Recomandare casti gaming wireless

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
Post Reply
User avatar
daydr3am3r
Space Invader
Posts: 48
Joined: 2 Mar 2014, 16:25
Location: Bucuresti, Romania

Recomandare casti gaming wireless

Post by daydr3am3r »

Salut,

Ma bate gandul sa imi iau o pereche de casti wireless pentru gaming dar nu prea ma pot hotara.
Imi puteti recomanda ceva decent, in jur de 2-300 RON give or take (pot sari si peste daca e intradevar nevoie dar sincer as prefera sa nu)? Chiar nu am idei :D
Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Recomandare casti gaming wireless

Post by sebas »

Eu nu ți-aș recomanda căști wireless, nu se pretează deloc la sesiunile lungi de gaming pentru că sunt grele. Eu am avut Razer Chimaera și a fost cea mai proastă achiziție pe care am făcut-o vreodată pentru calculator.

Apoi, în 200-300 de lei nu prea ai ce căști wireless să iei.

Ia-ți mai bine Logitech G430 sau HyperX Cloud I. Sunt un pic mai scumpe decât bugetul tău dar sunt cam cele mai bune sub 100€.
dump CHA
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 314
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Recomandare casti gaming wireless

Post by Foxman »

Daca vrei sa iei casti wireless, iti recomand Logitech G930. Batieria tine bine de tot, au range mare (eu aveam laptop-ul la etajul 3 al hotelului si stateam afara in foisor si vorbeam la casti), sistemul 7.1 se aude bestial. O sa te coste ceva, dar vorba Preafericitului: "Dai un ban, dar cumperi ceva frumos.".
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
daydr3am3r
Space Invader
Posts: 48
Joined: 2 Mar 2014, 16:25
Location: Bucuresti, Romania

Re: Recomandare casti gaming wireless

Post by daydr3am3r »

sebas wrote:Eu nu ți-aș recomanda căști wireless, nu se pretează deloc la sesiunile lungi de gaming pentru că sunt grele. Eu am avut Razer Chimaera și a fost cea mai proastă achiziție pe care am făcut-o vreodată pentru calculator.

Apoi, în 200-300 de lei nu prea ai ce căști wireless să iei.

Ia-ți mai bine Logitech G430 sau HyperX Cloud I. Sunt un pic mai scumpe decât bugetul tău dar sunt cam cele mai bune sub 100€.
Mersi de sfat. Si eu as opta pentru wired. Problema e layoutul biroului si al carcasei. Nu prea am cum sa bag cablul in fata ca risc sa imi rup gatul si sa il prind in scaun iar din spate pana la scaun am nevoie de 3+ metri ca sa stea lejer :| Dar ma uit la ce mi-ai dat, poate am noroc.
Image
User avatar
daydr3am3r
Space Invader
Posts: 48
Joined: 2 Mar 2014, 16:25
Location: Bucuresti, Romania

Re: Recomandare casti gaming wireless

Post by daydr3am3r »

Foxman wrote:Daca vrei sa iei casti wireless, iti recomand Logitech G930. Batieria tine bine de tot, au range mare (eu aveam laptop-ul la etajul 3 al hotelului si stateam afara in foisor si vorbeam la casti), sistemul 7.1 se aude bestial. O sa te coste ceva, dar vorba Preafericitului: "Dai un ban, dar cumperi ceva frumos.".
Mersi. Le vazusem si eu dar am trecut peste ca sunt cam peste buget momentan. Dar iau in calcul.
Image
Post Reply

Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests