Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Frati constanteni, Teodosie de la Tomis a explicat - la radio - despre cum Dumnezeu condamna malahia. Malahia fiind pacat, noi - Romania - ne putem mandri cu putin peste 40% din minorele gravide din UE.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Postare a unui prieten pe facebook


Sloganurile din campanie "noi va scăpăm de pesede" sau "fara corupți în funcții publice" simple lozinci pentru manipularea alegatorilor. De fapt marea lor lupta este împotriva societății tradiționale și a tot ceea ce este legat de valori benefice precum religie/credință/familie normala/etc.

We have been bamboozled
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by tnt »

Partidul Haur si cu prozeletii, impreuna pt mai bine

https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/p ... ur-1463875

Creier daca ar pica din cer, ca restul sunt.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Alianţa Părinţilor şi alte patru asociaţii, Pro Consumatori, Medici pentru Consimţământ Informat, Neam Unit şi Pro Decizii Informate.
Cele mai tembele idei se ascund, in general, in cele mai generice denumiri.

Maine am sa scandez si eu niste vorbe in fata Primariei - "Eu si cu prietena mea/Prietena mea si cu mine Neam Unit de mai multe ori aseara. Fara botnita a fost mult mai bine. Jos botnita la unire!"
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Pot sa jur ca Voiculescu este ministru al Sanatatii doar ca sa aiba ceva de trecut in CV. Altfel, ar ramane doar cu "postez pe Facebook cand am pareri".
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Au trecut trei luni de cand sunt PNL-istii si USR-istii la guvernare cu Catu premier, poate cel mai "curat" si cel mai "inteligent" guvern de dupa 1989.
Si totusi, urmarindu-le declaratiile, realizarile si certurile, tot am vaga impresie ca obiectivul lor principal e cum sa faca sa fie mai repede dati afara in suturi de la palatul Victoria si sa le pregateasca scaunele pentru viitorii guvernanti PSD -AUR .
Tin neaparat sa repete greselile PNT-istilor si PDL-istilor...sau o fac pentru ca asa li se ordona de la nivel inalt.

In felul asta, ne cam meritam soarta. Nu cred ca meritam sa avem o tara liberala si democratica ca-n afara.
Gresim enorm daca credem ca prin vot, protest sau comentat pe net mai putem schimba ceva.

Nu frate, emigrarea e singura solutie: nu mai aducem niciun ban in tara, deci greva fiscala, uitam sa mai vorbim si limba romana, ne luam cetatenie rapid in alta tara....asa ii pedepsim pe toti coruptii, mafiotii, securistii si pe imbecilii birocrati care si-au batut joc de noi in ultimii 30 ani.
Chiar nu mai am nicio speranta de la statul roman. Am votat corect in 2020 si tot cu imbecili coafati defilam, ca apoi sa ne trezim iar cu jegurile corupte bolsevice la butoane.
Am crezut ca se schimba ceva cu ocazia pandemiei asteia, ca vom deveni un popor mai bun, ca se vor scula niste "lideri" cu initiativa de noua generatie, dar se pare ca tot aceiasi securisti, interlopi, gainari si popi conduc tara de facto.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Alex Khan wrote: 14 Mar 2021, 00:01
Gresim enorm daca credem ca prin vot, protest sau comentat pe net mai putem schimba ceva.


Nu
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mahdi »

Eu încă aștept să se adeverească predicția cu "Trump va face pușcărie pe viață".
REMEMBER CITADEL
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Mahdi wrote: 14 Mar 2021, 10:25 Eu încă aștept să se adeverească predicția cu "Trump va face pușcărie pe viață".
Il vor baga.
Dar nu imediat.
Nu e ok dpdv strategic sa-ti bagi oponentul la puscarie intr-o democratie imediat dupa ce ai castigat alegerile , altfel sustinatorii sai, care de altfel sunt in numar de 74 milioane, s-ar revolta si te-ar acuza ca ai instaurat dictatura, si ar incepe sa se revolte.
America nu e ca Romania unde e ok sa-l bagi la puscarie pe Dragnea chiar la o zi dupa ce PSD a pierdut alegerile europarlamentare, care si asa era detestat de majoritatea populatiei, chiar si de pesedisti.

Trump insa e inca un mare pericol pentru ca are zeci de milioane de sustinatori republicani, fanatici religiosi, grupe patriotice si QANNON-isti, si chiar de sustinatori inarmati. De asta spun ca America nu se compara cu Romania.


Biden procedeaza foarte bine in intelepciunea varstei sale.
Cel de-al doilea proces de acuzare esuat a fost doar asa , un spectacol, ca macar sa arate sustinatorilor democrati ca au incercat sa-l puna sub acuzare pe Trump , dar nu vor republicanii cei rai din Senat. Si sustinatorii democrati vor trebui sa iasa in numar mare la vot in 2022.
Trebuie sa-i distruga reputatia si sa-i scada popularitatea pana atunci, iar administratia Biden sa-si continue agenda.
In 2 ani vor fi alegerile pentru Congres si daca republicanii pierd Senatul si democratii vor avea majoritate, s-ar putea ca in 2022-2023 sa sustina un nou proces de acuzare impotriva lui Trump si de aceasta data sa treaca.

Momentan, Trump e sub ancheta pentru tentativa de frauda electorala in Georgia.

https://www.digi24.ro/stiri/externe/sua ... 20-1466267
In timpul asta, Biden se lauda ca a reusit sa convinga Congresul sa voteze planul sau de salvare si reconstructie economica, si sa combata pandemia.
Afacerile lui Trump sunt terminate. Niciun investitor nu mai vrea sa aiba de-a face cu brandul sau.
Are bani de platit intr-o gramada de procese.Incet-incet, va deveni falit.
Mai asteapta sa i se erodeze popularitatea pana devine irelevant .
Si abia atunci democratii si justitia aericana vor lovi in el cu toata forta.
Bagarea la puscarie a luI Trump ar asigura victoria democratilor in alegerile din 2024, poate de aia e pastrata pana atunci.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by MC »

Alex Khan wrote: 14 Mar 2021, 00:01 Nu frate, emigrarea e singura solutie: nu mai aducem niciun ban in tara, deci greva fiscala, uitam sa mai vorbim si limba romana, ne luam cetatenie rapid in alta tara....
Bafta! :lol:
Eu nu o sa fac asta niciodata.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Mi-l imaginez pe Alex Khan drept ala care agita spiritele puritanilor impotriva coroanei si cerand emigrarea catre Lumea Noua, pentru a cladi ceva de la zero. Omenirea are nevoie de asemenea indivizi, care sunt gata sa se arunce cu capul inainte pentru un ideal inalt. Chit ca unii ajung sa moara in obscuritate, de la dizenterie sau scorbut, in drum spre Lumea Noua. There can be no progress without sacrifice!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Sau ca Elon Musk care vrea sa colonizeze Luna si Marte...:D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Voiculescu: Există o întârziere la plata personalului din centrele de vaccinare; de vină este un funcţionar
"Astea nu sunt lucruri pe care le face ministrul. Există o întârziere, în Ministerul Sănătăţii am evaluat care au fost cauzele întârzierii şi întârzierile au fost de câteva zile", a menţionat Vlad Voiculescu, adăugând că vina aparţine unui funcţionar public din cadrul Ministerului.
wtf?
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Cum se face ca pentru a ......unspeamiiaoara....lucrurile nu merg deloc bine in Romania pe niciun plan, cum se intampla de vreo 30 ani?
Si apoi ne miram de parca abia ieri ne-am nascut?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Un funcționar, nu un subordonat. Diferența fiind "funcționarul face ce vrea el" și "subordonatul face ce vreau eu, superiorul ierarhic".
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

tbh e un cretin destul de intens acest voipulescu.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Daca si USR-istii sunt cretini, stati sa vedeti in 2024 cand va veni AUR la guvernare.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

De ce mi se pare că măcăne ceva în IOR

de la Utopia Balcanică apropo de desenele cu lgbt de pe biserica maramureșeană din Parcul IOR-Titan
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Cand anul trecut erau doar sute de infectari si cativa morti pe zi, au declarat STARE DE URGENTA, si chiar in plina campanie electorala.

Acum cand e mult mai grav, cand avem mii de infectari si 100 de morti pe zi, nu se iau masuri drastice, nu se declara nicio stare de urgenta. In Franta, Marea Britanie si Germania e stare de urgenta din noiembrie pana in iulie.
Restaurantele, terasele, bisericile si cazinourile sunt deschise in regim partial, scolile se fac la modul hibrid, si cu prezenta fizica, si in format online.
Nu se inchide nici macar Bucurestiul care are rata mare de infectare. In alte orase din Romania se impune declaratia pe propria raspundere, inclusiv supermarketele au programul redus dupa model francez (cu toate ca nu e ok fiindca automat se inghesuie clientii sa-si faca cumparaturile la orele 17-18).

Idiotii de la guvernare nu-si dau seama ca si in plina campanie de vaccinare, virusul, mai ales cu tulpina britanica sau cu alte mutatii, devine mult mai agresiv cu gazdele nevaccinate.
Acum trebuia o stare de urgenta, dar din aia ca-n China.

Riscam sa devenim focarul Europei de Est pentru multi ani din cauza ca :

NU TREBUIAU REDESCHISE SCOLILE!
NU TREBUIAU REDESCHISE RESTAURANTELE SI CAZINOURILE!
BISERICILE SI CUIBURILE DE PROSTITUATE TREBUIAU INCHISE CU FORTA .
PETRECARETII TREBUIAU MAI ASPRU SANCTIONATI!
SCANDALAGII CA EPISCOPUL TEODOSIE , SOSOACA SI VIDEOCHATISTA OANA LOVIN TREBUIAU DEMULT ARESTATI PENTRU ZADARNICIREA MASURILOR DE COMBATERE A PANDEMIEI.
NU TREBUIAU ORGANIZATE ALEGERI ANUL TRECUT! TREBUIAU AMANATE PANA IN 2022!

Oricum a fost o mare prostie, s-a vazut ce a rezultat - PSD tot a obtinut majoritate cat sa bage bete-n roate, am scapat de dracii de la PRO-ALDE si PMP, si am dat de tatii lor, AUR, la locale doar am schimbat niste baroni locali cu alti baroni locali, chiar cu aceiasi la cati s-au transferat de la PSD la PNL, in Bucuresti am scapat de Firea, dar n-am scapat de putregaiul din institutiile publice.
Last edited by Alex Khan on 25 Mar 2021, 12:04, edited 2 times in total.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by juve3332 »

Calmeaza-te.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests