Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Avem vreun aradean printre noi? Ca il ascult pe primarul Aradului vorbind, la Digi24, despre proiectul celor 4 orase (Cluj-Napoca, Oradea, Arad si Timisoara). Si nu-mi vine sa cred ca poate emite idei de bun-simt, pe care deja le aplica. Plus o viziune coerenta despre ce si-ar dori sa faca si ce ar putea sa faca destul de facil. I want to know if he's bullshitting on national tv or not.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eu doar de asta îmi amintesc.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by marvas »

Eu de asta:

phpBB [video]
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Soarecu »

McWilliams wrote: 10 Dec 2018, 19:34 Avem vreun aradean printre noi? Ca il ascult pe primarul Aradului vorbind, la Digi24, despre proiectul celor 4 orase (Cluj-Napoca, Oradea, Arad si Timisoara). Si nu-mi vine sa cred ca poate emite idei de bun-simt, pe care deja le aplica. Plus o viziune coerenta despre ce si-ar dori sa faca si ce ar putea sa faca destul de facil. I want to know if he's bullshitting on national tv or not.
Can't speak for Arad, dar cel putin in Oradea Bolojan a facut treaba destul de buna.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Bolojan n-a spus ca "el nu va conduce alaturi de unguri!" acum ceva ani?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Stanomir: "Regimul Dragnea este un capăt de drum. spre a mai avea un viitor, detașarea de fesenism este obligatorie"

Regimul Dragnea şi patologia statului român

http://www.contributors.ro/analize/regi ... jQa21t12h0
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Soarecu »

DarthZombie wrote: 10 Dec 2018, 22:15 Bolojan n-a spus ca "el nu va conduce alaturi de unguri!" acum ceva ani?
Cum n-am auzit de Bolojan decat de vreo 2 ani, nu stiu, dar e foarte posibil :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

"USR reuşeşte să elimine un articol cu potenţial exploziv pentru protestatari dintr-un proiect iniţiat de Carmen Dan"

http://epochtimes-romania.com/news/usr- ... rNR_WbWaik
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Vlad Alexandrescu: "Azi am o veste bună din Parlament: A trecut legea USR pe care am inițiat-o, alături de Adrian-Claudiu Prisnel, pentru combaterea plagiatului în domeniul tezelor de doctorat."
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

"Viceprimarul Aurelian Bădulescu a înjurat o consilieră de la USR care cerea explicații despre situația de la Maternitatea Giulești. Înjurătura ar fi fost consemnată în procesul verbal"

https://www.hotnews.ro/stiri-administra ... verbal.htm
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

"Deputatul PSD Rădulescu Mitralieră a propus, și comisia juridică a Camerei Deputaților a votat, o lege prin care evazioniștii fiscal să nu mai facă pușcărie. Dacă unul dintr-un grup infracțional plătește tot ce-au furat plus 20% dobândă, adică principiul muschetarilor aplicat la hoți, toți pentru unul, unul pentru toți, întreg grupul se duce liniștit la culcare.

Practic, infractorii beneficiază de un credit sălbatic de la stat pe care îl pot folosi ca să producă mult mai mulți bani. Acționează cu calm, asigurați că nu vor intra în pușcărie. Dacă se întâmplă să fie prinși, plătesc și, una peste alta, afacerea e foarte bună.

Munca procurorilor care instrumentează dosarul, a judecătorilor care ar trebui să judece, devine inutilă. Totul se rezolvă între hoți și Partid, cel ce face legea: furați, furați și ne votați!

Fostul deputat PSD S. Ghiță, actualmente multiplu infractor fugit peste hotare și pus sub urmărire internațională, de pe șezlongul de lângă piscină pe care își face veacul la Belgrad, aruncă denunțuri televizate în țară, cum ar da cu pietricele în apă. A mai zis despre Kovesi acum un an că i-ar fi cerut să plătească el, Ghiță, aducerea în țară a lui N. Popa, fugarul FNI. Denunț cercetat și clasat: nu Kovesi, nici măcar DNA nu a avut vreo treabă cu transportul lui Popa, operațiunea fiind în totalitate gestionată de Poliție.

Acum, o zice din nou. Și, ca și cum Ghiță ar da ordin, magistratul Kovesi este cercetată încă o dată, de Secția Specială.

Vi se pare normal ca un Cod Penal, ăsta măcelărit în Parlament, să ia în considerare vorbele unui infractor care fuge de Justiție, fiind urmărit de Interpol? Nu ar fi logic și corect ca individul să se predea mai întâi organelor în drept din țară și apoi să verse câte denunțuri dorește?

Amnistia și grațierea, pe care direct interesatul Dragnea se sforțează să le vâre pe gâtlejul acestei nații, ce altceva înseamnă decât discreditarea întregului aparat de justiție care a lucrat la depistarea, prinderea, anchetarea, judecarea și condamnarea corupților, tâlharilor, violatorilor, criminalilor? Amnistiații le pot râde în nas tuturor, în vreme ce se vor îndrepta cu pas vioi spre recidive.

Dna Carmen Iohannis nu se prezintă la Parchet, chemată ca martor, motivând că trebuia să participe la o cină, la Londra, împreună cu soțul. Acum refuză încă o dată, pretinzând că este răcită.

Întrebat fiind de jurnaliști ce părere are despre comportamentul primei doamne, președintele Iohannis le-o taie scurt, ca și cum și-ar arunca pardesiul pe o capotă: „Aceasta nu e o temă de discuție”.

Prin urmare, mesajul pe care îl transmite șeful statului, în vreme ce apără, declarativ, prestigiul Justiției, este următorul: „Nevastă-mea, pentru că e nevastă de președinte, n-o să se prezinte, ca orice mocofan, în fața unui pârlit de procuror”. De ce face asta? Dl Iohannis a învățat răspunsul de la PSD: pentru că poate.

Ce înseamnă toate acestea?

Nimic altceva, stimați Republicani, decât disoluția autorității judiciare, desființarea Justiției ca putere în stat de către politicieni, uneori cu concursul unor magistrați. Pasul spre subjugarea ei.

Dacă dânsa nu vrea să se culce cu tine, te apuci să spui peste tot că e frigidă –este vechea metodă de manipulare pe care politicienii o folosesc cu Justiția. Denigrează ce încă nu stăpânești. Magistrații să ajungă în conștiința publică fie ca slugi politice și corupți, fie ca aflători în treabă, băgători de seamă, papagali.

Se spune că garantul democrației este votul. Nu este întru totul adevărat. Votul e condiția necesară, nu și suficientă. Ba chiar, votul poate duce la moartea democrației.

Când Justiția din această țară va înceta să mai fie independentă, ne ducem degeaba la vot."

https://republica.ro/hoti-pentru-unul-u ... b3k4cDlzS4
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by MC »

Crud de adevarat!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Nu stiu unde sa pun asta

http://m.hotnews.ro/stire/22867363

Casa Jurnalistului: "Umilința supremă" /Cazul unei studente terorizate de un coleg care a umplut internetul de poze cu ea nud. Dosarul nerezolvat de doi ani
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

phpBB [video]
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by zme-ul »

PRESA CÂȘTIGĂ PRIMUL PROCES CU OFIȚERII RECUNOSCUȚI DE VICTIMELE MINORE ABUZATE SEXUAL ÎN ”DOSARUL SHANGHAI”!
Judecătoria Sectorului 2 a comunicat ieri că fostul comisar George Cioclea, azi director al Primăriei Sectorului 4, n-a fost defăimat de ziariști, când aceștia au titrat: ”Rețeaua ofițerilor pedofili care i-a protejat pe mafioții chinezi”
人は地獄を作った
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Nu l-am apucat pe Ceausescu la tribuna, dar Dumnezeu s-a "gandit" si la mine, si la cei ca mine, si ni l-a dat pe Dragnea. Bitcoinsi, Soros, sucuri luate din paradisuri fiscale, 0.1 la mie profit (raportat la ce, nu se stie si oricum nu conteaza). Si aplauzele intempestive la fiecare pauza dintre declaratii. Daca vezi asta la TV pe post de sitcom, ai avea luxul de a schimba canalul. Dar e realitate si nu poti schimba canalul, nu poti inchide televizorul, nu poti sa-ti vari degetele-n urechi si sa faci pe surdul.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mahdi »

'Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.' — Philip K. Dick
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

"Lupta se duce cu cei invidiosi ca Romania a ajuns prima in UE la floarea soarelui si porumb." - Liviu N. Dragnea
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Daaaaaaaaaaaa, putem sa trecem pe combustibil bio, cu atata productie!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Acum l-am văzut: :lol: :lol:

phpBB [video]


la 6:00 :D
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] and 12 guests