Secret Santa 2017

Jocuri născocite (împrumutate) de userii forumului la care participa toți userii forumului în scopul măririi postcountului (1) măririi epeen-ului (2) și lulz (3).

Moderator: RaptoR

User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Secret Santa 2017

Post by ne0lith »

Am primit Hotline Miami, e perfect pentru ca il aveam deja pe wishlist. Ma astept sa imi placa pentru ca am ascultat soundtrackul si m-a atras stilul grafic dinainte sa il primesc, dar o sa revin cu ceva impresii o data ce joc macar o ora.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by TG »

Dishonored, deși nu sunt cel mai mare fan al jocului și am renunțat prima dată când l-am încercat, presimt că mă voi ține de el acum. Aparent e stealth Christmas, voi juca Shadow Tactics și Dishonored, hehe.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
adriano13

Re: Secret Santa 2017

Post by adriano13 »

A venit si la mine mosu' (cu Depths of Peril) , mersi (sper sa reusesc sa rezolv bug-ul si sa pot sa il joc).
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by joonior_bmf »

Little Big Adventure. A durat o ora jumate' sa ajung doar pana la port. I succ :(
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Secret Santa 2017

Post by marvas »

^ haha cred ca e cel mai evident Secret Santa.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Secret Santa

Post by Magicake »

McWilliams wrote:
Spoiler for Jim Sterling recommends:
I Can't Believe It's Not Gambling
That would've actually been cool :lol: Next year maybe, astept "I can't believe it's not extortion" sau who knows what else.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Secret Santa 2017

Post by ola small dickie »

joonior_bmf wrote:Little Big Adventure. A durat o ora jumate' sa ajung doar pana la port. I succ :(
Haha apreciez efortul. Din ce am citit pe steam varianta asta enhanced pe care eu nu am jucat o are control cu mausul. Ceea ce din cate am vazut unii criticau pe steam. Nu stiu daca la pachet a venit si jocul in varianta originala in care jucai cu tastatura care mie mi s a parut ok. Haha acum la semnatura iti apare LBA. SWEET
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Secret Santa 2017

Post by ola small dickie »

marvas wrote:^ haha cred ca e cel mai evident Secret Santa.
:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by joonior_bmf »

Da, mouse movement imi strica experienta, dar nu e chiar nejucabil. Desi prefer widescreen support, probabil o sa-l incep din nou, in versiunea originala (inclusa in pachet btw).
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by SenFire »

Mulțumesc Moșule!
adriano13

Re: Secret Santa 2017

Post by adriano13 »

Depths of Peril

N-am auzit de el pana l-am primit, si prima impresie a fost ca Mosu' m-a trolat (scarba at first sight, ca si Diablo). Culmea ironiei e ca nu imi displace asa mult cum am crezut :P . Ce ma deranjeaza e grafica sincer, desi nu ma asteptam la nu-stiu-ce capodopera, iar harta, niste pixeli loviti cu cate un "x" pentru locatii diverse. Ca si gameplay m-am obisnuit relativ repede, seamana foarte mult cu Loki si Torchlight, per ansamblu imi place. e nasol doar ca trebuie sa megi pe jos la diverse locatii, si e aiurea daca ai de mers in celalat capat de harta (cel putin eu n-am gasit scurtaturi)... Desi nu credeam, s-ar putea sa il termin, mai ales ca nu ma "forteaza" sa omor n-spe mii de mobi pentru achievemntul "y", pentru ca nu are achievemnturi ( a huge plus for me).

Per ansamblu, usor surprins ca imi place, o sa mai il joc (daca nu ma bat iar de bugurile ce apar random, cum ar fi use-ul ingame, si mai recent, executabilul vazut ca virus).
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by Mahdi »

La mine moșul a jucat safe și mi-a luat ceva de pe wishlist - Baobabs Mausoleum Ep.1: Ovnifagos Don´t Eat Flamingos. E o combinație bizară de Zelda, Twin Peaks și SpongeBob. Din păcate, nu e chiar așa grozav cum credeam că o să fie. Îmi plac prostiile de genul ăsta, dar joculețul nu m-a prins prea tare. O să continui să joc și o să îl termin - poate își mai dă drumul pe parcurs.
REMEMBER CITADEL
User avatar
mahri726
Headcrab
Posts: 92
Joined: 18 Apr 2014, 17:12
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by mahri726 »

Eu am primit de la Moșul Game Corp DX. Este un joc de tip tycoon, in care trebuie sa administrezi un studio de jocuri video. Este interesant, îmi place faptul că poți să antrenezi fiecare membru al studioului. M-a distrat faptul că numele programelor utilizate de studio sunt inspirate din realitate. (De exemplu, Surreal Engine). Apoi, fiecare dezvoltator are viciile lui: unii mănâncă prea mult, alții adorm la birou etc. Dupa ce lansezi jocul, diverse siteuri ii fac review (ex. Snackaku), iar în funcție de calitatea acestuia, ai mai multe vânzări.

Cred că acest joc a fost o alegere inspirata. Eu chiar lucrez la un joc (am deschis un topic in secțiunea Proiecte Personale), iar după lansarea următoarei versiuni mă gândesc să colaborez cu alti fani YS pentru a duce proiectul la un alt nivel.

P.S. Am văzut că a fost adăugat în paginile de profil ale forumului un link către contul de Steam al userului. Momentan, sistemul nu funcționează cum trebuie, adaugă anumite caractere inutile. Am incercat diverse variante, insa Steam folosește alt tip de linkuri.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by Cristan »

mahri726 wrote:P.S. Am văzut că a fost adăugat în paginile de profil ale forumului un link către contul de Steam al userului. Momentan, sistemul nu funcționează cum trebuie, adaugă anumite caractere inutile. Am incercat diverse variante, insa Steam folosește alt tip de linkuri.
Am rezolvat. Initial era setat sa iti pui doar id-ul de steam, dar asta nu functioneaza pentru cei care nu au url custom (linkul are un format diferit). Am schimbat acum sa ceara url-ul intreg.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Secret Santa 2017

Post by juve3332 »

Cat de cuminte sa fi fost?! Desi nu m-am inscris in placutul vostru aranjament ludic prilejuit de sarbatorirea aproximativa a datei nasterii Domnului nostru Iisus acum mai bine de doua mii de ani...TOT am primit ceva! Starseed Pilgrim, despre care habar n-am si in ale carui taine ma voi fi deprins in cateva zile, zic.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by TaikoKaira »

Şi eu am primit Bastion de la Moşu'. Thank you again, Santa! :D O să îl joc, dar puțin mai târziu. Mi-am propus să mă bucur cum se cuvine de el şi să-l şi termin. Voi reveni cu păreri când voi considera, de asemenea, că am profitat la maximum de tot ce are de oferit. :)
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by Cristan »

juve3332 wrote:Cat de cuminte sa fi fost?! Desi nu m-am inscris in placutul vostru aranjament ludic prilejuit de sarbatorirea aproximativa a datei nasterii Domnului nostru Iisus acum mai bine de doua mii de ani...TOT am primit ceva! Starseed Pilgrim, despre care habar n-am si in ale carui taine ma voi fi deprins in cateva zile, zic.
Pai poate scrii si vreun articol ceva despre el :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by McWilliams »

No Stone Unturned
Achieve 100% game completion - Unlocked 26 Dec @ 11:23pm
Spoiler:
https://steamcommunity.com/id/SelfRight ... hievements
Mosule, nu stiu daca sa iti multumesc sau nu pentru cele ~40 de ore de gameplay. In care am involuat inapoi la stadiul de adolescent pasionat de jocuri. Nu stiu de cate ori am sarit peste masa, pat si buda, dar inca mai vietuiesc. Thank God Christmas comes but once a year! :D
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Secret Santa 2017

Post by MC »

Si la mine a venit mosul fara sa ma fi inscris in joculetul vostru :D.
Project Highrise - un "skyscraper builder sim". Extrem de interesant.
Multumesc mosule!
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by Cristan »

Eu am primit Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut, il aveam pe wishlist. Am jucat vreo 3 ore, timp in care am facut mi-am creat personajul, am participat la o misiune cu cateva lupte, iar in rest m-am plimbat prin oras,in prima zona si am discutat o gramada cu oamenii. Imi place sistemul de lupta, asemanator cu cel din XCOM si toata atmosfera cyberpunk, plus grafica foarte misto. Pe de alta parte, unii critica interactivitatea redusa cu mediul inconjurator, dar mie imi convine si asta, ma scuteste de timpul pierdut scotocind fiecare tomberon si cutie din oras.

Nu mai jucasem vreun alt joc din serie, nu stiam de altfel nimic despre universul Shadowrun in afara de review-urile pe care le citisem despre jocurile astea noi. Imi place. Nu m-am lipit instant de el, cred ca asta o sa vina cu timpul, dar imi place atmosfera si o sa mai joc - chiar acum ma pregatesc de a doua misiune (sau prima, daca n-o punem la socoteala pe cea introductiva). Multumesc Mosule!


In alta ordine de idei, sunt putin dezamagit de cadourile facute. Ma asteptam ca vad mai multe cadouri amuzante sau proaste. Unde e Goat Simulator sau Mount Your Friends sau Day One : Garry's Incident sau Bad Rats sau Dredd vs Death? Toata lumea a fost binevoitoare si s-a preocupat sa cumpere un joc care sa-i placa celuilalt... Unde a fost Bad Santa? :(
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Forum Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests