Genti laptop si rucsace in general

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
Post Reply
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Genti laptop si rucsace in general

Post by Magicake »

Sa avem toata gama de thread-uri.

Am primit o de-asta cadou (Bobby Bizz XD Design) https://www.emag.ro/geanta-laptop-antif ... DK98X0BBM/

Deci ma pot preface ca-mi cumpar chestii scumpe.

E solida si premium si toate cele, dar din cauza chestiilor antifurt fermoarele sunt ingreunate pe la colturi. Nu e genul de rucsac pe care sa-l inchizi cu o mana fara sa te chinui sau fara sa ti se para ca-l vei strica eventual. Inca nu-s 100% sigur daca-s dispus sa ma lovesc de asemenea neplaceri zilnic, cred ca geanta asta se incadreaza bine la zicala "security at the expense of usability comes at the expense of security".

Abilitatea de a se "transforma" in servieta in schimb e foarte misto — motivul pentru care nu o vand instant (I mean, la pretul ala...), in unele situatii e mai comod sa tii rucascul in mana si cu servieta asta arati si classy.

Acum nu-mi mai trebuie decat un milion de dolari cash, sa simt ca ma ajuta toate antifurturile. Antifurtele. Antifurtunurile. Anyway.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Genti laptop si rucsace in general

Post by TG »

Păi avem deja thread de lăudat. :D
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Genti laptop si rucsace in general

Post by Magicake »

Intentia mea a fost un thread legit pentru asa ceva :lol: E drept ca nu-i o componenta PREA importanta si discutabila dar nah.

Continuare:
Inainte foloseam un https://www.pcgarage.ro/genti-notebook/ ... 217-black/

Excellent stuff si a suportat 2 generatii de laptop-uri cu brio, dar culoarea aia albastrie il face sa arate ponosit foarte repede. La 150 lei cat vad ca vor pe el acum mi se pare ok-ish value, daca se gaseste la 100 e perfect. Eu l-am luat la reducere de pe PCG cu 60 lei, chilipir la banii aia.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Genti laptop si rucsace in general

Post by Triggerix »

Wow, aș vrea să primesc și eu cadouri din astea. Looks neat af. Să o folosești sănătos (I hope that's a thing people say) :mrgreen:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Genti laptop si rucsace in general

Post by TaikoKaira »

https://altex.ro/rucsac-gaming-genesis- ... PALLAD500/

Când mi-am cumpărat laptop în vară, a trebuit să-mi iau şi un rucsac pe măsură (spun asta mai mult pentru că ecranul are un diametru destul de mare, de 17.3'', şi a trebuit să caut ceva mai încăpător). Asta mi s-a părut varianta cea mai potrivită şi cea mai la îndemână, mai ales pentru că am considerat raportul calitate-preț foarte acceptabil. Cel mai mult îmi place faptul că are multe compartimente şi e foarte bine organizat, însă e destul de mare - cel puțin pentru mine. Dar cred că materialul de calitate şi faptul că oferă o anumită siguranță pentru ce ai în interior (laptop, încărcător etc.) compensează asta.

P.S. Super achiziție, @Pătrunjelu'! :D
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Genti laptop si rucsace in general

Post by sebas »

Eu de 9ani! am acelasi rucasc HP, pe care l-am purat peste tot. Pe munte, cu laptop sau fara etc. Inca arata impecabil si imi place foarte mult cum este compartimentat. De fapt, acum ca ma gandesc, chiar nu-mi vine sa cred cat de bine rezista. Vad ca nu se mai vinde pe la magazine, dar este pe olx.

https://www.olx.ro/oferta/rucsac-hp-ori ... d8a08b5f0d
dump CHA
Post Reply

Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests