Plangeri si reclamatii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Plangeri si reclamatii

Post by DarthZombie »

Mi se pare curios ca ola se plange de "obsesiile" unora in timp ce la fiecare 5 postari ma pomeneste pe mine si pe altii, aducandu-ne in discutii care nu ne privesc. Gen cum e asta. Nu a trecut nici macar o saptamana din noul an si iarasi avem lacrimi de crocodil pe topicul asta pe marginea unor persecutii imaginate. Keep me out of your garbage management.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

Draga Cristan,

Nu stiu de cand iti permiti tu sa spui userilor Level ca iti rupi din timpul tau ca sa-i moderezi. Denota o nesimtire si o lipsa de substanta. Repet, nu te obliga nimeni sa fii moderator. Ar trebui sa fiu recunoscator ca tu esti moderator?Sa fiu onorat? Eu un rol pe care ti l-ai asumat fara sa te oblige nimeni. Sa vii sa te plangi mi se pare culmea tupeului. Sa te plangi ca n-ai timp sa ne moderezi. Iar eu ti-am propus o solutie la plangerea ta, spusa cu gura ta, fara sa te oblige nimeni. Eu nu ti-am propus sa nu mai fii user pe forum. Ceea ce ai facut tu. Eu nu m-am plans ca n-am timp sa fiu user level, ca ar fi o probblema pt mine statutul de user level. Sunt de mult mai multi ani ca tine membru al acestei comunitati cu tot ce inseamna asta, nu numai postari pe forum, si e prima oara cand oricine din aceasta comunitate, forum sau nu (ca e mai larga) vine si imi recomanda sa nu mai fiu user aici. Iti depasesti orice calitate cand faci asemenea afirmatii, afisezi tupeu lipsit de orice eleganta, si repet, nesimtire si lipsa de substanta. M-ai comparat gratuit cu Ponta in timp ce tu ai un comportament de Liviu Dragnea proaspat stapan pe mosie. In parantezele de la topicul de politica apropo de discutii civilizate cand am spus ca sa ai cu cine te includ. Si stii foarte bine ca nu sunt primul. Iti recomand sa fii mai chibzuit si mai inteligent, ca vad ca la sfaturi esti priceput. Iti lipseste o oglinda a propriei imagini in legatura cu acest forum.

Inchei aici orice discutie cu tine

O seara buna
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Doc »

Daca n-aveti timp si vi se pare incorect sa va moderati voi intre voi, oamenii de dreapta, ma puteti pune pe mine moderator. As fi de-a dreptul impartial.
User avatar
oldsnake
Zergling
Posts: 124
Joined: 4 Mar 2014, 01:08

Re: Plangeri si reclamatii

Post by oldsnake »

ola small dickie wrote:Draga Cristan,
Ar trebui sa fiu recunoscator ca tu esti moderator?Sa fiu onorat? Eu un rol pe care ti l-ai asumat fara sa te oblige nimeni. Sa vii sa te plangi mi se pare culmea tupeului. Sa te plangi ca n-ai timp sa ne moderezi.
Unii oameni ar trebui sa fie recunoscatori ca exista alti oameni care fac curat in permanenta dupa ei. Asta in loc sa paleasca un ban permanent de toata frumusetea.
Pe de alta parte forumul nu ar mai avea aceeasi savoare fara unii oameni.

E greu la pubertate, dar trece si asta incet incet.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

ola, iti raspund doar pentru ca ai facut niste afirmatii false si ai tras niste concluzii total gresite. Si in continuare esti nejustificat de agresiv. De ce, ai vreo polita sa-mi platesti?

1. Nu m-am plans ca sunt moderator. Nu ti-am cerut sa-mi fii recunoscator ca sunt moderator. Calitatea de a fi moderator nu-mi gadila orgoliul (am fost multa vreme user simplu inainte fara nicio problema). Nu ma port ca un stapan pe mosie (de unde pana unde?!). Dar faptul ca sunt moderator nu inseamna ca trebuie sa fac curatenie dupa toti userii care au chef de cearta. Ceea ce am si zis, in context, in postarea initiala: sunteti tolerati doar pana la un punct, nu poluati topicul astfel incat sa fie nevoie sa intervina un moderator si sa imparta avertismente si ban-uri. Tu ai inteles din asta ca ma plang de faptul ca sunt moderator? O concluzie fortata si gresita.

2. Nu ti-am zis sa nu mai fii user. Ti-am replicat doar vizavi de sugestia ta, si anume "sa renunt" daca mi se pare greu sa moderez. Care mi s-a parut o solutie rizibila, dar daca tu o poti lua in serios, ai libertatea sa-ti urmezi propriul sfat, deoarece si tu te-ai plans ca esti discriminat. E acelasi lucru? Nu. Iarasi, ai ales sa tragi o concluzie gresita.

3. (Argumentul "tu stii cine sunt eu? cum iti permiti" lipsea din postarea ta anterioara. Acum e tabloul aproape complet. Mai lipsea sa-mi zici si pe cine cunosti.) Mi se pare de prost gust sa aduci in discutie vechimea. Ce relevanta are? Toti userii sunt egali, cata vreme respecta regulamentul. Ceea ce tu nu prea faci. Ba dimpotriva, in calitate de user vechi, esti cel care forteaza cel mai des limitele regulamentului (ca sa nu mai zic si ca ti s-au tolerat de multe ori incalcarile, asta apropo de discriminare). Ce fel de membru al comunitatii esti cand nu respecti regulamentul comunitatii? Cand nu ii respecti pe ceilalti useri? Cand ii jignesti? Si te mai lauzi cu asta? Si tu imi vorbesti mie de lipsa de eleganta, tupeu si nesimtire?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Marius Ghinea »

Cristan, eu iti zic doar atit: pe forumul asta tolerati niste useri balast/gunoi/paraziti a caror prezenta ma determina sa nu am, practic, activitate pe acest forum. Si nu e vorba de Ola & Const., pentru ca oamenii astia, chiar daca mai sar calul si sint temperamentali, ramin, totusi, rationali si cu posibilitati de exercitare a simtului masurii - plus ca iti pot oferi si surprize foarte placute, din cind in cind.

Atita vreme, insa, cit, repet, tolerati aici niste entitati online nefrecventabile, cam orice afirmatie moralizatoare a onor moderatorilor acestui forum (salt of the Earth, mind me) suna ca o cratita goala izbita de un bolovan.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

Nu stiu la cine anume te referi. Da, sunt unii useri care sar calul, dar forumul mi se pare departe de a fi nefrecventabil. Majoritatea userilor sunt ok, ocazional apar subiecte de discutii interesante, pareri interesante, etc. Iar cand e cazul, nu se tolereaza orice, se dau avertismente si ban-uri, exista functie de ignore pentru userii cu care nu vrei sa ai de-a face... dincolo de asta, participarea devine optiune fiecaruia. Forumul este deschis oricui, nu putem sa interzicem accesul cuiva fara un motiv serios. Sau, ma rog, am putea, dar nu e chiar corect.

Personal, gasesc ca e putin excesiv sa eviti un loc, in care altfel ti-ai dori sa te afli, si unde exista persoane care ti-ar cauta prezenta, din cauza doar a catorva persoane, putine la numar, pe care le si poti ignora complet.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Marius Ghinea »

Cristan, punctul tau de vedere nu imi place.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

Nu e nimic nou, dar cred ca sunt usor de ignorat.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Plangeri si reclamatii

Post by DarthZombie »

Spre deosebire de Cristan care a mentionat acest lucru doar sub forma ipotetica, Ghinea chiar a spus unui user ca ar face mai bine sa nu mai fie user pe vechiul forum. Si apoi i-a dat permaban. Asta apropo de sunete de cratite izbite in bolovani.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

#JeSuisCristan
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by McWilliams »

Asta doar pentru ca si tu il ai pe ola in vizor. Evident, cine nu e cu noi, este impotriva noastra.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by vulp »

acuma ca mahdi e (scris cu) verde, imi scoate ochii. pls. puteti sa-l faceti chihlimbariu? visiniu? mov? ceva? :(
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mahdi »

There. Am trecut înapoi sub acoperire.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by TG »

Erai remarcabil inainte.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by vulp »

Image
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

Username-ul lui Mahdi era verde ca invidia ce-l macina pe vulp.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by vulp »

e ok, invidia mea este contracarata de faptul ca mi se pare dragutza scena dintre mama Trump si micul Trump
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

MC wrote:Ola nimeni din Constangeles se apuca sa faca misto de Leon Danaila unul dintre cei mai mari neurochirurgi din istoria omenirii (nu numai a Romaniei). Nu mai vorbim ca omul provine dintr-o cu totul alta epoca si a fost format si educat intr-o cu totul alta epoca.
Tu nu esti pe bune ma :lol: :lol: :lol:
Mahdi vezi ca ai uitat sa stergi si postul asta. iar flameu-ul l-a inceput Clau din Zalau cu postarea asta apoi cu tiganii tipice lui, postari cu mata si tactu. de ce mi-am luat eu avertisment habar n-am. ai moderat prost
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by MC »

:)) Ai luat warn pentru alte 2 reporturi de acum cateva zile pe care chiar subsemnatul ti le-a facut. Tot pentru flamebait tipic.
Se pare ca au ramas nesolutionate pana azi cand cu ocazia primirii de catre mine a unui warn au fost rezolvate si cele 2 reporturi ale mele de acum cateva zile.
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests