PMS & forum drama

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Forum Nivelul 2

Post by .chester »

Eu o sug mereu cu un scop, niciodata aiurea.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Forum Nivelul 2

Post by rdo »

Esti profesionista, ce dracu
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by McWilliams »

Yankeii au o vorba de genul "high school is never over". In cazul forumului Level si forumului Nivelul 2, am dezevoluat la stadiul de scoala primara si "doamna invatatoare, Xsulescu mi-a ranit sentimentele - DE CE NU PRIMESTE BAN?!?!?!".

Ca o curiozitate morbida, in ultimul an de zile, in cate avertismente si ban-uri a fost implicat ola - atat ca parte vatamata, cat si ca infractor. Pentru ca s-ar putea sa fim surprinsi de rezultate si sa observam, absolut statistic si neanalizat dpdv emotional, sentimental, poetic, ca ola este prezent des (suspect de des, chiar) in aceasta latura a forumul. Si s-ar putea ca, bazat pe aceeasi stastistica, un cod simplu sa ofere solutia "ban ola and the rest should fall in line". Insa oamenii nu sunt coduri, spre norocul lui ola.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Forum Nivelul 2

Post by MC »

Hai ma sa terminam cu asta. Pe bune.
Imi cer scuze fata de toti userii Nivelu 2 pentru reactia mea la nervi si intr-o zi extrem de proasta. In plus nu suport sa fiu jignit absolut gratuit. Nu stiu, o fi la moda sa faci asta pe internet sau habar n-am dar nu suport. In plus ola sistematic căuta sa se lege de mine cu orice ocazie. Sigur, nu i-am ramas dator aproape niciodata, dar atunci a fost ultima picatura care a venit pe fondul unei perioade stresante pentru mine irl. Atat. Nu caut sa ma justific mai mult.

Asta e. Il ignor pe ola si nu voi mai reactiona indiferent ce va mai spune despre mine. Nu mai exista si gata. Ca si cum ar fi luat permaban.
De asemenea imi asum tot ce am scris in acel PM si nu regret ca am spus ce am spus fata de Ola pentru ca stiu cat de tare m-am enervat. Ciudat sa ma enervez pe unu' de pe un forum cvasianonim. Dar de 11 de cand intru zilnic parca nu il mai consider "doar" un forum. Pentru mine e ca si cum mi-ar fi spus-o in fata in timp ce discutam la o masa cu prietenii despre ce mai jucam. Vine unu si zice "ce cocalar". Dute in.....da cine esti tu sa zici asta?

Mersi celor care au "inteles" fondul problemei desi nu aproba astfel de reactii. Consider ca asta e atitudinea cea mai potrivita pt ce s-a intamplat.
Cine s-a scarbit atat de mult pt ce am spus poate sa imi dea ignore cum afacut si Marius Ghinea. Insa consider ca deja se discuta prea mult pe un non-subiect cum bine a spus Marar.
Last edited by MC on 23 Jul 2015, 21:41, edited 1 time in total.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Forum Nivelul 2

Post by marvas »

marvas » Thu Jul 23, 2015 5:11 pm wrote:
Stokkolm » Thu Jul 23, 2015 5:08 pm wrote:Chiar si MC insusi recunoaste ca e gresit ce a facut
uhm, el recunoaste doar ca e gresit ca am vazut noi ce-a facut, ca in rest e super multumit de cum i-au iesit injuraturile.
Moldovan Claudiu » Thu Jul 23, 2015 8:37 pm wrote: nu regret ca am spus ce am spus fata de Ola
!!!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Forum Nivelul 2

Post by MC »

De ce iei din context?
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Forum Nivelul 2

Post by marvas »

daca pun inapoi in context reiese ca regreti?
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Forum Nivelul 2

Post by ne0lith »

who gives a shit, srsly

Acum ii facem profilul psihologic lui Claudiu? Oare regreta? Ce e in sufletul lui acum? A invatat ceva din aceasta experienta? Ma intreb ce importanta are. Si-a ispasit pedeapsa, cred ca putem merge mai departe.
Last edited by ne0lith on 23 Jul 2015, 22:05, edited 3 times in total.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Forum Nivelul 2

Post by MC »

marvas » Thu Jul 23, 2015 8:43 pm wrote:daca pun inapoi in context reiese ca regreti?

Credeam ca am nuantat destul de clar contextul.
Eu cand fac ceva in viata fac si niciodata nu regret nimic. Pt ca stiu ca in acel context, indiferent despre ce e vorba, nu as fi putut reactiona altfel. Consider ca ola merita sa imi vars toti acei nervi pe el in momentul ala. Crede-ma ca unele injuraturi le-am luat de pe net, atat de nervos am fost.
Regret doar faptul ca vazand acel PM intreg forumul unii ar putea avea o impresie gresita despre mine. Dar pana la urma si asta e tot o consecinta a actiunilor mele deci o accept si pe asta.
Totusi sunt surprins in sensul pozitiv sa vad ca unii useri au inteles oarecum fondul problemei desi, evident, ca nu aproba astfel de reactii.

LE: E ultima mea interventie pe acest subiect. Pana la urma nu trebuie sa ma justific fata de nimeni. Mai ales ca a fost ceva privat.
Dezbatere placuta in continuare
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Dar marvas vrea sa stie daca te caiesti in numele Tatalui, a Fiului si a Sfantului Duh!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Forum Nivelul 2

Post by marvas »

marvas vrea doar sa sublinieze faptul ca posturile kilometrice ale lui Moldovan Claudiu in care isi cere scuze si se explica sunt inutile atata timp cat el in continuare considera ca ceea ce a facut e corect.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Dar conteaza ce crede el in privinta asta? Si-a luat ban, a ispasit pedeapsa si nu se duce timpul inapoi daca el scrie ca nu regreta. Parca suntem la confesional, zau asa, trebuie sa tina omul post o saptamana si sa buna niste bani la cutia milei ca sa i se ierte pacatele, asa suna treaba asta.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Forum Nivelul 2

Post by .chester »

Trebuie sa-l ajutam pe Claudiu sa se reabiliteze, nu sa-i reamintim constant de trecutul sau violent! ;(((
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

Vad ca am avocati. Zombie, rdo si alti ilustri pamanteni au inceput sa vorbeasca in numele meu. Sa explice ei publicului de ce am scris eu "ce cocalar". Sa tina o pledoarie. Pesemne avocatii mei sunt de parere ca eu am scris "ce cocalar" ca sa-l instig pe Moldovan Claudiu sa o ia razna, sa caute injuraturi pe internet (hahahaha), totul a fost calculat, o actiune in cadrul unei lungi campanii planuite de intimidare si agresare. Am acasa si un plan mare pe care-l mai intind pe jos si-l mai analizez, mai bifez, mai modific. Dupa parerea avocatilor mei reactia lui Moldovan e exact ceea ce vroiam eu, ce asteptam. Mi-a iesit totul la fix. (???). Trebuie sa renunt la avocatii mei. N-au nicio treaba. rdo si zombie, sunteti liberi de astazi. Caut altii.
McWilliams » Thu Jul 23, 2015 7:45 pm wrote:
Ca o curiozitate morbida, in ultimul an de zile, in cate avertismente si ban-uri a fost implicat ola - atat ca parte vatamata, cat si ca infractor. Pentru ca s-ar putea sa fim surprinsi de rezultate si sa observam, absolut statistic si neanalizat dpdv emotional, sentimental, poetic, ca ola este prezent des (suspect de des, chiar) in aceasta latura a forumul. Si s-ar putea ca, bazat pe aceeasi stastistica, un cod simplu sa ofere solutia "ban ola and the rest should fall in line". Insa oamenii nu sunt coduri, spre norocul lui ola.
ca o curiozitate nemorbida, frumoasa de data asta: de ce nu iei si tu calea brutalistului? si poate iti iei si prietenii zombie si moldovan cu tine. poate n-ai observat ca avertismentele si banurile mele pe care le invoci au legatura doar cu cativa oameni, brutalistu, mcwiliams, zombie si moldovan. oare de ce? unu a disparut. nici eu nu voi mai lua banuri si avertismente daca voi luati exemplul lui brutalistu.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Forum Nivelul 2

Post by rdo »

Ce le stie asta micu
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Si revenim la motivul eternei victime.

E bine insa ca cineva caruia ii place perpetuu sa fie in centrul atentiei presupune ca daca pleaca unii altii nu vor fi afectati de stilul sau. Tu mereu iti cauti o tinta pe care s-o ataci prin tot forumul cand ti se scoala tie. Daca respectivul nu scrie ceva de care sa te legi pentru 1-2 saptamani, il gasesti pe altul, nu-i problema. Nici nu trebuie sa fie user foarte activ, procedeul e acelasi. Il atati pe respectivul pana ala ia foc si apoi dai fuguta la tovarasa invatatoare. Rar mi-a fost dat sa vad pe cineva care e atat de incapabil sa-si recunoasca vina, mereu e altcineva! E brutalistu, e mcwill, e Zombie, e Basescu, e Ponta, sunt reptilienii, oricine dar nu ola. Si cand unul renunta precum a facut-o Brutalistu tu celebrezi cu atat zor ca mai trebuie doar sa marsaluiesti pe sub Arcul de Triumf ca sa te lauzi cu realizarea ta.

Dar asa e, niciodata nu e ola, e doar o coincidenta ce se petrece.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

Vina la ce? Ce vina sa recunosc? Ca nu inteleg. Vorbesti prea vag domnule Bebe Zombie Mihaescu. O fi vina mea ca Moldovan Claudiu, McWilliams o mai iau razna uneori, ca brutalistu pleaca de pe forum. Nu ca mi-ar pasa mie de evenimentele astea dar cum e vina mea? Nu pot fi eu responsabil pt comportamentul lor. Daca la asta te refereai.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Deci in cazul lui MC totul s-a petrecut spontan, nu? Asta vrei sa spui? Asta e una din categoria "deindata ce un mesaj privat ajunge la mine el inceteaza sa apartina celui care-l trimite si apartine intregului forum" ?
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Forum Nivelul 2

Post by Stokkolm »

Nu e frumos sa faci aluzii ca cineva trebuie sa plece de pe forum. Not cool man. Ii pui pe moderatori intr-o pozitie proasta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

DarthZombie » Fri Jul 24, 2015 1:33 pm wrote:Deci in cazul lui MC totul s-a petrecut spontan, nu? Asta vrei sa spui?
n-am inteles ce vrei sa spui
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Locked

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests