Donald Trump

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Donald Trump

Post by McWilliams »

La Yankei treaba e mai simpla decat la altii pentru ca au "decat" doua partide - there's no grand alliance/coalition shit to be considered. Cine are majoritatea il da la dinti celui care nu are majoritatea. Cu atat mai mult cand exista temerea ca se vor inversa rolurile in curand. Ergo, concordingly, vis-a-vis, the Republicans are moving fast and breaking things; and unlike Mark, they ain't gonna apologise later.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2414
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Donald Trump

Post by Mărar »

Da, dar au alte mizerii care impedica ambele partide sa-si faca treaba. Iar fillabusterul suprascrie majoritatea simpla.

https://www.americanprogress.org/issues ... icymaking/
It is also important to note that a number of the conservative Senate majority’s current priorities, including the confirmation of judges and cutting taxes for the wealthiest Americans, are not subject to the filibuster, meaning that a larger part of their agenda can be accomplished on a majority-vote basis.
Cu exceptia taierilor de taxe catre bogati desigur, acolo merge treaba :lol:

Si la curtea suprema desigur.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2414
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Donald Trump

Post by Mărar »

Bloomberg pays fines for 32,000 felons in Florida so they can vote
A 2018 state constitutional amendment in Florida allows for felons who have completed their sentences to regain their right to vote — so long as they've also paid back any outstanding fines, fees or restitution.

Bloomberg's fundraising, in addition to $5 million from the Florida Rights Restoration Coalition, has now paid off monetary obligations for 32,000 felons in Florida just before Election Day.
Voters who were already registered to vote, Black or Latino, and had fines and fees of less than $1500 were eligible for the payback initiative.
Peak capitalism :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Donald Trump

Post by McWilliams »

"Dezbaterea" de la yankei a inceput de "decat" 20 de minute si deja este mai proasta - din TOATE punctele de vedere - decat orice ar fi putut fi intre Firea vs Nicusor Dan sau Iohannis vs Mirabela (ca i-am si uitat numele).

Strategia lui Trump este sa vorbeasca in continuu. Poate reuseste sa zica ceva corect, poate reuseste sa duca suficienti votanti in clasa "politicieni ma enerveaza - nu ma duc la vot", poate reuseste sa-l faca pe Biden sa se balbaie ("moama, ce i-am tras-o lui Sleepy Joe!"). Imi pare rau ca am pierdut 30 de minute pana acum - ca e doar zgomot de fundal.

Ah, si aceasta dezbatere este dirijata de un news anchor de la Fox News.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Donald Trump

Post by Waaagh! »

Ce-a rupt our boy Trump baraca in Joe. Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Donald Trump

Post by Fular »

8 minutes in și Joey Biden: I am the Democratic Party now!
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Donald Trump

Post by ola small dickie »

Mama am vazut acum cateva momente pe digi de la confruntarea trump - biden. Ce penibil. Geezuz, zici ca se certau 2 vecini la sedinta de bloc

Ba mata i proasta, ba tactu i prost, d astea
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Donald Trump

Post by Triggerix »

When Biden said to Trump "man can you shut up" I really felt that.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Donald Trump

Post by ola small dickie »

Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Donald Trump

Post by McWilliams »

Deci prezentatorul i-a cerut lui Trump sa se lepede de mișcările de tip White Supremacist de trei ori, iar ala o ținea cu "doar dacă Biden zice si de Antifa!".

Also, trees catch fire in California because they are old and too many.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2414
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Donald Trump

Post by Mărar »

Tot vad diverse paralele intre US Republican talking points, partidul conservator a lui Boris si cele PSD. Mici mizerii care au aparut de-a lungul anilor, de actualitate ar fi obsesia asta cu validitatea alegerilor.

https://economictimes.indiatimes.com/ne ... 095176.cms

https://www.digi24.ro/alegeri-locale-20 ... ic-1377252

Ce mi se pare ca vad este ca au consilieri de imaginie / coordonatori de campanie care isi construiesc mesajele in urma unor guideline-uri stabilite de catre diverse agentii rusesti.

Am I reading too much into this shit? :lol:

Explicatia mai rationala ar fi ca partidele mai sus mentionate au tendinte autocrate, iar similitudinile sunt simplul rezultat al unor strategii universal "optime" ce apar in urma unor circumstante similare (ex; in contextul X, un partid regresiv corupt va alege intodeauna strategia Y, pentru ca este cea mai potrivita in contexul respectiv)

Si totusi...
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Donald Trump

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eh, au si cei din PSD internet. Pe de alta parte, in US nici n-au avut loc alegerile inca, deci e alta schema acolo.

Aici PSD nu poate sa accepte public ca au pierdut alegerile in halul asta in Bucuresti, ba le-au mai si fraudat, asa ca arunca si ei acuze sa nu creada alegatorii lor ca trebuie sa fie atenti la ancheta aceea sau la motivele pentru care au pierdut. In State, republicanii incearca sa-si radicalizeze electoratul impotriva democratilor. Or I think so idk.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Donald Trump

Post by Waaagh! »

Mărar wrote: 1 Oct 2020, 14:36 Tot vad diverse paralele intre US Republican talking points, partidul conservator a lui Boris si cele PSD. Mici mizerii care au aparut de-a lungul anilor, de actualitate ar fi obsesia asta cu validitatea alegerilor.

https://economictimes.indiatimes.com/ne ... 095176.cms

https://www.digi24.ro/alegeri-locale-20 ... ic-1377252

Ce mi se pare ca vad este ca au consilieri de imaginie / coordonatori de campanie care isi construiesc mesajele in urma unor guideline-uri stabilite de catre diverse agentii rusesti.

Am I reading too much into this shit? :lol:

Explicatia mai rationala ar fi ca partidele mai sus mentionate au tendinte autocrate, iar similitudinile sunt simplul rezultat al unor strategii universal "optime" ce apar in urma unor circumstante similare (ex; in contextul X, un partid regresiv corupt va alege intodeauna strategia Y, pentru ca este cea mai potrivita in contexul respectiv)

Si totusi...
Mai tii minte stafful american de campanie al lui Geoana? Sau consilierii evrei ai lui daddy? :lol:

Nu stiu daca e neaparat vorba de aceleasi grupuri care le pregatesc campaniile, dar strategiile probabil ca sunt similare, adaptate la realitatile momentului. PSDului i-a luat o vreme pana sa se invete cu manipularile pe internet. Remember cand urla Mazare ca i-a batut partidul facebook. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2414
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Donald Trump

Post by Mărar »

phpBB [video]
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Donald Trump

Post by Waaagh! »

NO COVER. ALL MAN.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Donald Trump

Post by juve3332 »

Daca virusul invinge, ramane presedinte in eternitate.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Donald Trump

Post by Waaagh! »

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Donald Trump

Post by ola small dickie »

Dolaru a crescut dupa ce a iesit pozitiv trump 😂
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Donald Trump

Post by ola small dickie »

Boris, bolsonaro si trump. cretinii din politica mondiala au luat covid. Bine, si don silvio, dar el imi e simpatic
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Donald Trump

Post by Waaagh! »

lasa ca si pe daddy il doare coloana, ca sa nu fie romanii mai prejos.
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 42 guests