#metoo

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: #metoo

Post by rdo »

Noroc de tine c-ai venit sa ne luminezi :lol:

In alta ordine de idei, cam asta e si parerea mea vis-a-vis de subiect:

https://www.europafm.ro/avocatul-diavol ... a-sexuala/

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: #metoo

Post by ola small dickie »

Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: #metoo

Post by Waaagh! »

Singura intrebare care ma framanta e daca vorbim de afro-americane sau daca mosul s-a dat la albituri.
NO COVER. ALL MAN.
LEVEL
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Mar 2014, 14:40

Re: #metoo

Post by LEVEL »

Si Stan Lee. :ugeek:
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: #metoo

Post by rege »

Am ratat discuţia de la început dar recuperez acuma
ola small dickie wrote: 18 Oct 2017, 14:56 Care este scopul scopului?
Păi, trebuie să ne uităm la consecinţele pe termen scurt, mediu şi lung.
1. Pe termen scurt, câştigă femeile şi pierd bărbaţii. Până aici totul e clar şi mă mir cum de a durat atâta.
2. Pe termen mediu, văd că încep să piardă liberal-democraţii care, culmea, erau super-pro-femei. În mod evident toată campania a fost o maşinaţiune a nevestelor puternice care par să se fi inspirat din Noaptea Cuţitelor Lungi şi să purifice partidul de cei cu prea mult umor (Harvey Weinstein, Louis CK, Al Franken, Morgan Freeman etc.) Mai există şi alte perepective interesante care ne duc cu gândul la mame comuniste vs jewish mothers dar hai să nu. Important e să câştige cea mai bună mamă :oops:
3. Pe termen lung, este o fantezie care prinde viaţă... lucru nedorit, deoarece fanteziile sunt optimizate să nu prindă viaţă. De acolo îşi derivă puterea. "Dar care fantezie?" întreabă cititorul indignat - păi fantezia violului. Să vedem mai în detaliu
  • cineva e atât de atras de tine încât îşi riscă libertatea (ba chiar viaţa) să-şi bage instrumentul în cutie, ca să-ţi provoace plăcere, în timp ce tu
  • tu n-ai de ales dar
  • decizi nu numai asupra sorţii infractorului dar şi
  • asupra sorţii copilului (care îţi recunoşti că a beneficiat de resursele genetice ale unui "bărbat adevărat", măcar în inconştientul tău) pe care dacă vrei să-l păstrezi o să poţi să-l creşti cum vrei tu, fără interferenţe din partea tatălui original... însă, BONUS, e posibil să beneficiezi de parteneriatul unui tată suplimentar, modern, care te înţelege în timp ce te serveşte... zeiţo
  • revenind la soarta infractorului, dacă decizi să-l aduci în faţa justiţiei, o să fie un întreg spectacol la care iau parte sute de persoane (judecător, juriu, avocaţi, procurori, spectatori, poliţişti etc.) care nu fac decât să te servească pe tine, să te asculte, să te ajute, să-ţi asigure o poveste, o viaţă, un destin
Bine, sunt multe plot holes în scenariu, dar trebuie să ţinem minte că nu toate femeile sunt aşa iraţionale. Sunt şi unele care sunt normale, muncitoare, frumoase. Bune de iubit. Sper că ele să nu aibă de suferit în urma dinamitării unor astfel de fantezii arhaice - şi mereu să aibă glonţ pe ţeavă :arrow:

P.S. CTP: "Provocarea găleţii" :lol:
the secret geometry of chance
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: #metoo

Post by Triggerix »

Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: #metoo

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

„Umilința supremă”

Ce-a postat si ola dar link-ul direct la investigatie. Este si o inregistrare acolo. Si asta:
Mama băiatului a candidat la alegerile interne USR pentru europarlamentare, tatăl vitreg e fostul subprefect al Bucureștiului de pe vremea lui Tăriceanu, iar tatăl natural e director de departament la Banca Națională.
Raspunsul mamei:
Numele meu si al fiului meu au aparut astazi intr-un articol de pe blogul Casa Jurnalistului. Ca mama si si ca femeie, condamn hartuirea de orice fel. Chiar eu am fost hartuita, cu ani in urma si de aceea sustin protejarea victimelor. Cand am aflat ce se intampla intre fiul meu si fosta prietena, am luat toate masurile pentru a rezolva aceasta situatie inadmisibila. Este o ancheta in curs, nu pot oferi prea multe detalii, dar va asigur ca NU am incercat niciodata sa obstructionez activitatea de cercetare a politiei si suntem la dispozitia autoritatilor, atat eu cat si fiul meu. In acest context, am decis sa ma retrag de pe lista candidatilor USR pentru alegerile europarlamentare.
Ulterior si-a dat demisia din USR. Un articol cu un titlu imbecil confirma asta:
https://www.stiripesurse.ro/scandal-sex ... 11211.html
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: #metoo

Post by Triggerix »

Mama lui Vlad a fost și ea hărțuită sexual, cu ani în urmă, de un profesor universitar, la o conferință. A povestit asta pe Facebook, în perioada valului de mărturisiri #metoo, „pentru a arăta că abuzurile nu vin doar de la cei ne-educați”.
Tare bine și-a educat și ea copilul... Good job, lady.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: #metoo

Post by marvas »

Good job, parintii lui Bing Cosby. Good job, parintii lui Kevin Spacey. Good job parintii lui Stalin, Hitler, Pol Pot.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: #metoo

Post by ola small dickie »

parintii, situatiile neplacute din familie sunt un factor extrem de important, decisiv, in formarea copilului si mai tarziu a noului adult. cu bune si rele
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: #metoo

Post by ola small dickie »

"Becali se retrage din fotbal dacă îl obligă UEFA să facă echipă feminină la FCSB: Asta-i aliniere la ideile lui Satan"

https://www.digi24.ro/stiri/sport/fotba ... QAkIUIU2_M

"„Mă retrag din fotbal. Cum adică? Faci lucruri împotriva lui Dumnezeu? Mai fac şi eu păcatele mele, unele lucruri, de idolatrie, mai am... Dar lucru nefiresc nu fac. Asta-i aliniere la ideile lui Satan. Femeile pot juca handbal, baschet, dar cum să joace femeia fotbal? Ce e aia să joace femeia fotbal? Ea nu e făcută, în plus de asta, mădularele ei nu sunt făcute pentru fotbal, ţâţe, altele şi altele, nu mă mai face să vorbsc prostii! Femeia a fost făcută de Dumnezeu din bărbat şi pentru bărbat. Ea a fost făcută frumoasă, formele ei te atrag, ea a fost făcută să fie atras bărbatul de ea. Atunci noi batjocorim formele femeii, pe care le-a făcut Dumnezeu ca să-l atragă pe bărbat. Noi o schimonosim pe femeie dacă o punem să joace fotbal. Ca şi cum o pui pe femeie să facă box. Iar o schimonosim pe femeie. Handbalul e frumos, baschetul e frumos, voleiul e frumos. numai că fotbalul şi boxul o schimonosesc pe femeie.”

korekt c s zyk
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: #metoo

Post by DarthZombie »

Bazat si rosupastilat
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: #metoo

Post by Triggerix »

Păi stai. Dacă ai țâțe, nu sar la fel de mult/tare când joci fotbal ca atunci când joci handbal/baschet? Întreb pentru un prieten.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: #metoo

Post by McWilliams »

La handbal/baschet nu se face stop pe piept.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: #metoo

Post by Triggerix »

În general femeile care practică sport de performanță oricum au sânii mici. Pe lângă asta, boobs are not THAT sensible (not that I would know or anything).
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: #metoo

Post by McWilliams »

Orice sport presupune niste sacrificii - unele au tatele mici, altii au penisul scurt. It doesn't have to be a tragedy.

Becali nu este misogin, ci mizantrop. Acelasi tratament a primit si "obligatia" de a avea o echipa de fotbal de tineret (la masculi), daca vrea sa mulga banii de la Masa Bogatilor™.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: #metoo

Post by Triggerix »

Meh, nu mă interesează nici Becali, nici fotbalul. I was just wondering about boobs in sports.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: #metoo

Post by McWilliams »

It's sexist, so we don't talk about them.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: #metoo

Post by ola small dickie »

Apropo de sani si sportive, mie gestul simonei halep de a si micsora sanii pentru sport mi se pare un sacrificiu extrem de dificil.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: #metoo

Post by McWilliams »

Pe acelasi principiu, si gestul aleia de-i placea lui chester in tinerete - Eva Angelina, parca - de a-si pune implanturi (la sani, la cur, la buze etc.) mi se pare un sacrificiu extrem de dificil. Ce nu fac unii pentru profesia lor?!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 9 guests