Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Alex Khan wrote: 29 Apr 2021, 01:01
juve3332 wrote: 28 Apr 2021, 23:02 Pe vremea comunismului, transexualii erau oprimati.
Doar transexualii?
Pe vremea aia nu vedeai in primul rand femei cu silicoane , tatuaje, piercinguri si botox pe buze, si par lung si blond platinium (dupa care eu tot salivez, dar ele nu ma baga in seama pentru ca sunt sarac si n-am bmw si vila de bombardier). Nu exista asa ceva!
Pe vremea comunismului, oricat de urat erai, aveai nevasta! Avea grija statul sa nu mori virgin, ca fiecare trebuia sa faca plozi care sa munceasca si sa lupte pentru patrie.
Si era extrem de dificil sa divortezi si sa faci avort. Astea au fost principalele defecte ale comunismului, pentru ca se baga prea mult in viata personala!



:lol:

pai te hotarasti? ori era bine ca te ajuta si pe tine comunismul sa pui mana pe o buca ori era naspa ca intra prea mult in viata personala?



Alex Khan wrote: 29 Apr 2021, 01:01
SA-SI RESPECTE APROAPELE, fara mistocareli!
Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

ola small dickie wrote: 29 Apr 2021, 08:29 bucata asta din alex can e aur curat. trebuie pastrata in arhivele forumului

Image
Asa, doar caterinca ne-a mai ramas.
Sunt curios cum o sa fiti dupa urmatorul cutremur de 7 grade.....asta daca o sa mai traiti. :lol:
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

ola small dickie wrote: 29 Apr 2021, 08:34
pai te hotarasti? ori era bine ca te ajuta si pe tine comunismul sa pui mana pe o buca ori era naspa ca intra prea mult in viata personala?


Ambele.

Daca ar fi dupa mine, as vrea o dictatura care sa-mi asigure o iubita siliconata si botoxata daca imi doresc.

Ce p^^^ mea?
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Si s-ar putea sa se intample.
Cu toate ca iubita respectiva nu o sa fie tocmai reala.

Doar fiti pe faza la progresul si expansiunea Chinei care incepe sa cumpere toate corporatiile, apoi urmariti experimentele lui Elon Musk cu Neuralink si cum a avansat tehnologia jocurilor si simulatoarelor VR .
Nu e deloc noua teoria ca atunci cand vom ajunge o civilizatie de capabila sa genereze resurse si energie infinite (fie prin fuziune nucleara sau construit sfera Dyson), oamenii sa devina niste "useless eaters" care sa traiasca doar in simulatoare de tip Matrix.
In cateva zeci de ani s-ar putea crea jocuri si simulatoare in care sa ne petrecem vietile in totalitate, sa fim hraniti si hidratati artificial.........ca intr-un ANIMUS din Assassin's Creed.
Intr-un documentar de pe National Geographic vorbeau despre METAVERSE (sau mai bine spus, MATRIX) , iar in viitorul ala indepartat, omul renunta definitiv de a mai trai in lumea reala si isi transfera constiinta in lumea virtuala, unde putea sa-si genereze propriul univers care sa functioneze dupa regulile sale, inclusiv sa selecteze constiintele altor persoane sau sa le genereze un AI.



POATE DEJA TRAIM si nu ne dam seama intr-un Matrix.
Pentru weekend , chiar de Pastel asta, aveti ca tema sa studiati despre Matrioshka brain si Boltzmann brain si Simulation Hypothesis.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Triggerix »

Alex Khan wrote: 29 Apr 2021, 11:32 POATE DEJA TRAIM si nu ne dam seama intr-un Matrix.
Image
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mărar »

Cred ca s-a si facut un film in care cineva a explorat ideea asta. Am uitat cum se numeste.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by juve3332 »

Taci si treci la tema!!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Alex Can v a intins pastila. E treaba voastra acum ce alegeti
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mărar »

O iau pe aia cu logo-ul Tesla :lol:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Mărar wrote: 29 Apr 2021, 14:07 Cred ca s-a si facut un film in care cineva a explorat ideea asta. Am uitat cum se numeste.
Johnny Mnemonic parcă.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Intr-o tara feminista precum Franta sau America lua mai mult- vreo 6 ani.

Insa justitia l-a condamnat pe Dani Mocanu doar pentru ca a instigat la agresiunea impotriva femeilor, nu pentru ca a agresat femei, nu pentru ca a racolat minore pentru proxeneti acum nu stiu cati ani si ca a condus o retea de prostituate din UK. Pentru acuzatiile astea grave nu se stie cand o sa-l condamne.
Iar proxenetii adevaratii , adevaratii agresori care santajeaza, rapesc si lovesc femei sa lucreze ca prostituate sunt inca in libertate.

Politia de la noi este impotenta in fata proxenetilor periculosi.
Vezi "Caracal" unde niste politisti au stat la poarta asteptand decizia unui procuror sa intervina sau nu pentru a aresta un rapitor traficant de minore (Dinca nici acum nu are condamnare definitiva, desi e clar ca trebuia condamnat pe viata) .......sau politistul care a incercat sa fie un erou si si-a luat o sabie in cap de la un proxenet.

Proxenetii si interlopii din Romania nu sunt doar crima organizata, ci o adevarata ELITA conducatoare locala in Romania la fel ca si Biserica Ortodoxa Romana , fiind implicati in multe afaceri din HoReCa, in turism,in cluburi, in industria muzicala si in televiziune (in special Antena 1 si Kanal D) , dar mai ales in POLITICA romaneasca unde sunt politicieni cu relatii de afaceri cu acestia, chiar santajati de proxeneti cu filmari.


#ASTA NE ESTE TARA!

Si nu putem face nimic sa o schimbam.
Ori ne adaptam, ori emigram.
Last edited by Alex Khan on 3 May 2021, 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Apropo, asta poate fi un precedent. Daca pe Dani Mocanu l-a arestat pentru instigare la agresiune, stati sa vedeti in viitor cati fraieri vor ajunge la parnaie , chiar si voi doar pentru l-ati injurat pe unul pe internet sau doar pentru ca i-ati spus unui sofer ca e "prost' ca nu stie sa conduca si era sa va tamponeze.

In Romania numai fraierilor li se aplica legea, smecherii sunt deasupra legii.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by juve3332 »

RoAnon much?!
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Ne trebuie decoderi.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

juve3332 wrote: 3 May 2021, 15:41RoAnon much?!
Ce naiba e asta?
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Harley Quinn
Space Invader
Posts: 47
Joined: 27 Apr 2021, 20:18

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Harley Quinn »

Q(u'est-ce que ro)Anon, Alex Khan
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Alex Khan »

Harley Quinn wrote: 4 May 2021, 10:04 Q(u'est-ce que ro)Anon, Alex Khan
Eu sunt opusul alora.

N-am treaba cu retardismul conservator, nici cu idiotenia progresista.

Dupa experienta cu Obama si Trump din ultimii 12 ani, dar mai ales dupa pataniile indurate cu conservatori ca Dragnea sau progresisti ca Voiculescu, tind sa prefer liberalismul, ceva mai moderat, mai de centru-dreapta. Sau o dictatura asiatica liberala de centru-dreapta dupa model Coreea de Sud, Japonia, Singapore si Taiwan in cazul in care unele populatii nu stiu sa se civilizeze cu vorba buna.

Si ca un liberal , nu suport sa-mi inchida gura niste neofascisti inarmati si popi cu mentalitate medievala , nici feministele isterice sau niste neocomunisti care viseaza la egalitarism si flower-power impuse cu forta. Nu mai suport latura lor agresiva, mai ales ca eforturile lor au roade 0, de multe ori au rezultate distructive.

Cred in libertatea absoluta de exprimare, si cred ca omul ar trebui sa raspunda mai degraba pentru FAPTELE SALE decat pentru niste vorbe goale.

Pentru mine, ambele categorii , si conservatorii si progresistii care duc totul la extrem (ca vorbim de Qannon/Proud Boys/KKK/Boogaloo sau de ANTIFA/BLM/Pride/Metoo, inclusiv partidele si factiunile extremiste neofasciste din GOP si cele neocomuniste din DP ) au nevoie de consiliere psihologica urgent , in cel mai rau caz izolati de restul societatii care vrea sa traiasca in "NORMALITATE" in cazul in care comit actiuni distructive. Aceste tabere cu razboaiele lor culturale , politice si internaute ne-au distrus societatea moderna si ne-au dus spre un post-modernism haotic.

De asta nu suport sa fiu identificat nici cu Alt-Left,nici cu Alt-Right.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by juve3332 »

Imi place asta cu dictatura liberala. 😘
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests