Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

urmatorul loc de intalnire psd pentru gratare, mici si bere. dupa cacana

Lacul Cacacioasa e in zona Madulari, colt cu Maciuca, langa Milcoiu

http://stiri.apropotv.ro/fun/lol/lacul- ... iu-3347957
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Iubitul Elenei Udrea: Sper să câștige alegerile prezidențiale, iar eu să devin premier

Adrian Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, a declarat la Antena 1, că i-ar plăcea ca fostul ministru al Turismului să câștige, într-o zi, alegerile prezidențiale și că el se vede în poziția de premier, scrie HotNews.ro.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Iavo »

S-a trezit in secolul gresit 8-|
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

"Carmen Dan, ministrul Internelor, a postat pe Facebook un text dedicat tragediei din Grecia, unde 85 de oameni au murit în incendiile devastatoare care au cuprins câteva localități de lângă Atena. ”Orice om are destinul lui pe care nu îl poate evita…”, a scris Carmen Dan, absolventă a Facultății de Drept de la Universitatea Ecologică și fostă secretară de școală generală în Videle."

https://www.g4media.ro/no-comment-carme ... evita.html
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Am progresat de la ministrul "alta intrebare" la ministrul "alt candidat". Cautarile continua pentru a gasi acea persoana care poate lupta cu statul paralel cum numai programul de guvernare stie.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

"România nu este ocolită de arsenalul dezinformării folosit de Kremlin în războiul său informatic cu Occidentul, care include campanii de comunicare și de influențare psihologică cu scopul de a destabiliza scena politică internă și de a altera atitudinea pro-euroatlantică a populației.

Concluzia apare într-un studiu intitulat ”Rezistența la dezinformare în Europa centrală și de Est”, elaborat de think-thank-ul polonez EAST Center și ONG-ul Ukranian Prism în perioada mai 2017 – mai 2018, consultat de G4Media.ro."

https://www.g4media.ro/studiu-romania-s ... nisti.html
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by rege »

ştiri:
Ghiţă nu va fi extrădat din Srbia pentru că a primit azil ("refugiat politic" auzi tu sărmanul persecutat
g4media:
UNGURII REEEEEEEEEEEEEEEE
the secret geometry of chance
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Romanii sunt cat se poate de filoamericani, panica asta cu feic niuz este neavenita cand vine vorba de acest aspect. Daca vrei sentimente anti trebuie sa te duci prin hipsterime in cautare de edgelords, daca-n astia-s pun sperantele rusnacii mi-e mila de ei :lol:
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by rege »

Un Mercedes cu numere românești a fost văzut de mai multe ori lângă casa lui Sergei Skripal din Anglia înainte ca fostul spion rus să fie otrăvit cu un agent neurotoxic, scrie tabloidul britanic Daily Mail. Potrivit martorilor, între cei patru pasageri ai mașinii de culoare închisă era și o femeie.
Fost avocat al lui Slobodan Milosevic și al mafioților sârbi, împușcat mortal în fața casei sale
mfw:
Image
the secret geometry of chance
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Da, scria "MUIE PSD" - de aici s-a dedus ca erau numere romanesti.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

UPDATE Șoferul mașinii cu numere anti-PSD a rămas fără permis și plăcuțe: Mi se pare un abuz. Cred că am fost urmărit / Brigada Rutieră: În cauză a fost deschis dosar penal

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... rm-rit.htm


PSD distruge si Politia Romana
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Bine ca era o institutie imaculata si impecabile inainte :lol:
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ciolan »

"Când am înmatriculat mașina cu M...IE PSD, am consultat DEX-ul și prima chestie scrie „gură”, „a amăgi”, „a duce cu vorba”, exact ce face PSD. Cu numerele astea am vrut să arăt că aceștia sunt ei. A minți, de fapt. Asta e în DEX. (...) Vineri m-au oprit în Craiova, aveam dreptul să circul, nu mi-au făcut nimic. Acum, după două zile, nu mai am dreptul”

Fuck. Off. Și eu cînd vreau să înjur pe unul de două ori cît mine, consult DEXul, legea, constituția de la 1923, Regulamentele Organice și Magna Carta. Iar dacă animalul vrea să dea în mine, îl voi opri cu puterea logicii explicându-i că "muista de mă-ta" nu e o înjurătură și, de fapt, e o aluzie fină la un moment definitoriu din istoria noastră cînd mama lui, de altfel o finuță, ne-a mințit că ne duce la grădina zoologică dacă mîncăm tot din farfurie.

Și hotnews de ce cristalu mă-sii cenzurează MUIE dacă dexu spune clar că nu e nasoleala pe care o credem noi?
Last edited by ciolan on 30 Jul 2018, 14:26, edited 1 time in total.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

da, uite acum pot sa zic si eu: o postare Mircea Cartarescu cu care nu sunt de acord si care mi se pare, mai mult, penibila.

"Dacă veniți cu ”muie PSD”, pe mine să nu contați. După mine, abia asta e cea mai bună dovadă că PSD, urmașul PCR, ne-a învins, ne-a adus la numitorul lor de degradare, ne-a mancurtizat. Scriam acum 20 de ani despre limbajul galeriilor de fotbal, și nu-mi iau niciun cuvânt înapoi: ”Cuvîntul „moarte” alternează monoton în aceste sloganuri cu cuvîntul „muie”. Unul reprezintă ura, celălalt dispreţul. Primul identifică o echipă cu o entitate demnă de dragoste sau de ură necondiţionată (CÎINE PÎNĂ LA MOARTE, scrie un suporter al lui Dinamo), pînă la urmă un fel de erou legendar, acelaşi de-a lungul timpului, în ciuda schimbării tuturor jucătorilor, adulat sau demonizat. Un nume propriu, cum o arată o expresie ca ”moarte lu’ Steaua”... Celălalt termen semnifică, în sfera sexuală, o practică pretins înjositoare (felatio). A da muie înseamnă, fără-ndoială, în imaginaţia primitivă a junilor din galerii, a umili femeia, a o pune la locul ei, a te reasigura că „toate sînt tîrfe”, că „femeia nu e om”, adică a-ţi exercita, sadic, puterea asupra ei. Acest raport de putere şi umilire e transferat şi în zona confruntării sportive. „I-am avut”, „le-am tras-o”, „le-am dat muie” e aici sinonim cu „i-am învins”. Ceea ce mai arată o dată, dacă mai era nevoie, că sexismul, rasismul, şovinismul merg întotdeauna împreună în largile populaţii declasate produse de comunism, care la rîndul lui a preluat şi augmentat vechi moduri de gîndire tribale. ”"

i-am pus si comentariu: "cineva sa-i explice si lui Robert De Niro (care recent de la pupitrul Tony Awards a declarat un "fuck Trump" de cateva ori) ca este un sexist, rasist, sovinist declasat de comunism."
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ciolan »

Good ol' Mircea. Chiar mă gîndeam cît de fain e că pot să strig muie psd cînd pot conta pe Mircea să mă apere. Acum, că omul și-a retras suportul, parcă mi-e puțin frică să strig. Și rușine. Mama PSD-ului, Ion Iliescu, e o doamnă, nu merită să fie înjosită sexual de niște primitivi. Propun să-i invităm la un concurs de poezie și pictură jurizat de domnul Cărtărescu. Pierzătorul să-și recunoască lipsurile și să predea țara cîștigătorului. Cinstit și civilizat, că nu mai suntem tiranozauri.
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by rege »

Hotnews e plin 90% cu muiepsd scandal. Am ajuns să mă duc pe Antena3.ro pentru ştiri, unde se aud veşti de rectificare bugetară (mai ales la agenţiile de trei litere bucata) +
Dan Barna lasă de înțeles că USR ar putea colabora cu Dacian Cioloș și la alegerile parlamentare, alegeri ce vor avea loc anul viitor. Din informațiile Antena 3, USR și Platforma România 100 s-ar putea alia la aceste alegeri pentru a câștiga mai multe voturi.
:lol:
the secret geometry of chance
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Jaunty »

Vă aduc aminte: https://www.farapenaliinfunctiipublice.ro/

Mai sunt 20 de zile. Ar fi păcat să nu iasă. Vă rog semnați și adunați semnături de la cei din jur. Găsiți instrucțiuni pe site.
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by rege »

Jaunty wrote: 31 Jul 2018, 20:15 Vă aduc aminte: https://www.farapenaliinfunctiipublice.ro/

Mai sunt 20 de zile. Ar fi păcat să nu iasă. Vă rog semnați și adunați semnături de la cei din jur. Găsiți instrucțiuni pe site.
Te-ai băgat în politichie? :lol:
the secret geometry of chance
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Jaunty »

Toți suntem băgați.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Cristan »

Relevant şi pentru threadul ăsta:
Cristan wrote: 31 Jul 2018, 21:33 Ştiinţă & Tehnică are probleme financiare cauzate de conducere.

Image Image
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests