RAPu' Romanesc

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

RAPu' Romanesc

Post by DANiel »

De la canalu' lu Nelutu catre viitor. Cu pace.



User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: RAPu' Romanesc

Post by DANiel »


User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: RAPu' Romanesc

Post by Soarecu »

https://www.youtube.com/watch?v=SaCyrXZYbnY ( se pare ca nu merge, sau nu stiu cum sa folosesc optiune de youtube, asa ca asta)
Sad truth
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: RAPu' Romanesc

Post by DreadWing »

In loc de URL, trebuie sa folosesti video code-ul care apare la "Share" (sub video).
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: RAPu' Romanesc

Post by DANiel »

phpBB [video]
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: RAPu' Romanesc

Post by DANiel »

phpBB [video]
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: RAPu' Romanesc

Post by DANiel »

phpBB [video]
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: RAPu' Romanesc

Post by Soarecu »

phpBB [media]

Nu stiu ce am cu omul asta dar imi place prea mult.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: RAPu' Romanesc

Post by Soarecu »

phpBB [media]

"Prietenii sunt ingeri demonizati cu chip uman"
Mi-e lene sa mai caut, dar si albumul lui KaTaNa (momente si schite) si a lu' Omu'Gnom (Atentie la neatentie parca) sunt foarte bune.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: RAPu' Romanesc

Post by Mitzah »

Doc a semnat cu HaHaHa Production. Nu stiam ca e oficial. M-am interesat acum, cand am vazut ca Doc a bagat un share cu o piesa de-a lui Velea si i-au sarit fanii in cap. :lol:

Cica "N-aveti, ba, treaba cu muzica. Voi o ascultati gandidu-va la voi.". Cool story bro. Alex Velea efectiv nu stie sa citeasca 3 note de pe un portativ.
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: RAPu' Romanesc

Post by Soarecu »

Mitzah » 28 Apr 2014, 18:56 wrote:Doc a semnat cu HaHaHa Production. Nu stiam ca e oficial. M-am interesat acum, cand am vazut ca Doc a bagat un share cu o piesa de-a lui Velea si i-au sarit fanii in cap. :lol:

Cica "N-aveti, ba, treaba cu muzica. Voi o ascultati gandidu-va la voi.". Cool story bro. Alex Velea efectiv nu stie sa citeasca 3 note de pe un portativ.
Parca si Deliric a semnat cu ei, de aia tot apareau la Apropro, cum naiba sa nu-ti sara fanii in cap cand tu te vrei raper da' semnezi cu Smiley/Velea/Andra care nu pot scoate 2 piese in care sa exprime ceva mai mult decat "love".
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: RAPu' Romanesc

Post by Mafio »

Eu am încetat orice contact cu Facem Records și repării din România (cu câteva excepții) după ce Vlad Dobrescu mi-a dat unfriend pentru o glumiță, în condițiile în care multe alte commenturi rămâneau neatinse. Dacă te consideri persoană publică (ceea ce este, nu neg) și ții atât de mult la viața ta privată, ori le dai accept tuturor și comunici civlizat cu ei, ori îți ții profilul strict pentru persoanele apropiate și eventual îți faci o pagină de fani pentru anunțuri și alte chestii (ceea ce, din nou, a făcut). Nu e bine să alegi calea de mijloc. Nu pot să explic de ce m-a afectat atât de tare, dar după zece ani în care i-am ascultat/cumpărat/promovat produsele mă așteptam la un tratament ceva mai corect. Nu mă așteptam să mă bage în aceeași oală cu miile de idioți care-l hărțuiesc pe Facebook, și în niciun caz la asta:

Image

Am luat-o atât de personal pentru că eu sunt genul care simte nevoia să interacționeze cu oamenii care produc chestii care-i plac. Odată cu apariția rețelelor de socializare s-a micșorat și distanța dintre producător și consumator. Dacă tu, ca artist, (în special dacă ești independent/cunoscut doar pe plan local) îți creezi un profil de Facebook doar pentru a-ți anunța fanii de când până când îți pot cumpăra merch-ul sau unde să-l găsească, you're missing the point.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: RAPu' Romanesc

Post by Soarecu »

Hmm, nu credeam ca VD e asa, adica totusi... nu stiu insa foarte sigur ce e acolo dar sunt sigur ca nu ti-a convenit, adica mie daca Rappa m-ar jigni fara sa-l jignesc (nu are sens ultima parte, il admir) cred ca as intra cu Ak47 peste el ca la CS sa-i cer niste explicatii. Stiu cum te simti, mai ales ca si eu obisnuiesc sa fac multa reclama la ce imi place (vezi spam-ul de pe pagina asta).
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: RAPu' Romanesc

Post by Mafio »

N-ai înțeles, nu e vorba de injurii sau de orgolii rănite. Problema e că oamenii ăștia sunt atât de hărțuiți de idioți încât la un moment dat nu mai sunt capabili să facă diferența dintre o glumă nevinovată și o batjocură, așa că îi tratează pe oamenii care îndrăznesc să se apropie de ei la fel ca pe ultimii troli.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: RAPu' Romanesc

Post by Soarecu »

Am inteles, dar totusi nu e chiar vedeta internationala, in plus daca cineva spameaza la el pe pagina, ii da block si gata, faptul ca suntem inconjurati de idioti nu ne da dreptul sa-i tratam pe toti la fel.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: RAPu' Romanesc

Post by ola small dickie »

" Dacă te consideri persoană publică (ceea ce este, nu neg) și ții atât de mult la viața ta privată, ori le dai accept tuturor și comunici civlizat cu ei, ori îți ții profilul strict pentru persoanele apropiate și eventual îți faci o pagină de fani pentru anunțuri și alte chestii (ceea ce, din nou, a făcut)."

De unde scoti regulile astea? Un artist e un om si are dreptul sa se comporte cum vrea penisachele lui, mai ales intr-un spatiu atat de superficial ca o pagina de internet. Nu vad nimic gresit ca un artist sa se ia de cineva, sa dea ignore whatever pe net. O iei prea in serios. Pana la urma rolul lui (si motivul pt care-l apreciezi) e sa faca muzica sau ce-o face el. Nu sa fie Papa pe internet.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: RAPu' Romanesc

Post by Mafio »

Oi fi luat-o prea în serios, dar nici că mai pot să-i ascult muzica după faza aia.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: RAPu' Romanesc

Post by Stokkolm »

Rapperii astia isi formeaza cercul de prieteni la concerte, in taverne, daca tu stai pe facebook nu stiu cum ar putea sa isi dea seama ca esti un fan inrait.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: RAPu' Romanesc

Post by DANiel »

phpBB [video]


phpBB [video]


Comercializarea i-a prins maxim din urma. Colac peste pupaza, Ultimul album al lui VD a fost acceptabil, cu mici exceptii.

phpBB [video]


EDIT: Doar daca nu cumva vrei ceva mai SPECIIal.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: RAPu' Romanesc

Post by Soarecu »

https://www.facebook.com/RomaniaeUnderground Pentru a nu mai face alt thread (nu cred ca-i nevoie) as vrea sa va prezint un proiect la care lucrez eu si inca un prieten. Pe scurt incercam sa aducem underground-ul Romaniei la suprafata ca sa spun asa. Enjoy!
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests