*Insert Game here*

Multiplayah.

Ce jucăm?

Poll ended at 29 May 2015, 19:02

Frozen Synapse
3
23%
Worms
2
15%
Serious Sam
7
54%
SmallWorld
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Păi nu există decât Armageddon și WMD.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: *Insert Game here*

Post by DarthZombie »

Hei, Worms 2 e in continuare singurul din serie care te lasa sa modifici absolut fiecare aspect al fiecarei arme din joc cand faci setarile! Imagineaza-ti un minigun cu gloante purtate de vant care explodeaza la impact precum dinamita, if you want it you can make it happen! Iubesc la nebunie Armageddon si WWP, dar inca sunt ofticat de castrarea meniurilor de optiuni.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

Gata cu propunerile?

Shadow Warrior 2 a fost gratis de curând și merge în coop.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

Divinity OS 2 are Arena Mode :D Nu l-am incercat inca, dar pare distractiv. Fiecare jucator isi face o echipa de eroi, dintr-un roster de personaje pe care le intalnesti de-a lungul campaniei. Eroii incep cu abilitati predeterminate (si cu stats fixe, cred), si poti alege anumiti modifiers pentru arene.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: *Insert Game here*

Post by cg1700 »

Ca tot am vazut ca l-a adugat Cristan la wishlist, am putea incerca un Puyo Puyo Tetris cand o sa mai fie la sale.
Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

^Apropo de "tetris battle" - profit de ocazie să vă recomand Tricky Towers. La prima vedere pare un random crapware băgat să umfle câte un bundle (așa l-am și primit, de altfel), dar am fost foarte surprins să văd că nu e rău deloc, ba mai mult, e foarte distractiv în multiplayer. Principalul gimmick e că nu ai un chenar în care îți pică cărămizile ca la tetrisul clasic, astfel încât toate piesele formează un turn care, dacă nu l-ai construit bine, devine instabil și se poate înclina sau prăbuși parțial. Și având în vedere că întrecerile multiplayer sunt de multe ori o cursă până sus, devine „tricky” să găsești un compromis între impulsul de a construi cât mai repede și nevoia de a construi cu atenție, ca să ai o bază solidă și să nu te trezești că ți se prăbușește când mai ai de așezat doar câteva piese înainte să câștigi.

Foarte potrivit ca multiplayer local și cred că am putea juca și online, dacă îl aveți prin library de la vreun bundle.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

Ce ziceti de Hot Lava al lui Klei? E inca in early access, dar e deja destul de slefuit si moddable. Si la pretul asta include 2 copii, deci ar ajunge 4,1€.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

How about Don't Starve Together? Forge event e distractiv. Arena co-op, full combat. O echipa de 6 jucatori (pot juca si mai putini, dar dificultatea nu e scalabila) se bate cu valuri de monstri (pigs mostly). Loot "cade" ocazional de pe inamici (arme, armura). Puteti alege dintre toate personajele din base game (sans Wilba si Warbucks din Hamlet, care e inca in early access), si fiecare are abilitati specifice.
phpBB [video]
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

Jocul pe care l-am recomandat săptămâna asta pe site ar fi numai bun pentru întreceri. E single player, dar putem juca pe aceeași hartă și ne comparăm scorul.

https://candaparerevista.ro/posts/2018/ ... t-cristan/
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

Am pus ochii de mai demult pe We Need To Go Deeper, dar asteptam sa mai adauge continut inainte sa-l incerc. Un "simulator" de supravietuire subacvatica pentru 2-4 jucatori, in care fiecare isi asuma un anumit rol pe un submarin. Rolurile nu sunt fixe, iar jucatorii pot interschimba pozitiile daca intervine ceva. Pare foarte distractiv in co-op, dar poate fi jucat si single-player (cu AI in celelalte roluri).
phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by joonior_bmf »

How about this: Crush your enemies. MP + campanie SP. Soundtrack compus de Marcin Przybylowicz (Witcher 2&3, Hard West, Vanishing of Ethan Carter etc). E si pe android, si MP e cross-platform. Seems pretty fun.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

The Mean Greens - Plastic Warfare e doar 1 euro până mâine. E un shooter cu soldăței de plastic și suportă și servere dedicate.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: *Insert Game here*

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Cristan wrote: 31 Jan 2019, 20:48 The Mean Greens - Plastic Warfare e doar 1 euro până mâine. E un shooter cu soldăței de plastic și suportă și servere dedicate.
Un pic offtopic, scuze, dar nu exista un joc cu aceeași premisă dar RTS?

Edit: S-ar putea ca acesta să fie deși îmi amintesc grafica ca fiind mai bună.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

Toy Soldiers e mai nou, poate la ăla te gândeai?

Anyway, Army Men RTS e fun, încearcă-l.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Mahdi »

Are și niște predecesori 2D - țin minte că îi găsisem pe o compilație pirat. Chiar și pe vremea aia mi se părea nasoală grafica:

https://store.steampowered.com/app/549160/Army_Men/
REMEMBER CITADEL
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: *Insert Game here*

Post by tnt »

Se baga cineva la un Quake Live, HL1 sau Worms diseara?
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

who tf plays quake live. Ma bag la un Quake 3 Arena barbatesc, daca e.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: *Insert Game here*

Post by tnt »

Merge Arena? Ma indoiesc ca poti trece la ala vechi de probleme legate de router si alte treburi.
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: *Insert Game here*

Post by Michilangelo »

Btw, The Forest e foarte distractiv cu măcar un prieten. Dacă e cineva interesat hit me up.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

tnt wrote: 2 Mar 2019, 16:11 Merge Arena? Ma indoiesc ca poti trece la ala vechi de probleme legate de router si alte treburi.
Parca am facut un forum gaming evening acum cativa ani pe Quake 3 Arena, versiunea de pe Steam. Tin minte ca la un moment dat ne-am vorbit intre noi sa-l vanam toti pe Soarecu', deci cred ca mergea destul de bine. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Tournaments & Gaming Nights”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests