Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
Post Reply
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Mafio »

^
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by .chester »

Fedaykin wrote:Mai interesant o sa fie daca iesi de unul singur la o bere-doua intr-un pub si vrei sa fumezi - pleci cu halba/sticla dupa tine? Sau te vor forta sa iti lasi bautura nesupravegheata?

Unde mai pui ca risti sa iti pierzi masa/locul la bar.

Incredibil de aberant, oricum.
Image

Ce probleme, sa moara calu. Observ totusi ca numai fumatorii au astfel de probleme absurde si chiar risca sa fie violati via droguri strecurate in bautura lasata nesupravegheata 5 minute cat tragi o canceroasa afara. Fumatul pasiv si hainele puturoase de care se plang nefumatorii palesc in comparatie cu posibila tragedie enuntata mai sus.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Fedaykin »

Da castrony, eu unu nu consider deloc normal sa imi las bautura nesupravegheata la masa, care e problema ta?

Nu iti convine fumul de tigara? Abtine-te in plm sa mai intri in localuri de fumatori, imbecilitate ambulanta ce ne esti!
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 314
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Foxman »

Asta e problema establishment-ului, ca nu au locuri separate de fumatori si nefumatori, si separate la modul sa nu se plimbe fumul, nu doar sa traga o linie, "de aici sunt fumatori". Lucru care, by the way, e deja in lege, asa mai bine s-ar impune legea deja existenta decat sa te caci pe drepturile mele, ca nici mie nu-mi place moaca ta si parca-mi da cancer dar nu te oblig sa mergi pe trotuar cu punga pe fatza.
Au facut si treaba asta cu separarea, dar au observat ca *SOC!* nefumatorii se duc sa stea cu baetii rai care se omoara incet, inspre propria imputire de haine si fumat pasiv. E un local in Brasov, Ceasu Rau se numeste, esti invitat sa vii oricand si sa vezi ca e full la fumatori pe cand la nefumatori se pune panza de paianjen, desi locurile sunt separate bine, de vreo doua ziduri si usi. A, si cam toate restaurantele din Brasov au spatii complet separate intre fumatori si nefumatori. Stii ce localuri nu au spatii izolate? Birturile. Te duci sa te faci pulbere si faci fitze la fum, ma leshi? Nu mai bine ma trimiti ca pe un caine afara in frig? Obiditule.
Last edited by Foxman on 27 Jan 2016, 16:46, edited 1 time in total.
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Mahdi »

Ei, lasă că vă trece. O să fie frumos.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Fedaykin »

O sa fie o lupa baltata, e doar o alta forma de heirupism mioritic - gata, am interzis fumatul peste tot cu o linie pe raboj, fara detalii sau subtilitati.

Normal este sa existe si localuri pt fumatori si localuri pt nefumatori si sa lasi piata libera sa decida care sunt mai populate, in gatul ma-sii de spirit cripto-comunistic!
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Mahdi »

Șșșș. No more tears. Only dreams now.
REMEMBER CITADEL
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by .chester »

Jur, butthurt-ul asta colectiv e mai intoxicant decat orice tigara. Love that shit. :mrgreen:

Fedaykin, iei bautura cu tine afara si lasi geaca pe spatarul scaunului. Asa nici nu iti fura nimeni locul si nici nu ti se toarna droguri in racoritoare si nici nu umpli locul de fum. Win win win.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by TG »

Eu aș aplica pedeapsa capitala celor care sunt de acord cu legea asta.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 314
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Foxman »

Drogurile costa bani, nu ti le toarna nimeni gratis in bere.
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
Xristina
Space Invader
Posts: 39
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Xristina »

Problema e alta. Inainte toate erau roz bon bon cu betisoare parfumate and shit, a avut loc un incident groaznic, hop si legea asta, menita parca sa fie o victorie vis-a-vis de ce s-a intamplat acolo.

Doamne fereste sa mai aiba loc un incident similar, dar hei bine ca avem legea anti-fumat.
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 314
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Foxman »

Xristina wrote: Doamne fereste sa mai aiba loc un incident similar
... ca-i mai cer demisia lui Ponta o data. Al naibii Ponta, cum pune el bureti si scantei la show-uri rock.
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by juve3332 »

De ce va tot legati de "prostia" legislatorului roman? Legea anti-fumat exista bine-mersi prin toate societatile occidentale, cu diverse grade de aplicare in practica, de ceva timp. Nu ca asta ar fi un argument in favoarea "justetii" ei, dar nu inteleg de unde obsesia cu nationalitatea.

Aa, si apropo, sunteti singurii fumatori atat de radicalizati pe care i-am intalnit. Si am intalnit destui. Majoritatea au mai degraba o atitudine moderat-pozitiva in legatura cu noua lege. Si ce legatura are, Doamne sfinte, Colectiv cu legea anti-fumat (poate am inteles eu gresit)?
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Fedaykin »

De ce va tot legati de "prostia" legislatorului roman? Legea anti-fumat exista bine-mersi prin toate societatile occidentale, cu diverse grade de aplicare in practica, de ceva timp
Nu orice rahat care zboara se mananca
Aa, si apropo, sunteti singurii fumatori atat de radicalizati pe care i-am intalnit. Si am intalnit destui. Majoritatea au mai degraba o atitudine moderat-pozitiva in legatura cu noua lege
Poate pt ca majoritatea unei populatii e formata din miorite indiferente?
Si ce legatura are, Doamne sfinte, Colectiv cu legea anti-fumat (poate am inteles eu gresit)?
Intreaba legislativul
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Doc »

Xristina wrote:Problema e alta. Inainte toate erau roz bon bon cu betisoare parfumate and shit, a avut loc un incident groaznic, hop si legea asta, menita parca sa fie o victorie vis-a-vis de ce s-a intamplat acolo.

Doamne fereste sa mai aiba loc un incident similar, dar hei bine ca avem legea anti-fumat.
Ce legatura e intre Colectiv si legea asta?
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Stokkolm »

Fedaykin wrote:Normal este sa existe si localuri pt fumatori si localuri pt nefumatori si sa lasi piata libera sa decida care sunt mai populate, in gatul ma-sii de spirit cripto-comunistic!
Uite ca piata lasata libera a decis sa fie 0% localuri de nefumatori. O cifra care nu corespunde cu numarul de persoane care si-ar dori localuri de nefumatori. Asa ca cineva trebuia sa puna piciorul in prag.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Doc »

Fedaykin wrote:localuri de fumatori

There will be no such things :lol: :lol: :lol: :evil: :twisted: :P
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by sebas »

juve3332 wrote:Aa, si apropo, sunteti singurii fumatori atat de radicalizati pe care i-am intalnit. Si am intalnit destui. Majoritatea au mai degraba o atitudine moderat-pozitiva in legatura cu noua lege.
Când discuți cu cineva față în față ai o reținere* în a da dovadă de logica unei curci plouate. Pe internet dispar asemenea inhibiții.

*excepție făcând taximetriștii
dump CHA
User avatar
Xristina
Space Invader
Posts: 39
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Xristina »

Doc wrote:
Xristina wrote:Problema e alta. Inainte toate erau roz bon bon cu betisoare parfumate and shit, a avut loc un incident groaznic, hop si legea asta, menita parca sa fie o victorie vis-a-vis de ce s-a intamplat acolo.

Doamne fereste sa mai aiba loc un incident similar, dar hei bine ca avem legea anti-fumat.
Ce legatura e intre Colectiv si legea asta?

Fix dupa ce s-a intamplat tragedia din Colectiv, foarte multe persoane din "social media" au inceput sa tune si sa fulgere "TREBUIE INTERZIS FUMATUL IN CLUBURI".

Am trecut cu vederea. La cateva saptamani bune, dupa ce a trecut de Parlament legea, vad comentarii de genul pe Digi24/Hotnews "Inca o victorie pentru Colectiv", "Revolutia Colectiv a inceput" and so on.

Unele persoane sunt facute sa creada ca ce s-a intamplat acolo are la baza fumatul in cluburi, nu incompententa administrativa si delasarea administratorilor clubului sau pur si simplu promoveaza asta. Este un punct de vedere care din pacate exista.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Tigarete, tutun si alte lucruri din astea

Post by Fedaykin »

O cifra care nu corespunde cu numarul de persoane care si-ar dori localuri de nefumatori. Asa ca cineva trebuia sa puna piciorul in prag.
Exact - doritorii de localuri de nefumatori. N-au decat sa isi deschida localurile lor, cu specificul lor, nu ii opreste nimeni.

Aaaa, n-ar avea clientela? Nasol, atunci.
Dar na, e mai OK sa vii cu Big Brother statul de manuta sa iti faca ordine in propria ta viata, pt ca tu, nefumatorule sfant care esti tu necanceros, nu esti in stare sa te abtii in a intra intr-un local in care sa fumeaza.
There will be no such things :lol: :lol: :lol: :evil: :twisted: :P
Exista o categorie foarte speciala de indivizi care se bucura de necazul altora. Si tu si castrony va incadrati perfect in specia respectiva.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 13 guests