Pagina Facebook CandApareRevista

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Post Reply
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Pagina Facebook CandApareRevista

Post by Cristan »

Da, de azi avem și pagină pe facebook. Scopul principal fiind promovarea forumului și a evenimentelor care mai au loc pe aici. Cine știe, poate votează mai mult de 10 oameni la următorul draft :)

Spread the love: https://www.facebook.com/comunitatealevel

Așteptăm sugestii and stuff.

Image
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pagina Facebook CandApareRevista

Post by ola small dickie »

Sweet. Dau acum like and share
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Pagina Facebook CandApareRevista

Post by TaikoKaira »

Nice! Sper să meargă ideea, deşi nu văd de ce n-ar face-o. Pe Facebook e mult mai uşor să te faci auzit decât în alte părți, doar că aici e mai mult o chestie de promovare. Şi eu am avut o pagină de genul ăsta (doar că despre un personaj - dinastea există mii, dar asta nu mai contează), deci cred că aş putea să-ncerc să vă ofer un prim sfat: pentru a te face cunoscut, cea mai usoară metodă ar fi integrarea într-un grup unde se găsesc mai multe persoane corespunzătoare intereselor noastre (în cazul de față - gamerii, foşti cititori de Level şi poate actuali fani Nivelul 2). "Integrare" însemnând mai mult promovarea paginii dar aici riscăm să atragem şi persoane mai puțin dorite (hateri, spameri etc.). O a doua variantă, mai sigură, ar fi așteptarea ca vechii fani să se întoarcă la noi - adică să ne găsească - ceea ce ar lua mai mult timp.

Pagina Nivelul 2 are un grup dedicat, dar nu sunt foarte mulți membri activi pe el. Oricum, abordarea cu "grupurile" sună prea direct şi are destul de multe părți negative. Poate mai vin şi alții cu idei derivate din ea, nu mă aştept ca asta să fie pusă în practică. Sounds too risky for our intentions. :lol:
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Pagina Facebook CandApareRevista

Post by joonior_bmf »

Ar merge si un grup separat pe Steam (complete with curator &stuff :P ). Sau un canal pe discord (nu neaparat acum, dar pe termen lung). Poate se aduna indeajuns de multi membri pentru gaming nights/turnee.
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Pagina Facebook CandApareRevista

Post by Iavo »

Oare TG a dat like?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pagina Facebook CandApareRevista

Post by TG »

Nop. But I told my friends to do it.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pagina Facebook CandApareRevista

Post by ola small dickie »

ati dat si bani? :) imi apare acum sponsored pe facebook pagina
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Pagina Facebook CandApareRevista

Post by Cristan »

Da, dar numai pentru ultimele 2 zile ale concursului.

În altă ordine de idei, am trecut de 100 (!) de like-uri la pagină. Somebody stop us! :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests