Discutii despre fotbal

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

probabil e de imagine avand in vedere problemele care se vehiculeaza in jurul clubului. si oricum, tot timpul am considerat ca e util sa ai foste legende prin club.

Kaka: "Directorship proposal? We have just spoken about some ideas. I still need time to decide to continue playing football or not. It's a special moment for me and I explained this to Fassone. I know there is a possibility to return to Milan but I first need to decide whether I will continue playing or not. An eventual role? No, it's all hypothetical at the moment so it's difficult to talk about it. The new Milan? The idea is clear for everyone; Bring Milan back to the top and the goals are set. It depends on the results on the pitch and decisions being made. You have evaluate frequently how do you proceed."
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Montella a fost dat afara
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Da si vestile proaste...
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Sper ca nu-s atat de proaste, adica gattusinho sa nu fie pe termen lung. O etapa doua acolo pana aduc un antrenor, daca chiar vor sa faca ceva. Mie de la inceput mi s-a parut gresit sa incepi un proiect nou, sa dai bani multi pe jucatori si sa pastrezi un antrenor care nu a facut nimic in sezonul precedent ca sa merite sa ramana la noul drum.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Cate zile crezi ca vor trece pana il anunta pe Carlo? Parca e inca liber, dupa Bayern.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

e liber dar nu stiu daca s-ar baga Carletto asa din mers, in situatia de fata a clubului, chiar si fiind clubul lui de suflet. eu mi l-as dori dar mi se pare greu
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Se zvoneste ca ar veni din vara, insa pana atunci habar n-am cat de mare o sa fie catastrofa pe care o va prelua. O fi un jucator legendar pentru club, dar Gattuso este varza cu carne in materie de antrenorat, pe Pisa a retrogradat-o de pe penultimul loc si in rest n-a facut mare branza. Daca asta ar fi fost primul club pe care-l antrena la nivel de seniori macar puteai spune ca administratia miza pe un diamant neslefuit, asa insa ai un antrenor care daca il chema Gennaro Arrivederci ar fi produs o reala revolta a suporterilor atunci cand era pus in functie.

Dar tot mai bine decat Everton care l-au dat afara meritat pe Koeman si o luna mai tarziu inca nu i-au gasit un inlocuitor :lol:
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discutii despre fotbal

Post by tnt »

Nu vine Ancelotti daca echipa nu-i gata facuta, nu-i antrenor de construit. Lor le-ar trebui un van Gaal daca mai vor sa faca ceva pe viitor.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

E destul de albastra situatia la Milan, iar decapitarea lui Montella in momentul asta mi se pare o tampenie. Vine meciul cu Benevento, adica aia care nu au facut pana acum nici macar un punct. Se gandeste cineva ca va aborda Milan mai competent suita de partide mai abordabile care urmeaza cu Gattuso, care nu are zero experienta profesionista ca Inzaghi sau Seedorf, ci una realmente de proasta-amintire, cum a spus Zombie? Pana in vara, nu numai ca nu prea au banii necesari de a angaja vreun nume mare, dar nici nu exista vreun antrenor cu staif in circulatie (Ancelloti e stipendiat de Bayern si vrea sa se bucure de pensie). In conditiile astea, nu vad de ce sa nu-l lasi pe Montella macar pana de Craciun. Cu toate greselile lui, stie totusi lotul, parea sa aiba o chimie cu jucatorii daca nu tactica, macar afectiva, si era in cea mai buna pozitie de a face echipa sa joace acceptabil cu adversarii modesti.
Last edited by juve3332 on 28 Nov 2017, 13:36, edited 1 time in total.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

haha nu. mie mi se pare o tampenie daca il pastrau. montella trebuia dat afara si mai devreme decat a facut-o Milanul. Pozitia in clasament e dezastruoasa, jocul este extrem de sterp, nu a inchegat un prim 11, cred ca a avut 23 de echipe de start diferite. Pt ce sa-l pastram? Sa condolidam locul 7 - 8? Sa consolidam jocul prost? Sa pastram abrambureala alcatuirii primului 11?

Macar de Craciun pt ce? Sa o futa in continuare inca cateva meciuri? A avut timp destul, n-a demonstrat.

Nu am asteptari de la Gattuso. Dar macar pe Montella l-am vazut. A fost zero. Hai sa continuam cu zero ca sa ce? Salut demiterea lui Montella cu toata bucuria.

Trebuia sa-l pastram pe Montella ca vine Benevento lol. Mi se pare insultator mesajul tau sau poate s-a vrut caterincos. Vorbesti de Milan aici, dar ai discurs ca si cum ai vorbi de Empoli. Ar trebui sa pastram antrenorul ca vine Benevento si aia sunt zero asa ca poate luam ceva cu ei. haida de get over yourself

Sa-l pastrati voi pana la sfarsitul sezonului sau pana la proximele sarbatori pe Del Neri fiind pe 8. lol
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Insultator?! Zici ca esti director pe la Milan, :lol:. De ce sa schimbi un antrenor mediocru cu unul care are toate sansele sa fie foarte slab?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

si tu ai vorbit exact pe un ton de juventin superior care are impresia ca in italia joaca doar juventus si alti fraieri. aia cu benevento a fost memorabila. zici ca esti director pe la juve

pe montella l-am vazut. dezastru. este neaparat cazul sa dai sansa altcuiva. ajunge. bine, daca iti doresti ca milan sa continue jocul prost si sa o frece pe locul 8 poti sa argumentezi ca montella trebuia sa ramana
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Meciul cu Benevento era un punct de la care se putea re-construi (ripartenza cum spun italienii) ce se mai putea reconstrui sezonul asta. Gattuso o sa vina si o sa dea mai mult formatia peste cap decat sa o ajute sa obtina punctele pe care in mod normal le-ar fi obtinut totusi cu Montella, recte cu echipele mai modeste. In plus, in EL aveati un parcurs separat destul de ok, cu stima de sine intacta. Vezi vreo sansa in vreo mie ca Gattuso-antrenorul sa se bata pentru fazele superioare ale unei competitii europene? Mie mi se pare un pariu foarte riscant si hazardat. Da, Montella merita dat afara, dar sa ai si cu cine sa il inlocuiesti. E ca si cum spui motoarele astea Ferrari sunt cam slabe sezonul asta, hai sa imprumutam pe cele de la Peugeot pentru restul anului, vedem cum mergem si cu ele.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Montella e si un mare antrenor, cu o super carte de vizita, un Conte, un Mourinho, un Guardiola ca sa-l pastrezi in perioadele dificile sperand in calitatile lui si ca va redresa echipa. Montella nici nu avea ce sa caute la Milan de la inceput dupa mine. Sunt de acord ca ideal ar fi sa-l dai afara pe Montella (pt mine indiscutabil acest gest) si sa-l inlocuiest cu un antrenor consacrat. Sper ca au in plan ceva de genul asta. Daca nu, nasol. Dar Gattuso ramane o necunoscuta ca antrenor totusi, alea pe unde au fost au fost ori de scurta durata, ori in conditii de echipe in faliment. Reprezinta o necunoscuta mai mare fata de Montella cel putin. La momentul asta clar aleg o schimbare, fie si cu Gattuso, decat sa ramana Montella.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Nu e liber ala de la nationala Italiei? :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Ieri, Marcelo a recunoscut ca a fraudat statul spaniol cand vine vorba de niste taxe. Astazi, Modric este acuzat de aceeasi chestie. C Ronaldo este in asteptare, cu proces in desfasurare. Cu ceva timp in urma, alde Messi si Neymar erau si ei cautati pe la sacul cu lovele.

Bravo Fiscului spaniol ca lucreaza. Poate freaca menta cand vine de "average Pedro, Sanchez or Juanito", poate ca nu, insa transmite un semnal serios catre toti ceilalti sportivi din Spania: NU MAI MERGE CU PARADISURI FISCALE - puneti mana si platiti ce trebuie, unde trebuie. Sumele de la sportivi s-ar putea sa fie o picatura in ocean fata de alte sume care trebuie recuperate de la alti datornici/rau-platnici. Insa macar se agita sa pastreze imaginea ca "se lucreaza la Fisc(ul spaniol)".


La noi... AHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Nici nu stiu care e partea mai jenanta, aia in care Benevento a scos primul sau punct din campionat abia in decembrie si din istoria clubului in Serie A impotriva ta, sau faptul ca impotriva ta au marcat un roman interist si un portar juventin.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Facem istorie oricand pasim pe teren
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Meh, eu inca sunt acru dupa victoria lui Man Utd de aseara. Aia de la Arsenal ar trebui sa mearga la "pisalog". Iar Mourinho si Pogba ar trebui sa ii pupe picioarele lui De Gea.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Rar am vazut combinatie mai mare de ghinion si nesansa ca aseara la Arsenal. Sa ai posibilitatea sa iti creezi atatea ocazii cu o echipa totusi disciplinata tactic ca United si sa fii atat de inept defensiv incat la orice contra-atac mai de Doamne-ajuta sa iti iei gol mi se pare enervant inclusiv pentru un observator neutru, daramite pentru un vag simpatizant ca mine. De Gea este un portar genial, le-a castigat la puncte in ultimii ani de ar trebui sa ii faca statuie. Isi iroseste oarecum cei mai buni ani (heh, ce bosorogeste suna) la o echipa mediocra in ultimile sezoane.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests