Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mahdi »

Da, s-ar fi potrivit mai bine una în care mănâncă de pe jos.
REMEMBER CITADEL
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by marvas »

cand vad cate-o declaratie de asta, nu pot decat sa ma gandesc ca vor sa incinga iar spiritele cu un non-subiect ca sa distraga atentia de la altceva. Ar fi interesant de urmarit ce se intampla in planul 2.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Asta si este, Serban Nicolae ala este un sclavete de rangul 15 care e trimis pe la televiziuni sa faca treaba "murdara" a sefilor sai. Argumentul sau ar fi stat in picioare daca aveai cum sa dovedesti faptul ca rezistenta aia din Apuseni ar fi dus la o inasprire a ocupatiei sovietice, ori Romania e singura tara din care trupele alora au plecat inainte de caderea comunismului, ba chiar cu aproape 35 de ani inainte de acest eveniment. Nu m-ar mira ca omul sa fie atat de prost gramada incat sa nu stie acest lucru in egala masura cu ideea ca omul ar minti din motivul spus mai sus.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Sunt romani, si inca multi, care nici nu (re)cunosc ca au fost forte armate sovietice in tara noastra. Deci vorbim despre meciurile lui Dinamo Bucuresti in UCL.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

CTP - De ce n-avem Cântarea Americii

"De ce însă înjură Occidentul alde Nicolae și întreg PSDragnea, când România este membru deplin NATO și UE, când șeful Dragnea s-a dus să-l chelnerească pe Trump la o sindrofie în Washington, doar-doar îl bagă și pe el în seamă?

Dintr-un motiv foarte simplu. Vesticii nu le permit să fure și să batjocorească după pofta inimii. De sute de ani, regula, pe aceste meleaguri, a fost așa: Înalta Poartă, fie ea otomană, austro-ungară sau rusească, atâta vreme cât primea ce voia, politic și economic, nu se amesteca în politica internă românească. Stăpânirea băștinașă putea să calce toate drepturile omului, și orice legi, juridice și morale, să se înavuțească torturându-și sălbatic propriul popor. Kremlinul nu era interesat de abuzurile îngrozitoare ale nomenclaturii din România, câtă vreme materii prime și bunuri curgeau spre Uniunea Sovietică în flux continuu și ordinea comunistă nu era pusă în discuție.

Dacă ambasadorul Klemm n-ar mai ieși ca cucul din cutie să susțină Justiția și lupta anticorupție, dacă și-ar vedea doar de scutul de la Deveselu și manevrele NATO în Marea Neagră, pupându-se pe lângă obraji la ocazii cu Dragnea și Tăriceanu, o!, ce ode!, ce cântarea Americii am auzi din Kiseleff până-n Parlament!

S-ar răsuci în groapă A. Toma, poetul până ieri preferat de PSD-ALDE pentru nemuritoarele versuri: „Imperialist american, cădea-ți-ar bomba în ocean!”.""

https://republica.ro/de-ce-n-avem-cantarea-americii
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

duminica cred ca ies in strada iar
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by MC »

:lol:
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Sper ca nu ca data trecuta, cand iesirea era conditionata de prezenta amicilor. Aparam noi principii, dar sa nu ne plictisim cand o facem.

Klaus Iohannis despre Tariceanu: Cateodata se creeaza impresia ca e putin obsedat, or persoane obsedate nu fac bine politicii. Are declaratii ciudate de cand procurorii l-au deferit justitiei
Intrebare repoerter: Tariceanu a declarat ca Parlamentul si Guvernul nu-si pot exercita puterea si a facut o paralela cu Rusia. Exista forte subterane?

Klaus Iohannis: In Romania nu exista nici forte oculte si nici subterane si cu certitudine nu exista stat paralel. Am mai urmarit declaratiile domnului mentionat de dvs. De la o vreme incoace nu mai urmaresc afirmatiile acestui domn fiindca au devenit tot mai ciudate. Cateodata se creeaza impresia ca e putin obsedat, ori persoane obsedate nu fac bine politicii. Au aparut de cand procurorii l-au deferit justitiei pe acest domn.
Pfahahahaha, saracul Tariceanu cred ca tocmai a rupt niste mese de nervi cand a auzit declaratia asta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

DarthZombie wrote:Sper ca nu ca data trecuta, cand iesirea era conditionata de prezenta amicilor. Aparam noi principii, dar sa nu ne plictisim cand o facem.
Tu poti sa iesi si singur si sa protestezi impotriva Monicai Macovei si a lui Mircea Cartarescu. Daca nu vrei singur cred ca mai gasesti pesedisti sau antenei care sa-ti fie langa.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Ola, tu cu gurita ta spusesei prin ianuarie ca nu iesi ca nu mai ai cu cine altcineva sa protestezi de parca era o iesire la bauta, asta cam cu vreo saptamana inainte sa vina puhoiul de lume in piete. Pe Macovei o las in pace sa se bucure de timpul cu pisicile ei, iar Cartarescu e prea trist ca sa-i protestez postarile de pe facebook :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Am citit proiectul ala de modificari ale legislatiei pentru ce poate face Politia Romana. Si mai ca nu scrie negru pe alb ca, in cazul in care se adopta asa, Politia se va redenumi SA (Sturmabteilung) si mai ca nu-ti f*** o mama de bataie, o amenda si niste timp la racoare daca te uiti urat la "organ". Sa nu mai vorbim de "adunari neautorizate".

Cred ca Garganel vrea sa convinga lumea, o data ajunsa in arest pentru o perioada "de la 3 luni la 2 ani", sa aprecieze cu adevarat drama privind aglomeratia din inchisori si necesitatea evenimentelor de tip "ziua portilor deschise" pe-acolo.

sursa
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1813
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Jaunty »

Frunzărind lista membrilor forumului, mi-au căzut ochii pe http://vladcostea.ro/, site-ul lui Vlad de la N2. Good stuff.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Platforma lui Cioloş se alatura protestatarilor

Image

De asemenea Ioan Stanomir: "opoziția față de restaurația pesedistă de acum este un act patriotic.nu poți fi cetățean al unei națiuni încătușate sau corupte."
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by marvas »

aici undeva este o gluma, dar mi-e greu sa o identific momentan.

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Popa pare intelegator in acest cadru, deci speranta mea este ca putem sari peste dezbaterea "oare jocurile video imi fac copilul mai agresiv? oare jocurile video promoveaza violenta?". But who am I kiddin'.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Am protestat si in seara asta pe strazile Constantei

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by marvas »

ok, am revenit.

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mahdi »

Image

am râs
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

"Politico: Pe legile justiţiei, Timmermans i-a cerut lui Toader să aştepte Opinia de la Veneţia. Declaraţiile lui Toader"

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/ ... nea-824860
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

"Cum naiba face la noi „revoluție fiscală” (sic!) un om care nu înțelege la ce folosește un card?! Cum naiba a ajuns premier al României unul care face o declarație de genul că „s-au inflamat multinaționalele”, iar „băncile au dat liber la angajați să protesteze în fața Guvernului”? Cum naiba au ajuns să ne guverneze niște jucători de alba-neagra care au impresia că toată societatea asta e formată doar din analfabeții funcțional care le înghit toate aberațiile cu Soros, multinaționalele, binomul și statul paralel? -"

https://republica.ro/protest-in-timpul- ... lui-fiscal
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests