Plangeri si reclamatii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Post Reply
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

N-am inteles care-i plangerea lui Mafio. :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Plangeri si reclamatii

Post by DarthZombie »

Mărar wrote: Dar da, trebuia sa fiu mai explicit pe threadul de moderare. Chiar daca individul nu merita explicatii.
Nu e neaparat vorba de a-i oferi lui explicatii, asta mi se pare destul de irelevant. Dar transparenta evita situatiile confuze precum ce descrisesem in postul anterior, nimeni de aici nu cred ca era impotriva banarii sale cata vreme a facut ce a facut.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Plangeri si reclamatii

Post by juve3332 »

Nu pot sa zic ca m-am simtit deloc amenintat, daca despre mine vorbiti. :lol: De fapt, nici n-am inteles prea bine ce voia sa spuna, desi am o vaga banuiala. Dar asta e profilul lui vulp, trolleala la limita, eu ma obsinuisem.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Waaagh! »

Ca sa se lamureasca treaba, o nevastuica ce-l da sistematic in gat pe vulp e the h a r d c o r e bruv. :lol: Numai de la mine a strans vreo 3 banuri la centura, daca nu mai mult. Din pacate n-am fost pe faza la asta, dar mi-ar fi placut. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Marius Ghinea »

problem? no problem.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mafio »

Aș vrea pe această cale să îl felicit pe moderatorul care a schimbat numele topicului de politică în ''The Cringe Corner''. Super amuzant. Se numește The Cringe Corner pentru că lumea se ceartă pe teme politice iar moderatorul care a făcut asta s-a plasat într-o poziție de superioritate pentru că el este mai presus de ce discuțiile de pe topic și nu contează că cineva le instigă și ceilalți răspund, toți sunt băgați în aceeași oală :lol: :lol: :lol: V-ați prins???? E amuzant pentru că autorul acestei farse se poartă de parcă nu există nuanțe în fiecare discuție mai aprinsă :lol: :lol: :lol: :lol: Toți sunt la fel :lol: :lol: :lol: Ține-mă că mor.

Nu am mai văzut în viața mea o dovadă mai elocventă de maturitate. Un exemplu de conduită pentru ceilalți useri.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mahdi »

Modul în care te afectează o asemenea schimbare e adevărata dovadă de maturitate. Lal.
REMEMBER CITADEL
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

Eu as vrea sa se cheme Doc's Funhouse, ca doar el se simte bine acolo.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

i will make nivelul 2 great again. Doar sa ajung zilele astea la un laptop.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Waaagh! »

Chiar se poate pastra titlul. Eventual mutat si threadul la colt, locul potrivit pentru orice discutie politica.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mafio »

Strasnica laba in cerc, fartatilor. Bye now.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Waaagh! »

:) ;) :mrgreen: :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by TG »

Mulțumesc Mafio. Și mă bucur că te-ai prins, exact să vă bag în aceeași oală era intenția. Dacă mai ai nevoie de explicații, sunt aici oricând.

"Conduită", lol. Dacă forumul N2 moare fără discuțiile legate de politică, atunci să moară dracu'.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

:)))))) spiritul Craciunului
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Cristan wrote:
Doc wrote:Ca veni vorba, a inceput atacul impotriva justitiei, si tu taci? :D fa o tumba, zi ceva.
Faci frecvent chestia asta. Tu nu urmaresti sa discuti, tu vrei doar sa te contrezi cu cineva, sau sa obtii o reactie. Nu o sa fac presupuneri despre motivele pentru care cineva ar obtine satisfactii din zgandarirea altora pe un forum, dar alti oameni nu au timp sa modereze si sa stearga toate flamebait-urile si certurile in care degenereaza discutiile de aici. Deci tine-ti "personalitatea intensa", sau cum vrei sa-i zici, mai in frau asa, ca altfel mi-ar fi mai usor sa dau un ban decat sa stau sa cern cateva pagini de certuri, sa vad ce trebuie sters sau nu.

Valabil si pentru ola, cu bonurile lui de masa pe care trebuia neaparat sa le dedice cuiva, altfel le-a luat degeaba, si pentru cine mai e tentat de frecusuri cu altii ca sa-si gadile orgoliul.

Se poate discuta in contradictoriu pe marginea unui subiect si in mod civilizat.
Nu inteleg cateva chestiuni, probabil nici nu le-as fi observat sau nu le-as fi adus in discutie daca nu tineai mortis sa ma aduci obsesiv si repetat in discutie cum faci de obicei. Si cu mistouri ieftine care sunt tocmai de tipul flame pe care foarte fin il detectezi tu pe forum: "bonurile lui de masa pe care trebuia neaparat sa le dedice cuiva, altfel le-a luat degeaba, si pentru cine mai e tentat de frecusuri cu altii ca sa-si gadile orgoliul."

Domnule Cristan, de ce te plangi ca nu ai timp sa moderezi? Te-a obligat cineva sa fii moderator? Nu inteleg. Cine te pune sa fii in situatia asta? Daca nu ai timp de ce nu renunti? Nu gasesc nicio logica in afirmatia: "dar alti oameni nu au timp sa modereze si sa stearga toate flamebait-urile si certurile in care degenereaza discutiile de aici". Si? Daca nu ai timp nu o mai face si lasa pe altcineva care are timp. Esti obligat sa fii moderator? Ai pierdut un pariu? Asta mi se pare culmea. Sa te plangi de o treaba la care te-ai inhamat singur si pe care nu te obliga nimeni sa o continui. Sau o faci cumva ca sa-ti gadile orgoliul? Ca sa te citez.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Cristan »

1. Nu stiu de unde impresia ca te aduc "obsesiv si repetat" in discutie. Postez foarte putin pe forum si "te aduc in discutie" de si mai putine ori. Si asta numai ca esti foarte galagios pe forum si iesi foarte usor in evidenta, iar postarile tale pot fi date ca exemplu negativ cand este cazul.

2. Esti ultimul om care sa poata acuza pe altcineva de "mistouri ieftine".

3. Doar pentru ca am mentionat ca exista o problema care necesita frecvent moderare nu inseamna ca ma plang de faptul ca sunt moderator. Ceea ce oricum nu are nicio relevanta asupra subiectului postarii mele. O logica demna de politicienii pe care ii critici atat de des. Parca citesc o postare a lui Ponta pe facebook.

4. Cred ca e cel putin a 3-a oara cand imi atragi atentia ca n-ar trebui sa mai fiu moderator, asta apropo de "obsesiv". Iar alternativa la a atrage atentia asupra unei probleme ar fi sa dau direct avertismente si ban-uri.

5. Asta e singurul raspuns pe care il ai la tot ce am scris? Am inteles cumva gresit postarea ta cu bonurile si nu trebuia s-o dau ca exemplu de flamebait? N-ai zis nimic, deci presupun ca esti de acord. Si ti se pare gresit sa fac un apel la discutii civilizate? Ai ceva impotriva acestui gen de discutii? Ti se pare ok sa existe postari inflamatoare si discutii jignitoare? Vezi? Deductii logice din astea se pot face destule.

Deci cum ziceam si in postarea de mai sus, daca ai ceva de spus, mie sau altcuiva, poti sa o faci si intr-un mod civilizat si cu argumente. Si mai putin agresiv, ca nu ti-a facut nimeni nimic.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Cristan wrote:1. Nu stiu de unde impresia ca te aduc "obsesiv si repetat" in discutie. Postez foarte putin pe forum si "te aduc in discutie" de si mai putine ori. Si asta numai ca esti foarte galagios pe forum si iesi foarte usor in evidenta, iar postarile tale pot fi date ca exemplu negativ cand este cazul.

2. Esti ultimul om care sa poata acuza pe altcineva de "mistouri ieftine".

3. Doar pentru ca am mentionat ca exista o problema care necesita frecvent moderare nu inseamna ca ma plang de faptul ca sunt moderator. Ceea ce oricum nu are nicio relevanta asupra subiectului postarii mele. O logica demna de politicienii pe care ii critici atat de des. Parca citesc o postare a lui Ponta pe facebook.

4. Cred ca e cel putin a 3-a oara cand imi atragi atentia ca n-ar trebui sa mai fiu moderator, asta apropo de "obsesiv". Iar alternativa la a atrage atentia asupra unei probleme ar fi sa dau direct avertismente si ban-uri.

5. Asta e singurul raspuns pe care il ai la tot ce am scris? Am inteles cumva gresit postarea ta cu bonurile si nu trebuia s-o dau ca exemplu de flamebait? N-ai zis nimic, deci presupun ca esti de acord. Si ti se pare gresit sa fac un apel la discutii civilizate? Ai ceva impotriva acestui gen de discutii? Ti se pare ok sa existe postari inflamatoare si discutii jignitoare? Vezi? Deductii logice din astea se pot face destule.

Deci cum ziceam si in postarea de mai sus, daca ai ceva de spus, mie sau altcuiva, poti sa o faci si intr-un mod civilizat si cu argumente. Si mai putin agresiv, ca nu ti-a facut nimeni nimic.
1. Ti-ai raspuns singur. Ies usor in evidenta ceea ce te face sa dai exemple des din mine, chiar si atunci cand sunt puerile (gen glumita cu bonurile) si nu vezi flame-ul mai accentuat si mai negativ la adresa mea din partea altora, din acest motiv nici nu iti exerciti rolul de moderator fata de ei, chiar daca dau report.

2. Eu cred ca tu esti ultimul om care sa poata acuza pe altcineva de "mistouri ieftine".

3. Te-ai plans ca n-ai timp sa intreprinzi actiuni tipice rolului de moderator desi nu te pune nimeni sa fii unul.

4. Uite-o pe a 4-a. Nu te consider bun de moderator pt ca esti partinitor,subiectiv. vezi punctul 1.

5. Nu mi se pare gresit. Si eu sunt un fan al discutiilor civilizate (mai ales cand ai cu cine). Nu am nimic impotriva acestui gen de discutii (mai ales cand ai cu cine). Daca tie postarea mea cu bonurile ti se pare jignitoare ai o problema si repet, uita-te mai bine la ce posteaza altii la adresa mea. Si poate nu o sa te mai consider partinitor.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by marvas »

ola small dickie wrote:din acest motiv nici nu iti exerciti rolul de moderator fata de ei, chiar daca dau report.
sa zicem doar ca daca fiecare report s-ar transforma in avertisment tu si Doc v-ati intrece in care are ban-ul mai permanent decat celalalt.

Dar destul despre voi si inapoi la politica.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

marvas wrote:
ola small dickie wrote:din acest motiv nici nu iti exerciti rolul de moderator fata de ei, chiar daca dau report.
sa zicem doar ca daca fiecare report s-ar transforma in avertisment tu si Doc v-ati intrece in care are ban-ul mai permanent decat celalalt.

Dar destul despre voi si inapoi la politica.
Si asta inseamna sa ignoram reporturi valide daca nu scrie ola small dickie sau Doc pe ele

Cand zombie o ia razna la adresa mea (recent) si va ajut si cu citate mucles toti.

Dar cristan tine sa amintească pe topicul de politica in timp ce se ia de doc de o glumita nesemnificativa de pe alt topic. Doar pt ca ola small dickie
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

ola small dickie wrote: 1. Ti-ai raspuns singur. Ies usor in evidenta ceea ce te face sa dai exemple des din mine, chiar si atunci cand sunt puerile (gen glumita cu bonurile) si nu vezi flame-ul mai accentuat si mai negativ la adresa mea din partea altora, din acest motiv nici nu iti exerciti rolul de moderator fata de ei, chiar daca dau report.

2. Eu cred ca tu esti ultimul om care sa poata acuza pe altcineva de "mistouri ieftine".

3. Te-ai plans ca n-ai timp sa intreprinzi actiuni tipice rolului de moderator desi nu te pune nimeni sa fii unul.

4. Uite-o pe a 4-a. Nu te consider bun de moderator pt ca esti partinitor,subiectiv. vezi punctul 1.

5. Nu mi se pare gresit. Si eu sunt un fan al discutiilor civilizate (mai ales cand ai cu cine). Nu am nimic impotriva acestui gen de discutii (mai ales cand ai cu cine). Daca tie postarea mea cu bonurile ti se pare jignitoare ai o problema si repet, uita-te mai bine la ce posteaza altii la adresa mea. Si poate nu o sa te mai consider partinitor.
Ok, deci argumentele tale sunt: "da de ce ma amendezi numai pe mine, cand si X face la fel", "daca nu-ti place, mai bine renunta" si "nu eu, ba tu" ?

1. Faptul ca si altii o fac nu iti scuza greselile tale.
2. Nu e nimeni partinitor. Nu ai fost avertizat mai mult decat altii, iar moderatorul Cristan ti-a dat un singur avertisment in tot anul 2016 si niciun ban.
3. Argumentul "mai bine renunta" este ridicol, nu e o solutie si oricum nu se aplica aici. Iar daca crezi in el, ai putea foarte bine sa-l urmezi si tu, mai ales daca te simti discriminat - in fond, nu te obliga nimeni sa fii user aici, nu?

Nu insist cu argumentele, cred ca nu ajungem nicaieri cu discutia asta. Incearca sa te porti mai frumos cu altii si vezi daca nu se schimba ceva si in atitudinea celorlalti fata de tine.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests