Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

Mahdi wrote:De ce ar fi cineva "Charlie" în acest caz?

Oamenii au făcut un serial, alţi oameni au zis că nu le place. What's the point? De ce luaţi în serios glumiţa lui marvas?
Claudiu wrote:La Charlie oamenii au facut niste desene, alti oameni au zis ca nu le place (e drept ca in felul lor). What's the point.
Mahdi wrote:Uau, deci e același lucru să fii omorât pentru că ai zis ceva și a fi criticat că ai zis ceva. Zi de zi mă minunez de ce poate produce threadul ăsta.
Claudiu wrote:Astea sunt deja nuante. Fiecare se exprima cum poate si cum a invatat. Trebuie sa fii pregatit pentru orice fel de reactie daca vrei sa mergi pana la capat si sa demonstrezi ceva.
Daca nu atunci stai frumusel la locul tau si iti grijesti de propriu cur nu te dai smardoi.
O.o

Cu siguranta, cu asa reprezentati, un viitor luminos specia are. Pacat ca si radioactiv.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by MC »

Si cine plm esti tu sa faci constatarile astea? Nimeni. Ja la cotet.
Ai ceva de spus spune, dar mai usor cu aerele astea de superioritate si cu zeflemeaua. Crezi ca detii adevarul absolut sau ce plm vii cu afirmatii de genul ala? Cine cacat crezi ca esti? Invata sa respecti opinia altora fara sa jignesti gratuit daca stii ce e aia libertate de exprimare. Altfel esti doar un papagal.

Sunt constient ca sunt pe internet dar m-am saturat de tine si de aialalti doi care doar asta fac. Vin asa ca Hristos cel pur din cer si fac constatari oarecum de la distanta. lel ce prost e ala, lel taci buei ca faci specia de ras, lel ce idei de cacat...hai sictir

Stiu ca risc warn/ban pentru limbaj but I don't give a shit. Ce e prea mult e prea mult.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by RaptoR »

*grabs popcorn* *puts 3d glasses*
*munches*
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by MC »

not really. I'm done here.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Da o tura cu BMW-ul cu geamul deschis, ca te-ai cam incins aiurea. Nu e vina lor ca daca ai lua lucrurile scrise de tine pe topicul asta si le-au suprapune pe o imagine cu Gigi Becali s-ar potrivi ca o manusa.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mafio »

Ce n-aș da să fac rost de arhiva Vechiului Forum. Încă îmi amintesc sutele de posturi de acum patru sau cinci ani în care brutalistu făcea pe marele cruciat al dreptății și se îi lua la rost pe toți userii care-și băgau pula-n țigani și îi băgau pe toți în aceeasi oală.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by .chester »

Moldovan Claudiu wrote:Si cine plm esti tu sa faci constatarile astea? Nimeni. Ja la cotet.
Ai ceva de spus spune, dar mai usor cu aerele astea de superioritate si cu zeflemeaua. Crezi ca detii adevarul absolut sau ce plm vii cu afirmatii de genul ala? Cine cacat crezi ca esti? Invata sa respecti opinia altora fara sa jignesti gratuit daca stii ce e aia libertate de exprimare. Altfel esti doar un papagal.

Sunt constient ca sunt pe internet dar m-am saturat de tine si de aialalti doi care doar asta fac. Vin asa ca Hristos cel pur din cer si fac constatari oarecum de la distanta. lel ce prost e ala, lel taci buei ca faci specia de ras, lel ce idei de cacat...hai sictir

Stiu ca risc warn/ban pentru limbaj but I don't give a shit. Ce e prea mult e prea mult.




Nu trebuie sa fii Hristos cel pur ca sa ai un minim bun-simt, decenta si empatie in gandire si ca sa nu fi gunoi rasist. Opiniile rasiste si intolerante nu merita respect. Sorry 4 u.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Moldovan nu vorbea pe aceeasi tema cu bruta, el o tot dadea inainte cu "aia cu charlie hebdo-s ipocriti", pentru ca vezi-doamne atentatul de acolo e totaia cu petitii trimise lui Channel 4 de a stopa transmisiunii documentarului ala cu tigani romani.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by brutalistu »

Mafio » Tue Feb 24, 2015 12:51 am wrote:Ce n-aș da să fac rost de arhiva Vechiului Forum. Încă îmi amintesc sutele de posturi de acum patru sau cinci ani în care brutalistu făcea pe marele cruciat al dreptății și se îi lua la rost pe toți userii care-și băgau pula-n țigani și îi băgau pe toți în aceeasi oală.
Copilaș. Taci, te rog. Te faci de rușine.
Image
User avatar
Vlad Dracul
Headcrab
Posts: 69
Joined: 2 Mar 2014, 16:39

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Vlad Dracul »

Mafio » Tue Feb 24, 2015 12:51 am wrote:Ce n-aș da să fac rost de arhiva Vechiului Forum.
I have a great desire for that one, too.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by .chester »

DarthZombie wrote:Moldovan nu vorbea pe aceeasi tema cu bruta, el o tot dadea inainte cu "aia cu charlie hebdo-s ipocriti", pentru ca vezi-doamne atentatul de acolo e totaia cu petitii trimise lui Channel 4 de a stopa transmisiunii documentarului ala cu tigani romani.
Tot ce-i posibil. Drunk fukk.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by marvas »

nu mai folositi vulgaritati, exprimati-va frumos rasismul.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by brutalistu »

:lol:
Image
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by rdo »

Vezi ce-ai facut, marvas?
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Eu cred ca marvas a vrut sa exorcizeze forumul pentru a-si face aparitia Kelly. I-a cam iesit.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

:lol: Poza de colectie cu viitorul sef al SRI.
Spoiler:
Image
Nu-mi dau seama cine-i idiotul de langa Marga, in rest scena nu face decat sa-mi intareasca sentimentul de bine.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Apollyon »

Iar Maior e nasul lui Ponta si fost senator PSD, totusi asta nu l-a impiedicat sa-si faca treaba la SRI (daca ar fi sa nu iau in seama gurile rele care spun ca prezenta lui acolo l-a protejat pe Ponta de dosare).
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Daca era o functie care n-avea nevoie de rudenii si relatii, se promova intern si cu asta, basta. Logic ca cine ajunge in fruntea SRI, printre multe alte institutii, trebuie sa se cunoasca si sa se aiba bine cu altii. In mod ideal, ar trebui sa si stie "meserie", nu doar sa aiba relatii. Insa nu poti spera sa ocupi vreo pozitie in companiile nationale, in serviciile secrete, in Exim Bank, in altele fara sa te cunoasca lumea cu putere de decizia (ori Hrebu, oricat de corupt, este factor de decizie - ca ne place au nu). Iar daca asta inseamna doua selfies cu Hrebenciuc si "alti mari oameni din PSD", sa fie asta raul cel mai mare facut de Hellvig pana acum.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

Cred (sper sa nu ma insel) ca Edi e prea tembel ca sa faca el de capul lui prostii. Activitatea lui profesionala se reduce la a plimba servietele altora. Ma deranjeaza insa ca tipii isi baga picioarele in orice fel de aparente si vor sa puna acolo un individ care e limpede ca va executa fara sa respire toate ordinele venite din cine stie care cercuri obscure. Ffs, echinodermele au mai multa coloana vertebrala decat baiatul asta.
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests