Nivelul 1.5 beta

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
User avatar
ncv
Space Invader
Posts: 17
Joined: 5 Mar 2014, 17:34
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by ncv »

Jaunty, Pătrunjelu', TG, Mărar, Cristan si toti ceilalti care nu au fost numiti... multumesc pentru ce ati facut aici.
mi-ati dat spor si un sut in cur binevenit.

bine v-am regasit.

(inapoi la scris).
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

Cu plăcere, bine ai revenit. Ce mai scrii? Dă-ne un sneak peek în semn de mulțumire. :)
User avatar
ncv
Space Invader
Posts: 17
Joined: 5 Mar 2014, 17:34
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by ncv »

imi e frica sa spun, daca ma alearga Kimo cu grebla dupa? trebuie sa mai aveti putina rabdare. :)
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by reV »

ncv wrote:imi e frica sa spun, daca ma alearga Kimo cu grebla dupa? trebuie sa mai aveti putina rabdare. :)
Doar cu grebla? Zi mersi ca nu a pus mana pe furca/topor/coasa/etc.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
ncv
Space Invader
Posts: 17
Joined: 5 Mar 2014, 17:34
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by ncv »

tu nu-i mai da idei. :)
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by reV »

ncv wrote:tu nu-i mai da idei. :)

Idei de arme pentru KiMO: floricele, bureti de bucatarie, ciupercute, polistiren, prosoape, farfurii de unica folosinta (de-alea de plastic sau de carton), pahare de unica folosinta (goale, evident; din spuma sau plastic).

Happy now?
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Cimitri »

ncv wrote:.....
bine v-am regasit.
(inapoi la scris).
uuuu..the plot thickens.Asteptam cu nerabdare!
Image
User avatar
Cristti
Space Invader
Posts: 6
Joined: 4 Mar 2014, 14:48
Location: Unde soarele rasare doar daca il platesti

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Cristti »

Eram de 13 ani user pe forumul vechi. Am crescut cu revista Level si cu acel forum. Chiar imi pare rau ca s-a pierdut baza de date, imi placea sa ma mai uit din cand in cand la posturile vechi de pe la inceputul revistei. O chestie si mai trista mi se pare ca nu am fost anuntati inainte de nimic, cel putin userii obisnuiti care nu ii au ca si cunostinte pe redactori. N-am vazut niciun anunt oficial de genul "ba prostilor, se inchide site-ul in cateva zile".
Ma bucur macar ca s-a ivit acest forum, cu o parte din userii vechi. A new beginning. :D
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by DarthZombie »

Inchiderea forumului a venit fara anunt pentru toti cei implicati, de la redactori, moderatori pana la simplii useri. As fi spus ca era de bun-simt sa ne anunte macar ca sa putem sa luam baza de date, dar avand in vedere cat de "implicat" era adminul de acolo, nici sanse de asta nu aveam.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by juve3332 »

Zombie are dreptate. Apropo, n-a scapat nevazuta `I used to be a print magazine[...]`, foarte tare, hihi.
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by laur3ntziu00 »

Oare e adevarata chestia cu "joc full seria F.E.A.R"? :O
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Cristan »

Da, este cat se poate de adevarata.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by laur3ntziu00 »

=)) ce-mi place chestia cu sarcasm :)).
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Cristan »

Putea sa nu fie sarcasm, depinde acum la ce te refereai cu "chestia cu...".
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by laur3ntziu00 »

Prin chestie ma refer la acea casuta de dialog care apare in momentul in care dau click pe ce ai scris.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by DarthZombie »

>anno domini MMXIV
>arrow to the knee joke

-.-
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Magicake »

Primim in numarul urmator CHROME si CHROME SPECFORCE?
Spoiler:
Looks awesome :D Good job Cristan!
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by DarthZombie »

Acum am vazut si aia cu Gravity, LOL :))))))
User avatar
Vlad Dracul
Headcrab
Posts: 69
Joined: 2 Mar 2014, 16:39

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Vlad Dracul »

Cristti wrote:Chiar imi pare rau ca s-a pierdut baza de date, imi placea sa ma mai uit din cand in cand la posturile vechi de pe la inceputul revistei. O chestie si mai trista mi se pare ca nu am fost anuntati inainte de nimic, cel putin userii obisnuiti care nu ii au ca si cunostinte pe redactori. N-am vazut niciun anunt oficial de genul "ba prostilor, se inchide site-ul in cateva zile".
DarthZombie wrote:Inchiderea forumului a venit fara anunt pentru toti cei implicati, de la redactori, moderatori pana la simplii useri. As fi spus ca era de bun-simt sa ne anunte macar ca sa putem sa luam baza de date
Asta mă supără şi pe mine cel mai mult, măcar să ne fi dat un termen, o numărătoare inversă, să fi putut salva care ce voiam/puteam/ne interesa în mod deosebit.
Ca să nu zic că era de bun simţ (dacă tot făcuse Jaunty topic legat de subiectul ăla şi era vizibil pe vechiul forum) ca vreun supermoderator sau cineva cu posibilităţi tehnice din "conducere" să salveze baza de date.

Apropo, dacă pe administrator nu-l interesa de nimic, cum erau promovaţi moderatorii? De către cine? Că doar nu se promovau singuri... Kimo unde intră în toată ecuaţia asta? Putea salva baza de date? A fost măcar interesat s-o facă?

Întreb şi eu ca omul amărât...

Pe de altă parte e şi o chestie de identitate, sigur că apreciem mult munca lui Jaunty şi a celorlalţi care-au pus pe picioare noul forum, da' prezenţa fostului forum sub formă de arhivă era necesară, din punctul meu de vedere.

Ca să nu mai zic chiar de redactorii Level, ei când îşi caută de muncă acum, îşi caută şi pe baza a ce au făcut la Level.
Arhivarea vechiului forum ar fi trebuit să-i intereseze şi pe ei... Chiar dacă forumul avea doar parţial legătură cu revista. Până la urmă, dacă noul lor proiect va fi on-line, cine-o să ştie de el, cine-o să-l citească şi-o să-l sprijine, cine-o să-i facă reclamă (din gură-n gură? :lol: )? Nu utilizatorii vechiului forum? Nu comunitatea Level on-line?!

Filosofic vorbind, dacă nu ştim de unde ne "tragem", cum putem şti încotro ne-ndreptăm... E ca şi cum ţi-ar lua casa foc şi-ai pierde toate pozele de familie, toate scrisorile de dragoste din tinereţe, toate tablourile de pe pereţi, toate cărţile bune, toate vinilinurile... Cine mai eşti tu, atunci? Unde te vei mai putea simţi cu adevărat "acasă"?!
Image
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

Înainte să cadă forumul, i-am întrebat pe KiMO și pe Discordless dacă pot să facă backup. Bănuiala mea era că se poate face din interfața de administrare (ca în phpBB) dar se pare că Vbull 4 nu oferă opțiunea. După ce a căzut forumul, KiMO a încercat să recupereze datele, dar nu i s-a dat acces. Se pare că acum totul (arhiva forumului, arhiva revistei, soarta ultimului număr) depinde în primul rând de acest om: https://twitter.com/adrian_dumitru
Spoiler:
adrian.dumitru@3dmc.ro
adid@3dmc.ro
Locked

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests