Plangeri si reclamatii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

chestr0ny » Tue May 05, 2015 9:52 am wrote: nici sa discutam ce probleme avem, ci sa ne abtinem.
asta chiar ar fi o idee buna, problemele sa fie discutate. Daca nu iti convine ca unul zice ca meciul de box a fost slab, ii explici de ce ti se pare ca a fost bun, nu iti bati joc ca ce parere proasta are.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

marvas, daca tot deschizi subiectul. tu ai citit parerile lui mcwiliams la topicul meciului de box ? parerile alea 2 de dinainte sa-mi zic eu parerea despre parerile lui. daca le-ai citit si ti se pare ca parerea mea este bataie de joc, inoportuna, demna de pedeapsa, de cacat, de orice vrei tu atunci....discutam degeaba. avem impresii total opuse. dar daca nu, te indemn, daca poti, sa citesti cele 2 postari ale lui mcwiliams de dinainte de postarea mea.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

Nu imi e sila de statutul de moderator, nu stiu de unde ai inteles asta si de ce o tot repeti.

Dupa parerea voastra, ca un moderator sa-si faca treaba inseamna sa dea si pedeapsa pe care vreti voi, altfel "huo"? Din cate vad, McWilliams a primit avertisment, care-i problema? Dar nu. Apropo si de ce zice chester mai sus, rezolvarea conflictelor (avem conflicte aici, iti dai seama?) la voi inseamna un singur lucru: (perma)ban "cimpanezeul de brutalistu/ciganii din constangeles". Altfel se lasa cu ironii penibile "sublim/bine ca stim cum stam/ceva legat de homo".

Plm, dar alta treaba n-aveti si voi? Toata lumea se inflameaza din orice, va ofensati din orice, si trebuie sa raspundeti, sa "demonstrati" ca nu va lasati "calcati in picioare" sau ceva.

Nivelul 2. Micul loc al marilor orgolii.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

Nu cristane, lasati aerele. Toata intentia mea cu acest forum in aceasta discutie e sa nu se permita injurii ca la usa cortului. atata tot. nu-i greu de inteles, nu e vorba de niciun orgoliu, demonstratii, lupte, conflicte, calcati in picioare si ce mai crezi tu despre astia micii.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

Asta vrem toti. Si cu toate astea, toti participati.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Plangeri si reclamatii

Post by brutalistu »

Hei. Stupoare nu este jignire. Este o condiţie clinică regretabilă. Nu mai daţi report/warn la ce nu înţelegeţi.

p.s. Link-ul de la warning duce nicăieri.
Last edited by brutalistu on 5 May 2015, 11:27, edited 1 time in total.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

Cristan » 5 May 2015, 11:18 wrote:
Plm, dar alta treaba n-aveti si voi? Toata lumea se inflameaza din orice, va ofensati din orice, si trebuie sa raspundeti, sa "demonstrati" ca nu va lasati "calcati in picioare" sau ceva.
A, da? Asa chilleanu ai reactiona si tu daca te-as urmari si eu pe toate topicurile facandu-te tigan, spalator de parbrizuri, poponar si m-as mai lua si de maica-ta? Si asta in mod zilnic, repetat, timp de saptamani in sir, in ciuda eforturilor tale de a ma ignora? Eu nu ma inflamez si nu ma ofensez din orice. Sunt chill, tin la caterinca, e ok. Dar nu tin la hartuire repetata, fara motiv, din partea unui sub-om. Si ma deranjeaza ca nu se iau masuri. Sa mi se spuna sa-i dau ignore nu e o masura ok, din punctul meu de vedere. Nici sa-mi spui "alta treaba nu ai?".

Vreau ca brutalistu sa inceteze cu injuraturile si amenintarile. Atata tot. Cer prea mult?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

va mai reamintesc pentru a treia oara scopul acestui thread. Userii care au primit warn/ban sa poata sa ceara si sa primeasca lamuriri in legatura cu asta. Daca aveti probelme cu unii useri, adresati-va moderatorilor prin report messages.
Orice alte discutii de la acest post in jos vor fi mutate la Recycle Bin si insotite de avertisment. La 3 warn-uri, urmeaza ban. Numarati-va warn-urile si vedeti daca merita s-o mai lungim.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

Report plus asta:

Image
Q: What happens if you click the "add foe" button, as opposed to the "add friend" button on a members profile?
A: Foes' posts are hidden
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

marvas » Tue May 05, 2015 10:28 am wrote:Orice alte discutii de la acest post in jos vor fi mutate la Recycle Bin si insotite de avertisment. La 3 warn-uri, urmeaza ban. Numarati-va warn-urile si vedeti daca merita s-o mai lungim.
NO EXCEPTIONS!
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by McWilliams »

Accept warn-ul ca fiind corect, just si perfect intru regulile forumului. Ca o nota personala: nu caut sa postez pe topic-uri pe care nu am ceva de zis, pertinent sau nu ("pertinent" fiind un termen cat se poate de subiectiv), insa am un pitic pe creier in a raspunde atunci cand altii nu reusesc sa onoreze aceeasi cutuma. Am asociat termenul de "dobitoc" colegului de forum ola small dickie tocmai pentru ca, in definitia termenului, este stipulat partea "om lipsit de bun simt". Altfel, nu am nimic cu animalele patrupede; iar daca voiam sa jignesc, as fi deviat de la termenul "dobitoc" pe parcursul traditionalelor mele post-uri lungi/post-uri care mi-au rupt rotita de scroll.

La modul cat se poate de deschis, as fi acceptat (ma rog, nu e ca si cand as fi putut face apel sau altceva) si un ban de cate zile/luni s-ar fi decis, din simplu motiv ca am cazut in capcana de a raspunde la ceva ce, in mod normal, nu ar solicita nici 2 secunde timp de atentie. Pentru ca acele 2 secunde sunt pierdute pentru totdeauna. Si daca ar fi sa le pierd, ola small dickie nu intra nici in top 1000 situatii in care as fi de acord cu acest sacrificiu.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Plangeri si reclamatii

Post by brutalistu »

Azi am aflat despre o nouă matematică, este matematica lui marvas, în care 1+1=3. Propun să o numim, nesimanidcos, MARVASTEBATICA.
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

nice try.

Image
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Plangeri si reclamatii

Post by brutalistu »

Glumeşti, nu-i aşa? Ia uită-te mai atent la time stamps.
According to my calculations you owe me 1 (ONE) Ban Warning. So here goes: sugi pula.
Matematica a fost restaurată.

*edit: e pus cu capul în jos. No wonder. #2 "chill" nu apare nicăieri aşa că poţi să treci această minunată "sugi pula" în contul ban warning #2.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by TG »

Având în vedere că nu suntem la grădiniță și ai fost deja avertizat că nu vei mai fi avertizat, consider că marvas a greșit cu acel warn în loc de ban direct. Am dedus că îți suntem datori cu 1 (ONE) ban și am restaurat balanța.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3052
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Plangeri si reclamatii

Post by MC »

Am revenit dupa o saptamana de ban. Primul in 11 ani de forum. Nu-i rau.
Totusi nu sunt foarte lamurit pentru ce l-am primit. Scria citez "Pentru jigniri de cea mai joasa speta"

Adica. Stimatul ola small dick scrie la un post de-al meu referitor la ce jocuri mai joc si citez: "Ce cocalar". Asa din senin. Asa i s-a sculat lui atunci pe moment. Poate era certat cu nevasta, poate are probleme conjugale, poate are probleme la locul de munca sau Doamne fereste chiar de sanatate. Bun. Imi sare mustarul, imi iau cizmele de guma pana la piept si cobor in mocirla unde ti-l fac troaca de porci (am o capacitate extraordinara de a ma adapta la nivelul fiecarui interlocutor). Zic hai sa ma descarc sa nu-mi crape ceva vena (mai ales ca sunt si hipertensiv) si il injur pe PM juma de ora fara sa ma repet.
Stimabilul nu are bilute suficient de mari sa imi tina piept. Fie vorba intre noi nici nu aveam cum la ce arsenal de injuraturi am cand trebuie sa fac fata unor astfel de oameni.
El posteaza intreg PM-ul pe forum crezand ca..... habar n-am ce.....Daca voiam sa il injur direct pe forum o puteam face fara probleme, dar am zis sa scutesc restul utilizatorilor mai slabi de inima de asemenea injuraturi. Cine stie ce gravita face dracu avort spontan citind alea.
Apoi imi iau ban din senin.
Unde este vina mea? ce nu am respectat din conduita normala pe forum? L-am spamant cumva pe PM? Am folosit un limbaj indecent pe forum? Nu cred.
Sunt curios daca, prin ipoteza, il sunam si ti-l injuram in halul ala si apoi posta inregistrarea telefonica pe forum imi mai luam ban? Probabil ca da.
Bun, treaca mearga. Mi-am luat ban-ul si cu asta basta. Imi si cer scuze celor care s-au simtit ofensati de PM-ul pus de Ola pe forum in care l-am injurat hardcore, pentru ca e chiar ultimul pas inainte de ignorarea lui totala.

Totusi conduita lui trece neobservata de fiecare data pentru ca stie in ultima clipa sa ia pozitia victimei. Ma face cocalar fara absolut nici un motiv. Scapa cu un avertisment si apoi ia rapid pozitia victimei postand acel PM pe forum.
Nu cred ca e topic dat de bunul Dumnezeu in care sa nu faca flamebait in cel mai ordinar mod.

In fine. Sunt constient ca acest post este unul mai mult retoric. E si un pretext de a-mi cere scuze la modul cel mai sincer celor care s-au ofensat citind alea.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

:lol:

ce bine ca nevasta, locul de munca si sanatatea sunt concepte in care imi merge excelent. deci crede-ma ai gresit in a cauta astfel de motive in exteriorul tau. cauza e mult mai simpla si e in interiorul tau. o vezi in oglinda. eu de fapt te-am ajutat aratand public ce mesaje private poti sa trimiti. poate inveti ceva din asta. esti inca tanar, mai ai timp. succes!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Plangeri si reclamatii

Post by brutalistu »

Image
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

ti-l fac troaca de porci
il injur pe PM juma de ora fara sa ma repet
arsenal de injuraturi
l-am injurat hardcore
Apoi imi iau ban din senin
nu sunt foarte lamurit pentru ce l-am primit
Unde este vina mea? ce nu am respectat din conduita normala pe forum?
Varianta scurta. :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

@Moldovan Claudiu: mesajele private au buton de Report, deci poti sa primesti avertisment sau ban si pentru activitatea de acolo daca intreci masura. Ceea ce s-a si intamplat.

@ceilalti: incercati sa va abtineti de la alte comentarii pe acest thread.
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests