Filme Horror

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
Post Reply
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Filme Horror

Post by .chester »

A dat Aron Biro share (in mod ironic, cred) la articolul asta care m-a frecat un pic la ridiche si mi-am dat seama ca noi nu avem topic de filme horror. Sau poate avem, mi-a fost lene sa dau search inainte.

Deci, sa vorbim despre filme horror! Recomandari, ultimele filme vazute, seriale basite care totusi merita urmarite si asa mai departe.

Eu am vazut aseara Green Room. E mai mult un semi-slasher despre niste punkeri care se duc sa cante intr-o carciuma frecventata de neo-nazisti si isi iau omorul pe acolo. Patrick Stewart joaca rolul proprietarului dement al clubului. Shaul care a facut filmul asta a mai avut o tentativa de horror, si anume Blue Ruin, care mi s-a parut cel mai boring film din lume. Green Room e o imbunatatire semnificativa.

Also ma tot chinui de un an sa vad The Purge, dar are niste recenzii de tot rahatul. Am vazut multe filme cu recenzii de rahat dar asta parca e prea de tot. Please tell me it's at least a halfway decent slasher flick. :x

Image

Patrick Stewart incercand sa-l imite pe Heisenberg.

Also, nu vreti sa mai scriem cate ceva pe No Subtitles Found?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Filme Horror

Post by Fular »

Nu știu cine e Aron Biro ăsta, nu i-am citit articolul, dar da eu mă uit de plăcere la filme horror. Mai trist e că e extraordinar de greu să găsești ceva decent.

Aruncă o privire peste Murder Party tot a lui Saulnier. E slasher/dark comedy și cred că între primele filme regizate de el. L-am văzut un pic după Green Room. M-am amuzat copios.

Ca horror, încearcă Last Shift. Are o notă destul de proastă pe IMDB(5,7), dar e între puținele filme care mi-a dat "chills", chiar dacă pe alocuri se folosește de o mulțime din clișeele genului.

Am văzut și Purge-urile. Nu mai țin minte mai nimic din ele, dar parcă 2-ul e un pic mai bun ca primul
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Filme Horror

Post by Waaagh! »

Inteleg ca au facut un remake fartsy la It, asa ca am de gand sa revad originalul. Mi-l amintesc destul de vag. M-am simtit extrem de filthy dupa filmul ala.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Filme Horror

Post by joonior_bmf »

N-am mai vazut de mult un horror care sa ma tina treaz noaptea, dar recent am dat peste Lights out (bazat pe scurtmetrajul asta; tipa are un rol scurt si in film) care m-a facut nitel sa ma uit peste umar. Dintre filmele de anul asta, The Conjuring 2 si Train to Busan mi s-au parut ok. O sa vad zilele astea si The Wailing. Acum astept sa apara Under the shadow si The girl with all the gifts.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Filme Horror

Post by vulp »

Banshee Chapter.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Filme Horror

Post by Apollyon »

It Follows ain't bad.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Filme Horror

Post by .chester »

Meh. Stie cineva vreun site cu filme horror care chiar sa ofere recomandari ok? In ultima vreme am fost cam dezamagit de Rotten Tomatoes. Au un feature cu 50 de filme horror FRESH din anul 2016 (link) si am dat numai de castroane urmarind-l, parca nu prea mai am chef sa continui si cu alte filme din lista aia. :cry:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Filme Horror

Post by ola small dickie »

doar ce am citit tot topicul asta avand impresia ca e nou si toate postarile sunt de ieri ca am vazut 14 si nu m-am mai uitat mai incolo. pana am ajuns la postarea lui vulp, care stiam ca e banat, si mi-am dat seama de ce fac. super.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Filme Horror

Post by Apollyon »

:lol:

Nu stiu site-uri cu filme horror dar recomand The Autopsy of Jane Doe. L-am vazut recent si mi s-a parut destul de ok.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Filme Horror

Post by Triggerix »

Sunt la Dracula film festival si tocmai s-a terminat o conferinta cu Sergio Stivaletti si a fost minunat. Acum urmeaza sa vedem Rabbia Furiosa. :mrgreen:

Image
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Filme Horror

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

distractie placuta!
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Filme Horror

Post by Triggerix »

Multumeeesc!
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Filme Horror

Post by stef »

Image
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Filme Horror

Post by Triggerix »

What about it? Ti-a placut sau nu?
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Filme Horror

Post by stef »

Da, mi-a placut ideea pe care se bazeaza, pentru ca e inspirat din ceva real. In timp ce vizionam, actiunea a reusit sa ma acapareze de parca eram si eu acolo, la un moment dat chiar ma intrebam ce as face si cum as reactiona daca m-as pierde intr-un astfel de labirint unde misuna tot felu de uraciuni.

Mi-am mai adus aminte de un film care mi-a placut: Chernobyl, aparut in 2015.
Image
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 46 guests