Anime

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Anime

Post by .chester »

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Anime

Post by vulp »

doar primul lungmetraj ghost in the shell (1995/2008) a fost bun. in rest tot ce s-a scos e praf. filmu de acu va fi praf. just wait and see.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Anime

Post by zme-ul »

vulp wrote:doar primul lungmetraj ghost in the shell (1995/2008) a fost bun. in rest tot ce s-a scos e praf. filmu de acu va fi praf. just wait and see.
GITS SAC 2nd GIG a fost cel mai bun GITS :roll:

dar, nu am asteptari prea mari de la filmul de anul asta
人は地獄を作った
User avatar
Anne
I mean business
Posts: 249
Joined: 3 Jan 2017, 18:49
Location: Cyberspace

Re: Anime

Post by Anne »

Azi am inceput sa ma uit la Nisekoi, dupa ce a postat Joonior' o piesa de la sfarsitul sezonului 2. Sunt la episodul 7 si nu ma asteptam sa-mi placa asa de mult, in general nu prea le am cu comediile dar chiar sunt funny personajele, mai ales expresiile lor faciale ca sa zic asa. Imi place si doza de romantism, chiar m-a prins rau si d-abia astept sa vad ce urmeaza.
Image Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Anime

Post by joonior_bmf »

Am terminat Nisekoi din inertie, pentru ca nu m-a prins. Nici macar cat Lovely Complex, care m-a disperat cu animatia in stil One Piece, dar macar
Spoiler:
are o concluzie
Dupa Nisekoi am inceput Sakurasou no Pet na Kanojou, si e mai ok. Mai up-beat. Personajele se agata de tine ca scaietele. Daca ramai dezamagita dupa Nisekoi, recomand asta sau Toradora.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Anime

Post by TG »

Se vede că doar l-ai început, dacă ai impresia că e mai up-beat. ;) Nisekoi e mai chill, o să aibă și el o concluzie când și dacă mai animează aștia din manga. Nu am văzut sezonul 2 încă, tocmai din cauza asta.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Anne
I mean business
Posts: 249
Joined: 3 Jan 2017, 18:49
Location: Cyberspace

Re: Anime

Post by Anne »

Multumesc pentru sfaturi, baieti! Sper sa nu ma dezamageasca, acum a aparut si a doua cheita :)) Sunt in plin suspans!
Image Image
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Anime

Post by vulp »

zme-ul wrote:GITS SAC 2nd GIG a fost cel mai bun GITS :roll:
personal cred ca GITS SAC 2nd gig ar putea fi publicat in 3 filme (2 de 90 minute, in ritmul filmului original!! + 1 cu speshalurile) dar cum stau lucrurile, nu e chiar de nivelul ecranizarii primuli film

mersi, totusi, posibil sa ma uit din nou
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Anime

Post by TG »

Anne, daca tot te dai pe astea, poti incerca Oregairu, e mai mult o deconstructie a comediilor standard. Destul de delicios cand cunosti cliseele.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Anime

Post by Soarecu »

Am terminat Death Note. Sezonul 1 mi s-a parut foarte bun, in timp ce sezonul 2 si mai ales finalul mi s-au parut previzibile si slabute.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Anime

Post by Fular »

La cât de Edgelord era Kira am zis Doamne-ajută! când s-a terminat.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Anime

Post by Soarecu »

Daca era prins de L era ok, dar mi se pare ca Near nu a facut prea multe ca sa-l prinda, doar a mers pe ce a lasat L.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Anime

Post by .chester »

Mi s-a parut super misto pana la FAZA AIA cu L, dar continuarea cu Near a fost o mare fasaiala.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Anime

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Prima parte e mai mult pe Kira vs L, in a doua parte Kira a castigat si acum ramane doar sa devina arogant or smth. Nu-mi amintesc exact care era twist-ul la final dar cred ca asta era ideea ci al doilea sezon

catabaza si anabaza etc. bleh. Death Note e ca Moara cu Noroc :(
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Anime

Post by Soarecu »

Tot sezonul 2 putea lipsi, dar presupun ca producatorii au vrut sa arate ca tot binele invinge or smthing.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Anime

Post by TG »

N-au vrut să arate nimic, lol. Trebuia să se termine, publisher-ul le-a băgat pe gât să mai scoată capitole (e vorba de manga inițial), așa s-a născut sezonul 2.

În Bakuman, autorul (același) face destule remarci la propria experiență cu revistele mari din Japonia.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Anime

Post by .chester »

Legat de Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - are totusi vreun story arc general, intins pe cele 26 de episoade? Parca a fost o tentativa la inceput, cu cateva episoade despre The Laughing Mane, dar acum sunt la episodul 15 sau 16 si au fost numai episoade stand alone. Nu-i bai, ca-mi place universul si cum e desenat si muzica, dar deja am trecut de jumatatea sezonului si story arc-ul principal a ramas undeva la expozitiune.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Anime

Post by sekaba »

Story arcul principal are legatura cu constiinta, AI, ce anume defineste viata si alte subiecte d-astea de matrix. Eu consider ca main story se intampla in mintea shaveicii, ea mugeteaza la intrebarile astea existentiale, in timp ce actiunea din serial/filme e mai mult o serie de evenimente care ii dau shaveicii de gandit :). Eu asa am ales sa interpretez GITS :)
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Anime

Post by cg1700 »

phpBB [video]


AMV-ul asta face Gundam Wing sa arate mult mai cool decat e in realitate.
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Anime

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Tocmai am terminat Fate Stay Night la putin timp dupa Zero si mi-a placut dar nu ma asteptam avand in vedere ce-am tot auzit despre SN. Credeam ca va fi o porcarie plicticoasa sau ca voi ajunge sa urasc personajul principal (asa cum am observat ca e trendy pe site-ul unde am vazut eu serialul). Cand colo chiar m-am bucurat ca am vazut Zero inainte (in ciuda diferentei evidente vis a vis de animatie, dialoguri si cam tot de fapt)

Sincer as mai fi vrut sa spun ce penibile sunt criticile aduse lui SN de tipul "Emiya striga prea mult SABER SA-BER SAAABERRR!" insa e cam inutil. Dar pe mine nici Shinji Ikari nu m-a deranjat deci poate 'problema' e la mine :lol:

L.E: Actually mi-am amintit acum ce mult imi placea si mie cand Ichigo in Bleach mai ne explica INCA O DATA ca el se bate de fapt ca sa-si apere prieteni. Oricum m-am gandit, cred ca nu m-a deranjat Emiya tocmai fiindca nu am mai urmarit asa multe anime-uri cu Emiya-type chars
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests