Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

E ok. Tu incurca-te in detalii irelevante, eu admir privelistea. Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Waaagh! wrote: 3 Apr 2021, 23:47 E ok. Tu incurca-te in detalii irelevante, eu admir privelistea. Image
Nu esti conservator din ala crestino-trumpist caruia ii este frica de Islamizarea si arabizarea Europei. :lol:
Ai fi dispus sa te insori cu o araboaica, sa faci copii cu ea si sa treci si la islam.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

Ei, poate daca trece ea pe calea Waaagh! discutam, sigur.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Calea orcilor din Warhammer vrei sa spui.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

De acord în mare cu ce spune articolul, cu mențiunea că tunurile sunt pe el de mai de mult. Din ce țin minte, a mai fost un scandal cu centrele speciale și cu niște informații de la minister desecretizate.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

E clar ca VV nu e resonsabil pentru toate dezastrele din ultimele 4 luni.
Dar nepregatirea si atitudinea lui delasatoare face ca PSD si AUR, cei mai mari inamici ai guvernantilor, sa arunce dezastrele in carca lui. Iar partidele PNL si PLUSR au pierdut 10 procente din cauza imaginii.

Trebuie demis urgent.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Vlad, iti urez succes - acum vei avea mai mult timp pentru a te dedica finalizarii facultatii.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

Vlad Voiculescu şi-a publicat diploma de studii, eliberată de Vienna University of Economics and Business, din Austria, precum şi un atestat privind echivalarea ei cu o diplomă de master în domeniul administrarea afacerilor, specializarea administrarea afacerilor
link

Nu schimba faptul ca-i un cretin cu spume, dar aparent are si diploma pe deasupra.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

CTP: "Decizia guvernului Cîțu de a-l demite este corectă și justificată, dacă ar fi să luăm în considerare fie și numai ultima sfidare din partea lui Voiculescu: publicarea unui document foarte important, privind carantinarea Bucureștiului, fără știrea și acordul premierului, care este și președinte al Comitetului Național pentru Situații de Urgență. "

practic vladut s-a pisat pe Catzu, care e seful lui. atunci bye bye
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Pare-se ca sunt destui zevzeci pe la USR Plus care vor sa comita sudoku pentru Vlad Voiculescu. Ah, demiterea lui Vlad Voiculescu - linia din nisip peste care nu se trece; Verdun-ul USR Plus-ului; altarul pe care trebuie jertfita patria.

Tot ii aud pe alde Barna, Ciolos & comp. ca nu premierul decide daca demite un ministru, ca trebuie discutat in Coalitie, ca trebuie ca partidul care-l sustine pe ministru sa-si dea binecuvantarea, ca daca partidul care-l sustine pe ministru a decis ca ministru n-a facut nimic rau, premierul poate sa-si puna pofta-n cui etc. Lipsea doar sa zica pe sleau "Citu sa vina la Barna si la Ciolos acasa, sa intrebe daca Vlad mai ramane afara sa se joace de ministrul sau daca trebuie sa intre in casa pentru teme". Astia chiar au devenit diletanti ai politicii; si nu iti trebuie multa experienta sa fii politician in Romania.

Ma intreb cat o sa dureze pana o vor concura pe Sosoaca & friends la spatiul de protest din fata Palatului Victoria/Palatului Cotroceni.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by marvas »

cu siguranta demiterea are de a face cu gafe de comunicare, nu cu depolitizarea posturilor de manageri in spitale si transparentizarea cheltuielilor
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

eu sunt convins ca vlad voiculescu are intentii bune, ma rog avea din fosta postura de ministru al sanatatii dar ori am fost eu prea absent ori m-am senilizat dar n-am vazut unde a fost in mandatul lui lupta aia apriga impotriva coruptiei si mafiei din sanatate

nu m-a impresionat cu nimic vreo actiune a lui cat a fost ministru. dimpotriva, cateva m-au iritat, cel mai mult cum se cacaia daca sa-si puna masca sau nu.

dar daca incepuse o lupta apriga impotriva mafiei si coruptiei din sanatate si am ratat-o eu atunci i stand corrected. eu cred ca e un om cu intentii bune dar mi s-a parut incapabil pentru postul de ministru.

si mi s-a parut mult prea absent in functia de ministru al sanatatii. aveam zile cand ma intrebam ba da vladut ala de la sanatate ce dracu mai face?

DRULA ala s-a luat de momitze cu mafia sindicatului metrorex si le-a aruncat maghernitele in strada.
VLAD ce a facut?
Poate a facut si mi-a scapat mie
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by juve3332 »

Cica urmau sa fie scoase la concurs toate posturile de conducere ale caselor judetene de sanatate.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Pfff...atat de aproape

Poate daca totusi nu facea gafe si nu dadea motive reale lui Catzu sa-l dea afara, poate reusea

Sa nu uitam ca a mai fost o data ministrul sanatatii. M-am cam saturat dupa 30 de ani de am vrut dar n-am fost lasat. Am fost o victima.

De ce nu-ti informezi ca ministru premierul despre ordinul care schimba regulile de carantinare in pandemie? Si afla ala din presa. Eeeee pai sa vezi, ca asa si pe dincolo
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2414
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mărar »

De cand a fost instaurat cred ca a fost atacat constant pe Digi24, pe cele mai lipsite de substanta motive. Abia asteptau liberalii sa scape de el, si-au pregatit terenul bine rau, practic asta e singura impresie pe care o are lumea despre el, inclusiv printre sustinatorii pnl/usr+; ca gafa.

Cateva exemple de acum 1 luna:
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ii-1468394
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ri-1468992
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ri-1469111
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... al-1469117

De pozele alese nici nu mai zic
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ze-1489673
Image
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Cineva spunea la postul radio Realitatea ca nu Catu l-a demis. Ca nu avea cojones.

Ci Iohannis. Care i-ar fi dat ordin sa-l demita.
Ma rog, unii analisti se complica cu ipoteze cum ca Iohannis e nemultumit si de prestatia lui Catu si vrea cumva sa-l compromita pe Catu si sa-l repuna pe Orban in functia de premier. Si Barna deja cere continuarea coalitiei , dar fara Catu premier.


Iohannis probabil voia demult sa-l dea afara pe VV de la primele scandaluri , dar faza cu masca si cu evacuarea de la Foisor care au daunat imaginii guvernului au umplut paharul.
Din cauza proastei gestionari a situatiei, AUR a capatat popularitate.

Intr-o corporatie PRIVATA, daca tu ca manager te prezinti asa in public , in secunda doi esti dat afara. Mi-a dat impresia de amatorism, aroganta si incompetenta la toate conferintele de presa. Poate sa aiba intentii bune , dar nu are calitati de lider si nici nu e bun pe partea de comunicare.

O fi bun de consilier si sef de ONG, dar nu e de politica, nu poate fi un bun guvernant.

phpBB [video]
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Mărar wrote: 14 Apr 2021, 16:49
Image


Asta e imagine de OM INFRANT, COPLESIT DE SITUATIE dupa limbajul corpului !


Un om puternic nu ar ajunge niciodata sa fie fotografiat in ipostaza asta.


Ronald Reagan, la 70 ani, cat a fost presedinte, nu a fost niciodata filmat sau pozat asa.

De Joe Biden care maine-poimaine va face 80 ani la fel.

Nici Trump care e de o nesimtire crunta nu a aparut intr-o asemenea ipostaza. Nu-i permitea aroganta, si cred ca avea atributii mai bune de leadership decat VV.

Un politician nu are voie sa stea cu capul plecat si sa-si exprime epuizarea. Da prost la popor!
Last edited by Alex Khan on 14 Apr 2021, 18:38, edited 1 time in total.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Triggerix »

E un semn atunci. Si eu am exact aceeasi reactie ca VV atunci cand iti citesc postarile.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2414
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mărar »

Alex Khan wrote: 14 Apr 2021, 18:34
Asta e imagine de OM INFRANT, COPLESIT DE SITUATIE dupa limbajul corpului !
Mda, cum ziceam :lol:
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 48 guests