Vand Risk clasic varianta 2009 cu 200 ron

Secțiune dedicata anunțurilor de vânzare diverse.
Post Reply
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Vand Risk clasic varianta 2009 cu 200 ron

Post by vulp »

Image

Parker Brothers Risk (varianta 2009, updatat cu ce au invatat din toate variantele Risk din 1959 incoace, mai ales varianta experimentala Risk Black Ops din 2008 editata in numai 1000 exemplare pentru expertii de boardgames... asta e practic varianta comerciala a acelei editii private) cu harta clasica (bine, are o ruta in plus de la orientul mijlociu la africa de est plus rusia putin rebalansata) si compatibila cu regulile de joc clasice!! Intre timp am aflat ca varianta asta se numeste RISK REINVENTION sau RISK REVISED EDITION.

Nefolosit: l-am primit cadou, nu s-a jucat nicio partida cu el. Prin urmare este in conditie mint, ca si cum l-ai fi cumparat de la magazin. NU este varianta pe care scrie Hasbro fabricata in China care se gaseste in romania pe la 200 ron!!! Este cea pe care scrie Parker si a fost fabricata in Irlanda. Costa intre 45 si 55 lire nou si 35+ lire la second (si platesti dumneata transportul din UK). Cred ca o sa reziste macar 500 ani daca nu-l atunci intr-un rau :P

Comparativ cu Risk-ul original, este optimizat la sange cu 3 moduri de joc diferite (Basic Training pentru incepatori si Command Room varianta "dinamica" si World Conquest) prin care poti sa alegi practic durata si complexitatea jocului (undeva intre o ora si patru ore parca).

Setul contine harta de joc (ultradurabil), un dosar cu instructiuni (in loc de manual), un deck de 42 carti cu regiunile din joc, 5 pungi de unitati (plastic), 15 orase (plastic), 5 capitale (plastic). Avea 7 zaruri dar nu stiu ce am facut cu una dintre ele deci il vand fara (initial vroiam sa cer 230 ron... din 30 ron cred ca poti sa iei un set de zaruri de calitate).

Pe cutie scrie ca este pentru 3-5 jucatori dar cred ca merge si cu 2 plus pe net sunt o gramada de reguli de joc "modate" din cate am vazut :mrgreen:

Pretul nu este negociabil. Valabil numai in Bucuresti.

BTW este identic cu asta:
http://www.amazon.co.uk/Hasbro-45086XXX ... 001CA4CJ2/

edit: modificat pentru detalii despre Black Ops edition si linkul amazon si adaugat poza, poza nu e a mea, nu am aparat digital momentan ca am fost un bou si am dat cu el de pamant...
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Vand Risk clasic varianta 2009 cu 200 ron

Post by vulp »

unde dai si unde doare unde dai si unde doare
Post Reply

Return to “Vanzări/Sell”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests