Worms Armageddon

Multiplayah.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Worms Armageddon

Post by Magicake »

Worms Armageddon. Multiplayer. Noi. Sambata. 20:00 sau mai tarziu.

Cine se baga? Cred ca merge si versiunea din outback. Daca nu vreti versiunea aia, jocul e pe Steam.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by TG »

Here.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Worms Armageddon

Post by MC »

I'm in !

Vedeti ca e la daily deal pe steam cu 3 euro :D
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by Cristan »

Foarte scump la pret intreg. :shock: E ceva mai rezonabil pretul redus de acum, dar era si bine daca se vindea si la 4-pack.

As juca si eu, dar nu stiu sigur daca pot sambata asta. Vineri sau duminica, sau saptamana viitoare daca e.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Worms Armageddon

Post by Magicake »

Mai, daca vineri e mai ok pentru toata lumea, atunci e bine si vineri, doar ca s-ar putea sa ajung acasa doar pe la 21 or so.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by TG »

Vineri, sâmbătă și duminică? :) Vedem care ne adunăm și aia e.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Worms Armageddon

Post by DarthZombie »

Imi bag si eu viermii-n lupta. Vineri eu am timp, sambata asa-si-asa dar nu-s foarte sigur pe moment.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Worms Armageddon

Post by MC »

In principiu eu as putea in orice zi seara. Dar vineri seara e posibil sa ies in oras cu niste amici.

Oricum, ma gandesc ca putem juca in orice zi daca ne adunam cativa. Cand nu poate unu', poate altu' si tot ne adunam. :)
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by TG »

Din câte țin minte, ultima dată a mers prin Direct IP, dar just in case: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =328117036 Also, ca să putem vorbi toți când jucăm, intrați pe group chat la Nivelul 2, e mai ușor așa pentru că poate intra oricine oricând, fără să fie nevoie de invitație ca la conferință. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Worms Armageddon

Post by ola small dickie »

daca nu jucati prin steam m-as baga si eu la un worms
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Worms Armageddon

Post by MC »

Cum bre? Adica eu am dat 3 euro pe el pe steam si acuma sa il joc din australia? :D Pai se poate? :)
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by TG »

Nu e nevoie de Steam, decât pentru partea de chat eventual. În rest pot juca și cei care îl au din alte părți, doar să fie pus ultimul patch.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Worms Armageddon

Post by Magicake »

Ok, o sa incerc sa fac cu TG o proba de server stuff. Server probabil ca ar fi ideal sa fac eu, nu am router si cu Quake 3 a mers bine, evitam sa pierdem vremea cu configurari.

A few things:
1) Versiunea de pe Steam difera de cea clasica. Cautati un patch sau ceva daca luati din Australia.
2) Mergeti la optiuni, advanced, si la graphics selectati DirectX/Direct3D/whatever 9 (shader). O sa mearga si Steam overlay dup-aia, iar performanta va creste. By default nu e selectat.
3) Probabil vreti sa micsorati si rezolutia. Eu joc 800x600 pentru ca altfel mi se pare totul prea mic.

Am testat pe Windows 8. Works ok.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by TG »

Înainte aveam un config cu setările pentru arme and stuff. Poate mai e pe la Zombie...
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Worms Armageddon

Post by DarthZombie »

Da, inca il mai am

Lol am cumparat jocul si mi-am dat seama ca eu aveam ultima versiune si in pirat :lol:
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Worms Armageddon

Post by Soarecu »

Ma bag si eu, probabil sambata voi fi sigur, dar poate si in celelalte zile.
User avatar
cartofu
Headcrab
Posts: 63
Joined: 4 Mar 2014, 15:50

Re: Worms Armageddon

Post by cartofu »

Poti da alt-tab in versiunea de pe Steam? Ca daca nu face figuri l-as lua si eu.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by TG »

Dap, merge (la mine cel puțin). E foarte ok overall, n-am dat de glitch-uri până acum.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Worms Armageddon

Post by Magicake »

Merge ok sa fac eu server, am jucat cu TG. All good.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Worms Armageddon

Post by Cristan »

Am luat si eu jocul, am incercat sa joc tutorialul. E greu. Nu-mi fac sperante. Poate mai bine invatam sa joc Blood Bowl.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Tournaments & Gaming Nights”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests