Site Nivelul2.ro

Ce va place la noul site Nivelul2 și ce nu. Opinii, sugestii, critici.
Post Reply
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Mafio »

@zombie, marvas, restul - Am decis sa introducem comentarii cu aprobare pentru ca am fost spamati in nenumarate randuri cu injuraturi, amenintari cu bataia/moartea si comentarii cu caps lock de genul 77777777 !!!!? HUOOOO. Nu suntem singurul site de pe internet care a optat pentru metoda asta de filtrare. Daca vreti sa ne contactati direct o puteti face oricand pe Facebook, Instagram sau mail. E 2017, ce dreacu. Sorry, Bogdan. Comentariile raman cu aprobare pe termen nelimitat.
Dupa cascada de vitriol in forma concentrata s-a revarsat asupra lor aici, cred si eu ca oamenii au devenit sensibili. Mai bine ar inchide de tot comentariile, fanii adevarati pot sa-si spuna parerile in gand oricum
Dupa ce citim postari sarcastice si speculative de genul asta de la persoane care nu au nicio treaba cu proiectul nostru, atunci va rog sa ne scuzati ca nu ne mai arde sa activam pe forum. Avem noi obrazul gros, dar nici chiar asa. O seara va doresc.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Site Nivelul2.ro

Post by ola small dickie »

Mafio wrote: Dupa ce citim postari sarcastice si speculative de genul asta de la persoane care nu au nicio treaba cu proiectul nostru, atunci va rog sa ne scuzati ca nu ne mai arde sa activam pe forum. Avem noi obrazul gros, dar nici chiar asa. O seara va doresc.
:lol: Am ras
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Jaunty »

Link-ul către forum a dispărut de pe site. WTF?!

Înainte:
Image

Acum:
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by TG »

Păi și așa nu are nimeni de pe forum legătură cu proiectul lor. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by SenFire »

Un gest interesant.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Site Nivelul2.ro

Post by DarthZombie »

Fanii adevarati gasesc singuri forumul.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Site Nivelul2.ro

Post by ola small dickie »

Poate s-a suparat iar Mafio si l-a scos. :lol:

Ca raspuns din partea unor superiori eu zic ca noi sa mai adaugam inca un link la site-ul revistei
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by SenFire »

ola small dickie wrote:Ca raspuns din partea unor superiori eu zic ca noi sa mai adaugam inca un link la site-ul revistei
:lol: :lol: This!
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Jaunty »

L-am întrebat pe KiMO de ce a fost șters link-ul de pe site, dar nu-mi mai răspunde. Nu știu de ce (comunicare zero), dar s-a hotărât brusc să mă ignore și să ne scoată din peisaj. Nici pe Google nu mai apare forumul când caut „nivelul 2” - cu toate că a rămas al 2-lea rezultat pe celelalte motoare de căutare.

Aproape 4 ani în care forumul a susținut proiectul N2. Aproape 4 ani în care, găzduind forumul, fac reclamă proiectului N2 din banii mei. Și așa sunt(em) tratați. Culmea nesimțirii.

Din întâmplare, am dat ieri peste imaginea asta. Nu mai știu de unde e textul, dar am râs amar.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by TG »

At this point, forumul are mai multă legătură cu Level decât Nivelul 2, so... renaming?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Site Nivelul2.ro

Post by ola small dickie »

La mine daca dau pe google nivelul 2 forumul e al treilea rezultat.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Jaunty »

@TG: Nu știu. Mai așteptăm. Dacă folosiți Facebook, arătați-i lui KiMO obrazul din partea mea.

@ola: Ai dreptate, văd că a revenit. Dispăruse de ceva vreme. Ieri seară nu era.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by TG »

În private browsing nu apare.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Mafio »

Salut. Kimo s-a chinuit toata seara sa-i raspunda printr-un sms, dar ii facea telefonul figuri. Uitati textul integral:

"Salut. Nu ignor. Am fost foarte ocupat cu relocarea dintr-un oras in altul. O sa discutam pe tema asta cand ma mai eliberez. Decizia de a ne disocia, cel putin momentan, de forum a fost unanima la N2, deoarece nu este o comunitate care ne reprezinta. Dupa balacaraia aprinsa de Marius, chiar daca in cele din urma a recunoscut el insusi ca a gresit, pentru cei cativa de acolo care chiar cumpara revista si stiu cu ce se mananca, nu merita. Prea mult hate gratuit, prea putine spre deloc chestiuni constructive. Si apoi, e absurd sa nu avem niciun pic de control pe un forum care, din afara, pare sa apartina de noi. Chiar nu as fi sters discutia, dar asta nu aveai de unde sa stii, pentru ca nu mai eram admin pe forumul "n2". Ca fapt divers, nici nu m-a interesat discutia. Nu am citit nici macar un rand si nu m-a interesat evolutia ei spre nimic. Un mizilic pe langa toate ce mi s-au intamplat in acea perioada. Cenzura? N2 nu face politica. Ca si site de gaming, nu se implica si nu ia partea nimanui, fie ea mugetare sau nu. Chiar daca respectivul are dreptate. Chiar daca suntem toti de acord cu el. E putin mai altfel, apoi, cand subliniezi ca este opinia ta, nu a publicatiei. Nu toti stiu ce este mugetarea de fapt si nu alergam dupa afisari in asemenea hal. Fiecare e liber sa scrie ce vrea pe fb si blogul personal. Si e normal sa existe o politica editoriala pe un site de profil, pentru care eu platesc. Unde eu ar trebui sa decid. Si mai normal este ca un articol sa treaca printr-un proces de aprobare. Poate si corectare. Ceea ce nu s-a intamplat atunci. Numai din motivele astea doua sunt indreptatit sa solicit stergerea oricarui articol. Sau sa fac chiar eu asta. In orice caz, chiar si asa, Marius si-a pastrat in continuare aceleasi privilegii si nu a fost pus la zid de catre colectivul N2; fiecare mai face greseli. In orice caz, avand in vedere ce s-a intamplat si s-ar mai putea intampla pe forumul vostru, oricine vine acum si se aventureaza acolo, daca ar exista linkul din site, ar putea crede ca suntem o adunatura de aiuriti. N2 nu trebuie sa fie vazut ca un site fara caini. Mai vorbim. Seara faina si scuze de intarziere. Nu am uitat sa raspund."
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Mahdi »

Well, din moment ce "cei câțiva de acolo care chiar cumpără revista" nu merită, din acest moment eu unul nu voi mai cumpăra nicio revistă condusă de Kimo. Sper că nu voi fi singurul. Succes!
REMEMBER CITADEL
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Cristan »

Prea mult hate gratuit, prea putine spre deloc chestiuni constructive.
Lol. Ok.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Jaunty »

Un singur lucru îi cer lui KiMO: să ne anunțe din timp dacă ne va lua subdomeniul. I-am scris asta într-un SMS, dar se pare că vom avea nevoie de tine, Mafio, ca om de legătură.
Mafio wrote:Kimo s-a chinuit toata seara sa-i raspunda printr-un sms, dar ii facea telefonul figuri.
Întrebarea i-o pusesem încă de săptămâna trecută, pe SMS și pe 2 adrese de e-mail. Oricum, lucrurile astea ar fi fost normal să ni se spună înainte de a se hotărî „disocierea”.

Kimo, în răspunsul tău te legi mult de episodul cu mugetarea lui Marius Ghinea, deși nu prea văd ce relevanță are. A trecut, s-a spus ce era de spus. Acum problema este alta. Cel puțin așa credeam.

De asemenea, mă dezgustă etichetarea ca „hate gratuit” a criticilor primite de la comunitate. În mare parte sunt observații juste venite de la oameni cărora le pasă (sau le păsa) suficient de mult încât să-și rupă din timp ca să le scrie. Nu-i mare filosofie să le răspunzi cu bunăvoință în loc să apari cu luni mai târziu și să te vaiți. „Hate gratuit”... tu ce forum citești?
KiMO wrote:Dupa balacaraia aprinsa de Marius, chiar daca in cele din urma a recunoscut el insusi ca a gresit
Nu văd ca Marius să fi scris public că a greșit. Poate în privat, deși m-aș mira. Also, Mafio spunea că gafa a fost a voastră, nu a lui Marius. Hotărâți-vă.
KiMO wrote:Si apoi, e absurd sa nu avem niciun pic de control pe un forum care, din afara, pare sa apartina de noi. Chiar nu as fi sters discutia, dar asta nu aveai de unde sa stii, pentru ca nu mai eram admin pe forumul "n2".
Nu eram neapărat îngrijorat că vei șterge acea discuție. Ți-am luat privilegiile de admin fiindcă în trecut ai mai șters thread-uri fără drept de apel și am vrut să nu mai existe riscul ăsta. Într-un mesaj mi-ai scris: „Nu stergeam nimic. O faceam imediat daca ma durea undeva.”. Fix asta-i problema.

Însă, după cum ți-am scris și atunci, colaborăm în continuare. Dacă ai nevoie de ceva din partea adminilor, ne spui și se rezolvă, cel mai probabil. E greșit să afirmi că nu ai pic de control. E forumul Nivelul 2, cuvântul tău contează. Sau conta, cel puțin. Să vedem dacă reușim să ne împăcăm.
KiMO wrote:Ca fapt divers, nici nu m-a interesat discutia. Nu am citit nici macar un rand si nu m-a interesat evolutia ei spre nimic.
Asta spune multe despre atitudinea ta față de comunitate. Și față de Marius Ghinea.
KiMO wrote:In orice caz, avand in vedere ce s-a intamplat si s-ar mai putea intampla pe forumul vostru, oricine vine acum si se aventureaza acolo, daca ar exista linkul din site, ar putea crede ca suntem o adunatura de aiuriti. N2 nu trebuie sa fie vazut ca un site fara caini.
Asta încă și mai multe.

Mda, păcat că s-a ajuns aici.

-- Jaunty, un câine aiurit
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Site Nivelul2.ro

Post by marvas »

MAI BINE GOLAN, DECAT ACTIVIST
MAI BINE AIURIT, DECAT COMUNIST
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Site Nivelul2.ro

Post by DarthZombie »

Eu tineam minte ca atunci cand s-a facut forumul si apoi site-ul s-a stabilit destul de clar ca desi ele exista ca parte a unui intreg, administrarea lor va fi facut de oameni diferiti. Se aducea aminte de situatiile triste de pe vechiul forum cand oamenii din cadrul revistei faceau ce doreau in privinta stersului de posturi si ban-uri, in care era loc de mult abuz de putere. Dar aparent Kimo uita aceste lucruri.

Ok, am inteles, aa avut niste probleme grave personale care i-au creat mari dificultati, nu este nevoie sa se foloseasca de acest lucru pe post de scut la orice intrebare sau umbra de critica. Mai ales ca lucruri precum "decizii unanime" luate de redactia N2 puteau fi comunicate si de catre altii, nu doar de catre el personal. Desi este un pic aiurea ca Mafio este singurul care mai are activitate pe aici, putea sa faca un thread cu decizia si motivarea ei in loc sa se milogeasca Jaunty pentru explicatii, iarasi.

Oricum imi place ca se arunca totul in cosul cu "hate gratuit", foarte convenabil mod de a ignora lucrurile pe care Jaunty le-a tot intrebat de-a lungul vremii pe aici. Mi se intareste tot mai mult idea ca Kimo este genul ce ar prefera mai putine intrebari si mai multa obedienta la adresa PROIECTULUI©
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Site Nivelul2.ro

Post by sebas »

Jaunty wrote:Aproape 4 ani în care, găzduind forumul, fac reclamă proiectului N2 din banii mei.
Pune un sticky cu donation paypal/patreon si un monthly $ goal pentru metinerea forumului. Rezolvam imediat. :)
dump CHA
Post Reply

Return to “Sugestii Nivelul2.ro”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests