Comics

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Comics

Post by Cristan »

Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Comics

Post by Magicake »

Am gasit Maus la Carturesti, plasat foarte apt pe masa cu povesti si cartulii pentru copii :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Maus

Going in soon.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Comics

Post by Fular »

Sunt la zi cu Berserk. AMA!
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Comics

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Did he get on the boat again? Ultima oara cand am citit isi pusese Falcon of Light planul in actiune de a... construi o utopie intr-un oras. Abia se intalnise un personaj cu el si-l scuipase in fata parca.
Dar mi s-a parut ca incepe sa fie un pic shounen cu harem-ul din jurul lui Guts, the power of friendship si armura lui op. Desi avand in vedere prin ce-a trecut Guts ehh parca e frumos sa-l vezi optimist uneori.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Comics

Post by Azad »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 2 Feb 2019, 12:38 Did he get on the boat again? Ultima oara cand am citit isi pusese Falcon of Light planul in actiune de a... construi o utopie intr-un oras. Abia se intalnise un personaj cu el si-l scuipase in fata parca.
Dar mi s-a parut ca incepe sa fie un pic shounen cu harem-ul din jurul lui Guts, the power of friendship si armura lui op. Desi avand in vedere prin ce-a trecut Guts ehh parca e frumos sa-l vezi optimist uneori.
Read and find out :) Armura aia nu e chiar op pentru ca il omoara pe Guts incetul cu incetul. Iar treaba cu puterea prieteniei nu mi se pare neaparat corecta. Fiecare dintre tovarasii de drum ai lui Guts evolueaza ca personaj si apare o coeziune naturala a grupului. Mai degraba as zice ca Miura vrea sa faca o paralela intre vechii camarazi ai lui Guts si cei noi.

Si nu, nu era scuipat. Era palma.
Fular wrote: 2 Feb 2019, 12:37 Sunt la zi cu Berserk. AMA!
Imi asum meritul ca am tot tras de tine sa-l citesti :D
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Comics

Post by Mahdi »

Am primit cadou o ediție deluxe Uzumaki, a lui Junji Ito. Am trecut prin jumătate din el - foarte mișto desenat, recomand. Citisem doar Amigara pe PC mai demult, dar nu se compară cu feelingul de tipăritură (duh!).
REMEMBER CITADEL
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Comics

Post by Triggerix »

Pe 5 septembrie am avut aniversarea de 2 ani de relație. This was the gift I got from my boyfriend (a ajuns mai târziu dar e ok).


Image

Image

Image
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Comics

Post by Cristan »

Ghidul digital al benzilor desenate
O trecere în revistă a serviciilor și aplicațiilor care îți aduc pe tabletă benzile desenate pe care le vei vedea peste câțiva ani transformate în filme și seriale.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Comics

Post by ola small dickie »

Am citit care iti aduc pe toaleta :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests