Plangeri si reclamatii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Post Reply
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mafio »

În delagație = s-a îmbătat aseară cu tovarășii în Cafe Papillon și s-a trezit acum o oră.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

marvas wrote:dar in doua dintre ele am amintit ca e thread de politica, deci acolo ma scot eu cumva.
ola small dickie wrote:in capul tau poate
de ce dupa ce iei galben tragi mereu sa primesti si al doilea galben? De unde atata nevoie de drama si de victimizare? De ce nu poti sa-ti asumi responsabilitatea pentru ce scrii?

Un ban nu te face martir pe forum, nu dovedeste ca ai luptat pentru dreptate si adevar pana la ultima postare, ci e doar o pauza de la activitate pentru niste lucruri pe care le scrii fara sa tii cont de reguli.
Marvas macar scuteste-ma de vrajelile astea de 2 lei. Ai un regulament pt mine din nu stiu ce motive si altul pt restul. Fiecare postare a mea e cautata de tine si pedepsita cateodata deampulea pe cand restul sunt tratati altfel. Continua asa daca iti creeaza tie placere dar nu ma lua cu bullshituri ieftine. In seara asta ai dovedit iar reusind cu mare chinuiala sa imi trimiți 2 avertismente deampulea pe un topic unde altii se certau, nu eu. Dar ai resit din nou. Bravo.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by TG »

Nu pot vorbi pentru alții, dar ce face marvas mi se pare perfect ok. Eu am zis deja că nu voi modera thread-ul de politică și mă țin de cuvânt, dar sincer ola, nu știu de unde le scoți. Momentan, pari a fi singurul care crede că marvas are ceva cu tine, ce crezi că e mai probabil, că avem noi o problemă cu tine și suntem toți părtinitori sau că ești tu biased? Nu de alta, dar și Doc o să vina după ce-i expiră ban-ul și o să zică fix ce zici tu, la fel cum au zis și alții. Aparent indiferent cine moderează, întotdeauna cei care sunt moderați sunt tratați incorect. Al naibii chestie.

Nu știu ce e de discutat. Avem useri pe forum care nu dispun de o relație bună cu realitatea, ei aberează, voi îi luați la pulă, ei vă iau la pulă, vă luați toți avertismente și ban-uri. Perfect ok, nu vă obligă nimeni să postați. Nu vă comportați de parcă nu sunteți vreo 4 care abia așteptați să zică Doc ceva.

Din partea mea, marvas e de lăudat, eu nu m-aș expune la thread-ul ăla și nici nu aș avea răbdarea să dau avertismente. Omul încearcă să fie corect și să găsească un sistem, nu mi se pare neapărat o soluție viabilă, dar apreciez intenția. Dincolo de asta, forumul nu e moderat de mașini, doar de alți useri care nu pot decât să judece situațiile după cum consideră că ar fi corect. De aia mi se par inutile dezbaterile de genul ăsta, evident că în majoritatea cazurilor cei penalizați nu vor fi de acord.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by McWilliams »

Hai, bre, ca eu n-am zis nimic de rau la ban-uri sau avertismente. Doar ca, spre surprinderea mea, eu n-am primit email cum a primit Doc. Sa inteleg ca sunt user-i privilegiati si user-i de mana a doua? Sa inteleg ca sunt regulamente pentru mine din nu stiu ce motive si altele pentru restul? Ma simt lovit in ego.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Plangeri si reclamatii

Post by MC »

De cand m-am lasat de thread-ul de politica viata mea pe forum a devenit mai buna. Incercati si voi si veti incepe sa observati rezultate pozitive in maxim doua saptamani! Nu ezitati!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

TG wrote:Nu pot vorbi pentru alții, dar ce face marvas mi se pare perfect ok. Eu am zis deja că nu voi modera thread-ul de politică și mă țin de cuvânt, dar sincer ola, nu știu de unde le scoți. Momentan, pari a fi singurul care crede că marvas are ceva cu tine, ce crezi că e mai probabil, că avem noi o problemă cu tine și suntem toți părtinitori sau că ești tu biased? Nu de alta, dar și Doc o să vina după ce-i expiră ban-ul și o să zică fix ce zici tu, la fel cum au zis și alții. Aparent indiferent cine moderează, întotdeauna cei care sunt moderați sunt tratați incorect. Al naibii chestie.

Nu știu ce e de discutat. Avem useri pe forum care nu dispun de o relație bună cu realitatea, ei aberează, voi îi luați la pulă, ei vă iau la pulă, vă luați toți avertismente și ban-uri. Perfect ok, nu vă obligă nimeni să postați. Nu vă comportați de parcă nu sunteți vreo 4 care abia așteptați să zică Doc ceva.

Din partea mea, marvas e de lăudat, eu nu m-aș expune la thread-ul ăla și nici nu aș avea răbdarea să dau avertismente. Omul încearcă să fie corect și să găsească un sistem, nu mi se pare neapărat o soluție viabilă, dar apreciez intenția. Dincolo de asta, forumul nu e moderat de mașini, doar de alți useri care nu pot decât să judece situațiile după cum consideră că ar fi corect. De aia mi se par inutile dezbaterile de genul ăsta, evident că în majoritatea cazurilor cei penalizați nu vor fi de acord.
Am zis doar ca marvas are ceva cu mine. Te-ai uitat pt ce mi-a dat 2 avertismente? Pt o poza cu o mama si un copil de la un miting antena3. Am zis ca copilul din poza e doc. AVERTISMENT FLAME!!!! Si ca sa mai iau un avertisment pt ca 2 deampulea sunt mai misto decat unul deampulea a mai trantit unul pt o postare de ieri in care am zis: "Hai sa facem concurs. Sa luam poze de la proteste si sa spunem care e Doc. Cele mai misto, cele mai amuzante primesc premii. Flacara democratiei de la Basescu." AVERTISMENT FLAME!!!!

Pt astea 2 postari am luat 2 avertismente. La fel cum si-a luat si Doc dupa ce a facut userii cu care dialoga in toate felurile. Asa judeca marvas ca-i echitabil. Si aparent si tu.

Pe forumul asta sunt zeci de postari ale altora la fel ca ale mele care raman neatinse - marvas nu are treaba cu ele. Posteaza ola small dickie, marvas isi pune sirena pe cap. Si nu e de azi de ieri. Imi aduc aminte si cand mcwilliams cedat nervos ma facea in toate felurile (gen cum face Doc mai nou cu userii) iar marvas o freca iar la greu. Ma avertiza pe mine si lui mcwilliams nimic. Asa ca nu cred ca mi se pare mie nimic. Imi aduc aminte cand am pus si eu un comment la topicul unui joc unde ziceam ceva de titlul jocului. Marvas imediat apare ca OFFTOPIC!! Apare la orice scriu ori cu un comentariu penibil, ori cu FLAME!! AVERTISMENT BAN!!. Omul are o obsesie pt mine. Nu am nimic impotriva. Dar sa si-o manifeste altfel, nu devenind un moderator abuziv.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mărar »

phpBB [video]
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

vorbea emo.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Marius Ghinea »

ola, din nefericire in toate forumurile asa-zis generaliste apar useri care strica orice discutie care ar fi avut sanse sa devina interesanta/informativa/fun. iar asta pentru ca oamenii, in general, sint atit de diversi incit includ si tot felul de specimene. si, daca insisti in a interactiona cu specimenele, inevitabil ajungi pe orbita logicii lor. ba, mai mult, treptat si fara sa-ti dai seama, chiar daca nu cu mijloacele lor reduse, chiar daca plin de umor si mistocareala mai mult sau mai putin fina, vei ajunge sa fii un fel de astfel de specimen, dar in versiunea evoluata, placuta, eventual amuzanta. dar tot un fel de specimen devii. asta e concluzia la care am ajuns dupa ani de observare a forumurilor online.

singurele functii pe care le recunosc unui forum precum cel pe care ne aflam acum sint acelea de punere in contact cu un numar foarte redus de oameni cu care m-as intilni si in realitate, sau de lurking in scopul obtinerii de informatii utile, atitea cite pot fi relevante sub bombardamentul postarilor specimenelor si contrabombardamentul specimenelor de semn opus.

eu, unul, nu mai functionez cu adevarat decit pe forumuri de stricta specialitate, unde moderarea este draconica si forta comunitatii, interesata de relevanta informatiei si a comunicarii, devine redutabila in fata oricaror specimene.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

inteleg ce zici. voi mai reflecta la starea forumului level si la raportarea mea la el prin userul ola small dickie
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

ITT: oameni in toata firea care se plang ca iau warn sau ban pe un forum de jocuri :lol: internets very srs business
I'm livin' in a love shadow
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by McWilliams »

De fapt, chestr0ny, am inteles ca exista o intelegere malefica intre Steam si marvas, astfel incat pentru fiecare ban pe care Ola il inregistreaza pe forumul Nivelul 2, Steam mai scade 10% din preturi la urmatorul sale. Daca mai punem si ca Ola este fan GOG...
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

:lol: atunci mai dati-i unul
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Inca o data moderat discretionar. Bravo cristi!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Laudati-va

Post by McWilliams »

Nu-nu, pana acum te cacai pe tine ca esti persecutat doar de catre marvas, in timp ce restul de moderatori (normali, evident) te inteleg. Te rog frumos sa ramai consecvent!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

Stim cu totii ca Marvas e maestrul papusar de fapt.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

McWilliams wrote:Nu-nu, pana acum te cacai pe tine ca esti persecutat doar de catre marvas, in timp ce restul de moderatori (normali, evident) te inteleg. Te rog frumos sa ramai consecvent!
Cristi asta e flame? Mersi!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Cristan »

ola small dickie wrote:Inca o data moderat discretionar. Bravo cristi!
Adica de ce ai fost doar tu discretionat si nu si altii? Sau crezi ca nu era cazul de moderare?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Daca tot consideri ca trebuie sa intervii si sa intri la avertizari fa-o unitar si corect. Ca eu doar nu discutam singur pe acest topic. Eu sunt singurul avertizat pentru ca am folosit numele unui user. Iar userul respectiv flameuia masiv la adresa mea si nu pateste nimic. Pai ce facem?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

Nu e prima oara cand am purtat conversatia pe seama apelarii pe nume, iar tu in spiritul olascian te-ai facut ca nu intelegi si ai dat-o inainte cu nesimtirea tipica. Data trecuta a venit Jaunty si si-a spus parerea, acum vine Cristan si iti spune acelasi lucru. Cati moderatori trebuie sa iti mai spuna acelasi lucru?

Ah stai, tu esti persecutat, corect. Torni ce dejectii vrei tu la adresa altora dar cum te loveste briza te tavalesti pe jos si urli dupa mamica, dar tu de fapt esti persecutat. Saracutul ola, ce soarta grea are!
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests