat pe harta, indicatoarele inamicilor spottuiti de tancurile aliate mi se pare imbecil de-a dreptul)

De-abia de-abia am deblocat si eu primul Stug + T-28. Uneori e fun sa joci cu tancurile Reserve, dar sa dea naiba daca inteleg impotriva la ce tieruri te pune (si cat de des te pune). Daca au pretentia de la mine sa dau jos un Pz III cu un Pz II C, nasol.

A da, plus faptul ca obuzele stock sunt 90% inutile, din ce am observat. Macar in WoT ai posibilitatea sa eviti stock grind via Free XP, aici nu am gasit vreo modalitate.

P.S.: De avioane nu m-am atins mai deloc, mai ales dupa ce nu am reusit sa comut controlul de pe KB+M pe joystick. Help?
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: War Thunder

Post by Soarecu »

La avioane mai merge cum mai merge.
dragosv
Space Invader
Posts: 9
Joined: 24 Jun 2014, 02:15

Re: War Thunder

Post by dragosv »

Dupa mini upgrade-ul asta parca s-a schimbat ceva. Sau doar mie imi pare ? :D
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: War Thunder

Post by zme-ul »

da s-a schimbat, a scazut iarasi cu 1/2 nr de jucatori on-line :D
人は地獄を作った
dragosv
Space Invader
Posts: 9
Joined: 24 Jun 2014, 02:15

Re: War Thunder

Post by dragosv »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dragosv
Space Invader
Posts: 9
Joined: 24 Jun 2014, 02:15

Re: War Thunder

Post by dragosv »

Poate in 2-3 pach-uri totul o sa fie minunat si "puhoaie" de jucatori isi vor indrepta privirea catre WT . :D

P.S.: Asa visez eu .
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: War Thunder

Post by Fedaykin »

Ca rezultat al sictirului provocat de WoT (de fapt, de playerbase-ul absolut infect), am zis sa imi incerc norocul in Ground Forces Simulator Battles. Ce-i drept, la Tier 2 deocamdata.

E... interesant. Si frustrant. Incredibil de frustrant.
Pt ca sunt convins ca e cel putin 1 individ in fiecare lupta care joaca pe lowest settings si evita toate balariile si boschetii pe care eu ii vad pe PC-ul meu.

Recunosc, ma orientez dupa mini-map sa vad daca e spottuit ceva si apoi incerc sa identific pe campul de lupta - dar sa dea naiba de nu ii inteleg pe fanii hardcore care vor inlaturarea icoanelor inamice de pe minimap.

l.e.: Top Kek. Aseara am intrat si am vazut ca in ultimul update au scos Simulator Battles din lista Arcade/Realistic/Simulator iar acum Realistic e ca Simulator Battles (fara nici un indicator pt inamici, nici macar pe harta - fuck yeah!) cu exceptia limitarii unghiurilor de camera (e ca in Arcade/fostul Realistic)

Awesome!
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: War Thunder

Post by Doc »

WT-avioane mi se pare mult peste WoW, in timp ce partea cu tancuri e exact invers, WT-GF nu se ridica deloc incat sa fie o altenativa la WoT.
La avioane imi place totul, chiar si numai sa zbor, pur si simplu. Ai spatiu sa-ti faci un plan de zbor, e o satisfactie pana si sa zbori catre casa, ciuruit, si sa-ti iasa aterizarea.
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests