Recomandari Casti

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Recomandari Casti

Post by cg1700 »

TG wrote: 10 Dec 2018, 14:43 Nu aș recomanda nimănui wireless-uri ieftine. Dacă tot le folosești la PC, e aiurea să sacrifici calitatea pentru libertatea de mișcare... în casă.
Poti sa le folosesti in alta parte in afara de in casa? Ca toate castile wireless pe care le am vin cu adaptor USB ca sa le poti conecta la PC/consola.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Recomandari Casti

Post by TG »

Mărar wrote: 10 Dec 2018, 14:55 Una din probleme cu castile wireless este semnalul lossy, bluetooth fiind un mediu de transmisie cu banda scazuta,
Da dar depinde și de model, exemplul tău este low end. Cele mai scumpe de obicei nu folosesc bluetooth, ci o implementare proprie (de obicei cu aptX ). Diferențele au ajuns să fie foarte mici până la un anumit price range. Evident, tot sunetul wired e superior, dar s-a ajuns la un nivel mulțumitor.

Eu unul mă așteptam să le returnez pe ale mele, având experiența altor căști wireless.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Recomandari Casti

Post by Mărar »

Da, dar pana in pretul unor M40x-uri, nu cred ca dai de ceva decent wireless.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Recomandari Casti

Post by ola small dickie »

cg1700 wrote: 10 Dec 2018, 14:40 Pai si eu tot in casa le folosesc dar de cand am descoperit cat de misto e sa folosesti casti wireless ca sa asculti muzica sau podcasturi cand faci treaba prin casa nu mai pot sa ma intorc la casti cu fir. Mie sincer libertatea asta de miscare mi se pare mult mai valoroasa decat calitatea sunetului.
Nu umblu prin casa cu casti. Imi trebuie doar la calculator si foarte rar daca stau in bucatarie cu telefonul la masa sa fumez o tigara si vreau sa ascult o melodie.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Recomandari Casti

Post by TG »

Mărar wrote: 10 Dec 2018, 15:20 Da, dar pana in pretul unor M40x-uri, nu cred ca dai de ceva decent wireless.
Nu, nici nu se pune problema, de aia ziceam că prețul ar fi dublu. Ori deja în banii ăia ai alte opțiuni wired, cu wireless-ul indiferent de situație faci un compromis. Dar din fericire nu mai implică calitate la nivelul unei găleți, cum era acum câțiva ani.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Recomandari Casti

Post by DarthZombie »

In aceeasi gama de pret nu ar fi mai recomandata o pereche de casti open back? Ca si alea se preteaza la ce intentioneaza ola sa le foloseasca. Recunosc insa ca nu stiu daca-s risipa atunci cand sunt folosite cu placi audio integrate.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Recomandari Casti

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 10 Dec 2018, 13:59
Acum poti asculta soundtrack-ul de la Unavowed cu ele :)
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Recomandari Casti

Post by ola small dickie »

kostyka wrote: 10 Dec 2018, 23:19 Io-n borseta aia tin bani marunti gen! Castile le tin aninate intr-un cui! :D Si absolut, nu o sa-ti scape detalii cu astea, ceea ce poate fi obositor. Foloseste-le sporadic, iti recomand ceva in genul asta pentru uz zilnic:

https://www.avstore.ro/casti/fiio-em3s/

Detaliate, dar nu overwhelming, un bas relaxat, nu foarte prezent dar suficient. Io personal urasc castile izolante fonic care-ti intra in canalul urechii, nu le sufar; astea de mai sus in schimb sunt cele mai misto casti mici gen in ear, sau mai degraba on ear, iti dai seama din poza cum se ataseaza; sunt cele mai bune pe care le-am incercat eu, dar fara sistemul ala de sigilare prin presiune, fara musticuc gen. Si sunt si suficient de ieftine sa nu-ti para rau de ele daca le uiti pe undeva, dar mult mai bune decat 99% din tot ce inseamna casti buds fara sigilare.
Cred ca pe astea o sa mi le cumpar pentru la serviciu. La serviciu ascult mai multa muzica decat acasa
Azad wrote: 10 Dec 2018, 23:38
ola small dickie wrote: 10 Dec 2018, 13:59
Acum poti asculta soundtrack-ul de la Unavowed cu ele :)
Sau il rejoc cu castile noi. Cu personaj si abordari noi :)

Ma fac fata si merg in misiuni doar cu cele 2 fete. 3 fete in misiune, tre sa iasa misto
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Recomandari Casti

Post by Mahdi »

Acum poți să joci Thief. Nu mai ai nicio scuză.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Recomandari Casti

Post by ola small dickie »

:lol: chiar ca, uitasem de Thief
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests