Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Triggerix »

Alo, lor le pasă. Don't be mean now. Also tipa brunetă din rândul de jos, a treia de la dreapta la stânga. She has no ass. :?
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Mahdi »

That's body shaming!
REMEMBER CITADEL
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Triggerix »

I have small tits and I don't complain when someone points it out. So lemme body-shame that girl who has no ass.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Iavo »

Yeah, they ride the emasculating SJW bandwagon for an extra buck, my heart is melting.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Magicake »

Credeam ca toti barbatii adevarati folosesc produse nivea? Gilette e mai mult pentru fotbalisti si cocalari.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by ola small dickie »

Deja am impresia ca cineva manipuleaza la nivel mondial ca atunci cand dam peste un mesaj care promoveaza o idee de comportament ok si critica o idee de comportament naspa sa reactionam nasol la asta. weird
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Triggerix »

Pătrunjelu' wrote: 17 Jan 2019, 17:46 Credeam ca toti barbatii adevarati folosesc produse nivea? Gilette e mai mult pentru fotbalisti si cocalari.
I love that classification :lol:

Also, indiferent de mesajul transmis de cineva care reprezintă un brand sau chiar de brand, să ”boicotezi” prin a da foc sau a arunca produsele lor e cea mai mare tâmpenie ever. You already gave them your money, you f-ing moron.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Abia astept promotia cu lama surpriza de ras gilette in punga de seminte nutline.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Fular »

Yeah, cum ar fi să mergi la Mega Image și să-ți zică casierul: "Ionuț, nu ți se pare că fumezi cam mult?"

Cam la fel au perceput mulți situația reclamei Gillette.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Iavo »

ola small dickie wrote: 17 Jan 2019, 17:47 Deja am impresia ca cineva manipuleaza la nivel mondial ca atunci cand dam peste un mesaj care promoveaza o idee de comportament ok si critica o idee de comportament naspa sa reactionam nasol la asta. weird
Nu, e doar un cocktail de idei nesanatoase (multiculturalism, 3d wave feminism, postmodernism etc) si adesea contradictorii care au infestat cultura Vestica si se revarsa prin toate canalele posibile. Nu e neaparat ceva controlat, it spreads like a mind virus.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Triggerix »

Techincally speaking, isn't it 4th wave feminism?
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Iavo »

I guess it is but they overlapp, history will put them together and throw them in the trash and then i'll be right and the world will be a cleaner place :D
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Triggerix »

Aggressive. I like it.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by ola small dickie »

Fular wrote: 17 Jan 2019, 17:54 Yeah, cum ar fi să mergi la Mega Image și să-ți zică casierul: "Ionuț, nu ți se pare că fumezi cam mult?"

Cam la fel au perceput mulți situația reclamei Gillette.
Lol eu nu am perceput o deloc asa. Eu nu am simtit ca reclama aia se ia de mine

Din contra, chiar mi a placut si am apreciat ideea, mesajul, intentia

Pe de alta parte nici nu inteleg ce e rau la un grup de fete sexy imbracate sexy la un eveniment gen poza aia cu fete gilete. Nu mai inteleg planeta asta din ce in ce mai mult
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Magicake »

Care intentie si idee? Ca mie mi-e greu sa inteleg ce scop final exista in toate treburile astea, si cum arata lumea pe care si-o imagineaza masele amorfe de feministi, LGBTisti, SJWisti sau care mai sunt.

Tot ce vad e o grupare de oameni care au reusit sa-si croiasca un avenue catre putere si acum il exploateaza la maximum. Pana la urma, asta e natura umana, si e constanta indiferent de sex, gen, orientare sexuala sau altceva. O fi descris tot ca avand ceva egalitate ca si scop, dar probabil lumea ori uita ori nu vrea sa admita ca omul nu se satura niciodata doar cu ce are.
Last edited by Magicake on 17 Jan 2019, 18:52, edited 1 time in total.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Triggerix »

Pătrunjelu' wrote: 17 Jan 2019, 18:47 Pana la urma, asta e natura umana, si e constanta indiferent de sex, gen, orientare sexuala sau altceva.
Which means what, exactly?
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Magicake »

Editat, pentru extra explicatie.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by ola small dickie »

Pătrunjelu' wrote: 17 Jan 2019, 18:47 Care intentie si idee? Ca mie mi-e greu sa inteleg ce scop final exista in toate treburile astea, si cum arata lumea pe care si-o imagineaza masele amorfe de feministi, LGBTisti, SJWisti sau care mai sunt.

Tot ce vad e o grupare de oameni care au reusit sa-si croiasca un avenue catre putere si acum il exploateaza la maximum. Pana la urma, asta e natura umana, si e constanta indiferent de sex, gen, orientare sexuala sau altceva. O fi descris tot ca avand ceva egalitate ca si scop, dar probabil lumea ori uita ori nu vrea sa admita ca omul nu se satura niciodata doar cu ce are.
eu vad doar o reclama la un produs pt barbati care transmite o idee pozitiva, sa fii barbat nu inseamna sa te comporti ca un cioban. poti sa te comporti dar nu e ok. atat am inteles eu din reclama asta si nu vad nimic rau in asta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Triggerix »

Tot n-ai explicat nimic. Nici eu n-am înțeles reacția față de reclama de la Gillette. Și nici meme-ul cu domnițele alea. Există o diferență între sexual harassment și domnițele alea care au vrut să fie acolo îmbrăcate așa. Și asta nu înțeleg mulți bărbați, it is literally just about consent. If someone consents to something, then go and do it, nici o problema. În ad-ul ăla se vorbește despre bullying și sexual harassment. Și apropo, nu cred în afilieri politice și chestii de genul, dar în momentul când conservatorii care țipă în continuu ”snowflakes” la liberali se duc după și-și aruncă aftershave-ul în wc, e destul de penibil.

Cei care au fost deranjați de ad-ul ăla au probleme grave de logică și înțelegere a unor lucruri. De ce i-a deranjat reclama? ”Boys will be boys” s-a folosit ca scuză dintotdeauna. Și eu am auzit varianta românească de foarte multe ori ”eh, așa-s băieții, mamă, ce să le faci”. Poate că dacă și-ar asuma fiecare responsabilitatea pentru ce face, nu s-ar fi ajuns în situația în care un clip de 1 minut și 50 de secunde să deranjeze atât de tare.

DISGUSTING. And for the comical relief, I shall add this clip (as a reference too).

phpBB [media]
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Imagini amuzante (IMG TAGS)

Post by Iavo »

Oh gizas, daca aveti ocazia intrebati regizoare si pe ceilalti care au fost implicati in reclama ce parere despre "obiectificarea sexuala a femeii" (sau cum in toxicitatea mea masculina se traduce). Va garantez ca o sa fie 100% impotriva unei asemenea atitudini de neiertat. Apoi e usor de inteles mema.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 8 guests