Plangeri si reclamatii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Post Reply
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Daca pe tine te deranjeaza numele de familie si faci ca turbatu pe tema asta e problema ta. Nu am mai cunoscut pe nimeni sa se comporte asa pe tema numelui de familie. Cica torn dejectii. Daca folosesc numele unei persoane asta e dejectie. :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Cristan »

Ok, ca sa fie clar si sa nu ne mai lungim cu discutiile. Ai primit avertisment nu neaparat pentru chestia cu numele, ci pentru ca ai intrat in discutie doar pentru a te lua de un alt user. Singurul tau aport la discutie (care deja o luase pe aratura si era destinata pentru Recycle Bin) a fost sa faci flame si galagie mai mare decat restul. Atat.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

ola small dickie wrote:Daca pe tine te deranjeaza numele de familie si faci ca turbatu pe tema asta e problema ta. Nu am mai cunoscut pe nimeni sa se comporte asa pe tema numelui de familie. Cica torn dejectii. Daca folosesc numele unei persoane asta e dejectie. :lol:
Hai sa lamuresc chestia asta definitiv, in masura in care poti intelege. E dreptul meu sa stabilesc in ce limite las pe altii sa mi se adreseze, asa cum si altii au acest drept cand vine vorba despre ei insisi. De exemplu cand am conversat prima oara in scris in afara forumului cu Mafio, el m-a rugat sa-i spun pe numele real si m-am conformat pentru ca este de bun simt sa fac asta. Eu ti-am spus in mod repetat ca nu doresc sa-mi spui pe numele de familie, nici nu ne cunoastem in viata reala si nici nu suntem apropiati ca sa fim la acel nivel. Stick to the user names, it's not that hard, toti ceilalti useri de pe forum pot sa faca asta doar tu esti mai cu mot si faci circ pe tema asta. Si las-o mai moale cu "turbezi", ca tu esti ala care in mod repetat intrece limitele in toata discutia asta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

De acum incolo voi avea un singur tel: sa devin apropiat cu DarthZombie ca sa ajung la nivelul la care sa imi permita sa ma adresez lui cu numele lui de familie. Doamne ajuta!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Plangeri si reclamatii

Post by DarthZombie »

Podul ala e ars de multi ani, pune-ti energia in sperante pe care le poti atinge.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

mie mi se pare exagerata treaba cu "dreptul de a stabili cum sa mi se adreseze lumea". Internetul e lung si plin de terori, asa ca e de datoria fiecaruia sa-si pastreze anonimatul daca la asta tine el. Daca intrebi lumea care e numele lui Jaunty sau cum arata el, probabil ca multi nu o sa stie, pentru ca Jaunty se tine departe de ochii lumii. In schimb tu ai un profil de facebook unde esti usor de gasit si esti si prieten cu altii de pe forum. Daca ai avut si poze pe aici, ce sa mai zic. Intelegerea ta cu Mafio nu trebuie sa aiba efect asupra tuturor. (by the way, Mafio mi-a sters vreo 2 comment-uri de pe facebook legate de tine :( )

Pe langa asta suntem pe un forum in care multi se adreseaza in fel si chip altora, dar pana acum cred ca esti singurul care se plange ca cineva i se adreseaza pe numele adevarat. Si eu am avut numele in loc de username o bucata de timp si a fost un izvor nesecat de glume nereusite. La fel si MC.

Cand se intrece masura o sa se actioneze in consecinta, dar in rest iti urez sa fii mai relaxat cu treaba asta, pentru ca plangerile tale tind sa aiba efect invers.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

-subscriu la ce a zis marvas-

vroiam sa detaliez si eu asta a lui zombie cu "dreptul de a stabili cum sa mi se adreseze lumea" dar iar se ajunge la ola small dickie se ia de zombie
DarthZombie wrote:Podul ala e ars de multi ani, pune-ti energia in sperante pe care le poti atinge.
:cry: Asa nasol? Nici Apolodor nu-l mai reface :cry:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Plangeri si reclamatii

Post by DarthZombie »

Diferenta e ca pe ola il am pe ignore pe facebook, nu il am in lista de prieteni. Mi se pare normal sa am pretentia ca doar persoane mai apropiate sa imi spuna intr-un fel sau altul, si nu trebuie sa-mi justific preferinta. Ola se scalambaie in speranta ca ma supara dar tot ce face e sa stranga rapoarte din partea mea si sa-mi confirme pentru a jde mia oara ca nu am de ce sa regret ca nu am de-a face cu el in afara forumului asta. Dar zau ca daca functia de ignore de aici ar fi la fel de buna precum cea de pe facebook ce frumos ar fi!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Plangeri si reclamatii

Post by .chester »

Cand mai vorbiti cu mine, sa va adresati cu Chestr0ny, Imparatul Dobrogei. Sper sa nu avem discutii pe tema asta. Multumesc.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Plangeri si reclamatii

Post by cg1700 »

Fara punct in fata?
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

DarthZombie wrote:sa-mi confirme pentru a jde mia oara ca nu am de ce sa regret ca nu am de-a face cu el in afara forumului asta.
ai fi surprins de cat de diferite sunt persoanele fata de alter-ego-ul lor de pe forum. Sa revenim on-topic.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

Shhhh marvas. Am lucrat mult la ola small dickie ca sa ma deconspiri acum. Chiar acum am ajuns pe o terasa in constanta primul. Va fi sedinta a filialei level constanta la o bere. Muncitorii chester si mafio vor raspunde sefului ciolan venit de la brasov. Eu voi fi moderator. Should be fun

Inb4: nu, ola small dickie e lache si in realitate
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mafio »

Lal. Doc a fost banat 6 luni pentru instigare la suicid in timp ce vulp a fost mazilit un an din cauza unei poze cu un urs mort pentru ca si-a amintit Marar ca e admin. Bravo tata mare administrator.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mahdi »

Lal. A luat ban un an? Sau până la anu'? Până în 2017 sunt mai puțin de 3 luni.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Waaagh! »

ciocul mic si #dicksoutforursache.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Plangeri si reclamatii

Post by TG »

Mafio wrote:Lal. Doc a fost banat 6 luni pentru instigare la suicid in timp ce vulp a fost mazilit un an din cauza unei poze cu un urs mort pentru ca si-a amintit Marar ca e admin. Bravo tata mare administrator.
vulp e spambot, mare parte din posturile sale sunt la trolleală, îți place așa de mult?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Plangeri si reclamatii

Post by DarthZombie »

Martinica wuz a good boy, he dindu nuffin'!

Cat despre vulp, eu n-am inteles exact ce s-a intamplat. Si-a luat un warn pentru postul respectiv si apoi ce s-a intamplat? Inca un warn si ban de la cumulare? Ban direct? Si pe cat e banul, 3 luni, 6, mai multe? Prin topicul de warns bate vantul iar cel de bans e super vag.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mărar »

Un ban de 3 luni nu mi se pare deloc exagerat in conditiile in care era repeated offender. In plus, inainte sa isi editeze postul a facut o vaga amenintare la adresa utilizatorului care credea el ca l-a raportat. [exista un log pentru editarile posturilor? eu nu l-am gasit]

In opinia mea orice fel de amenintare, oricat de mica e motiv suficient pentru un ban.

Dar da, trebuia sa fiu mai explicit pe threadul de moderare. Chiar daca individul nu merita explicatii.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Plangeri si reclamatii

Post by marvas »

am dat warn și am fugit să mănânc niște clătite înainte să se închidă, urmând să dau ban-ul când revin acasă. Mă bucur ca Mărar a fost pe fază. Stai făr' de grijă forumule, ești pe mâini bune.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Plangeri si reclamatii

Post by ola small dickie »

TG wrote:
Mafio wrote:Lal. Doc a fost banat 6 luni pentru instigare la suicid in timp ce vulp a fost mazilit un an din cauza unei poze cu un urs mort pentru ca si-a amintit Marar ca e admin. Bravo tata mare administrator.
vulp e spambot, mare parte din posturile sale sunt la trolleală, îți place așa de mult?
agree with TG
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests