Smartphones - Discutii generale

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by rdo »

Il bate pe cineva de aici gandul sa-si achizitioneze S8/S8+?
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by Magicake »

Not me, las pana anul viitor cand imi expira contractul si apare S9. Vreau sa incerc functionalitatea pt PC dock dar sunt cateva features pe care le vreau asbente si nu toate aplicatiile suporta inca. Basically, tot ce e nou e unpolished 100% si va fi mult mai ok la S9.

Dar da, m-a batut gandul, l-a facut pe S7 Edge-ul meu sa para UGLY AF (la fel ca pe orice alt telefon dealtfel). Can't look at it the same way again.

P.S. ma intreb, daca nu era fiasco-ul cu bateria, oare Samsung lansau un telefon mult mai... tamed?
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by DANiel »

Frumoase foc Samsungurile noi, si bai ce camera au S-urile astea pe spate (superba cea de pe S7, tocmai ce m-am jucat cu unul si pozele in noapte sunt superbe). Dar cand vine vorba la cum pica in mana sau cum se simt, cam aduc spre plastic ieftin. Cel putin S7, care super sensibil. Also, la S8 il vad cu ecranul panza-de-paianjan de la prima cazatura.
EDIT: Si cu S7 de care zic a reusit performanta de a-l ciupi putin pe rama in primele 2 ore de cand l-a luat.
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by alexnsn »

Pe mine ma bate gandul sa imi iau un LG G6.
Ce parere aveti?
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by rdo »

phpBB [video]
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by Cimitri »

Apreciez cat de cat omul,but daaaaaaaaamn...ce fata de betiv. Zici a baut toata noaptea inainte de review.
Image
User avatar
Anne
I mean business
Posts: 249
Joined: 3 Jan 2017, 18:49
Location: Cyberspace

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by Anne »

De obicei nu arata asa busit. Nici bluza neagra nu-l avantajeaza.
Image Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by DANiel »

Si tocmai ce am pus mana pe un S8. Si doamne ce ieftin se simte. Frumos ecran, dar asta nu scuza plasticul ieftin de pe spate.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by caleb »

^^ Așa îi Samsung. Și S2 a fost o plasticăraie ordinară, dar și-a făcut treaba destul de bine. Oricum de ce naibii ai vrea o carcasă din solzi de sirenă atâta timp cât schimbi telefonul la 1-3 ani? Că-i păcat de lucrătură dacă-i materialul prea ok și finuț, în el se află doar deșeuri electronice în devenire. Mai simplu iei un case/bumper cu spate care-ți place. Zic și eu. Aka și mie-mi plac materialele faine, dar la un telefon parcă nu prea merită.
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by filla »

caleb wrote: Oricum de ce naibii ai vrea o carcasă din solzi de sirenă atâta timp cât schimbi telefonul la 1-3 ani?
Pentru ca e model flagship, pentru ca e modelul scump, pentru ca il compar cu iphone, pentru ca vreau ceva ce miroase a scump cand stiu ca e scump.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by Magicake »

@materiale si rezistenta
Recomand huse, la finalul vietii fiecarui telefon detinut pana acum (2 yrs on average, 6 phones), aratau toate ca noi. 1) ai un telefon ingrijit si 2) dupa ce-ti iei altul, te folosesti de starea telefonului, in special daca e flagship. Si daca nu-l vinzi, poate il faci cadou cuiva din familia apropiata. A lot nicer cand nu arata dezastru :lol:

Also yea, take minimal care, adica tine-l in buzunar inchis cu fermoar sa nu cada, nu-l agata/lasa cine stie pe unde, and it'll stay nice and clean.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by ola small dickie »

nu am inteles niciodata husele pt telefon. la finalul vietii fiecareui telefon arata ca nou. da dar cat l-ai folosit nu a aratat cum arata la final, pt ca era intr-o husa. daca la final arata ca nou la ce iti foloseste? eu nu le iau ca sa le vand sau ca sa le fac cadou. daca tot tin 2 ani un telefon pt ce sa-l mai si imbrac? ca sa nu-l vad niciodata in starea lui naturala timp ce il folosesc 2 ani iar apoi la sfarsit sa ma minuez ca arata ca nou? mie imi place ca telefonul pe care il cumpar sa arate cum arata el original, nu imbracat
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by .chester »

I think that's a lesson for us all.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by marvas »

mie mi-a placut partea cu "starea lui naturala". In rest nici eu nu pun nici husa nici ecran de protectie.
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by filla »

Eu pun husa de silicon si sticla pe ecran si tot schimb ecranul de minim 2 ori la fiecare telefon. It is what it is.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by .chester »

It is what it is adica nu ai grija de telefoane.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by ola small dickie »

in plus arati ca un boshorog cu husa la telefon. mai trebuie sa-l porti si agatat de gat sau in husa din aia de piele la curea si ai locul rezervat pt campionatul de sah de la clubul pensionarilor din parc. acolo au toti huse
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by .chester »

Nu si daca ai husa de-asta:

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by DANiel »

Husa pe telefon si dormitul cu sosetele in picioare. Cele mai insuportabile chestii.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Smartphones - Discutii generale

Post by Mahdi »

De acord cu ola aici. De la husă pentru telefon nu mai e decât un pas până la ținut telecomanda în pungă, the most boșorog thing ever.
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests