Discutii despre fotbal

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Ok, Juve trebuia sa joace si ei in 10 din minutul 70 sau cat naiba era.
Vezi, aici gresesti. Juve trebuia sa se retraga de pe teren in rusine, sa piarda cu 3-0 la masa verde si apoi sa inainteze o petitie Federatiei Italiene pentru a fi depunctati, ca sa aibe fanii anti-Juve un motiv de bucurie :lol: Serios, mai multe unghii-n gat decat ce am vazut aruncat in directia lui Juve in ultima luna si ceva n-am vazut in viata mea, vreau sa castige titlul fie si numai ca sa vad oftica ajungand la cote maxime.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

AC Milan ocupa un loc format dintr-o singura cifra sau a ajuns deja la unul din doua?

Parca retraim vremurile cand Kelly era fan infocat al lui Liverpool, iar sperantele de titlu treceau de la "we're gonna be up there" la "there's always next year" undeva prin octombrie.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Pacat. Nemtii au fost fara fantezie, dar nu asta i-a facut sa piarda calificarea - puscaria de portar, in schimb, da.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Bayern a pierdut dubla de saptamana trecuta, atunci trebuiau sa marcheze macar inca 3 goluri la ce cârd de ocazii au avut. Ironia a facut ca in seara asta Navas a aparat cum n-a aparat din optimi, asa ca degeaba bavarezii au nimerit poarta de jde ori ca ala a scos cam tot ce era de scos. Ar mai fi si penalty-ul de la hent-ul lui Marcelo, dar n-avea cum sa vada centralul faza aia.

Dar vai de mine ce bomba de interventie a avut Ulreich acolo... Daca prindea balonul era lovitura libera indirecta, asa ceva n-am mai vazut de multa vreme :))
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Navas a scos pentru ca a fost luat la tinta. Meritul lui este ca nu s-a ferit, dar este vesnica discutie "n-a aparat X, ci a ratat Y" vs "n-a ratat Y, ci a aparat X".

Cat despre arbitraj... La ce naiba au mai introdus doi arbitrii "aditionali" pe linia de fund, pe langa doi arbitrii "tusieri" pe linia de margine (cate unul din fiecare categorie fiind pe partea de pe care a plecat centrarea lui Kimmich in Marcelor si mana lui) daca scuza generica ramane tot "n-a vazut centralul"? Vreau si eu un pol de parale de la UEFA/FIFA (depinde de competitie), dar fara sa contribui cu nimic si sa nu-mi asum vreo responsabilitate.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discutii despre fotbal

Post by tnt »

Portar mai retard ca ala nu am vazut. Dar totusi sa te domine bayern cu echipa a 2-a si tot arbitrul sa te protejeze...
Prost sa fii sa te mai uiti la fotbal. Singurul sport cu niste semi-analfabeti platiti exagerat de mult care simuleaza si triseaza, si care pe deasupra mai e si corupt.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Arbitrajul a devenit limitat pana si la nivel de "ecuson FIFA".
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Nu se poate ca niciunul dintre arbitri sa nu fi vazut acel penalty imens pentru Roma. Banuiesc ca arbitrul de poarta sta de partea opusa asistentului din acea jumatate de teren. La ce se putea uita acolo daca nu la faza asta?!?

Altfel, nu pot sa inteleg de ce nu se adopta o regula foarte simpla: jucatorul inlocuit sa iasa de pe teren pe latura cea mai apropiata de care se afla in momentul schimbarii. Am scapa de zecile de secunde in care diversii se plimba pe teren tocmai hat din capatul opus, mai aplauda, se mai cearta cu adversarii si se scuza in fata arbitrului, chiar cu pretul unui galben. Nu vad niciun impediment in introducerea unei asemenea chestii de bun simt.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Eu vad. Banii! Banii - existenta si transferul lor - impiedica orice chestie de bun simt.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

" World famous photographer Oliviero Toscani accused Juventus of having a “Mafia-style mentality” and referees of “bowing” to the club.

Toscani famously created a series of controversial advertising campaigns for Benetton from 1982 to 2000 and remains active in the fashion industry.

He is also a committed Inter supporter and made some shocking comments on Radio 24 show La Zanzara today.

“If I were a Juventus player, I’d be ashamed and certainly not gloat about winning like this,” said Toscani.

“In fact, in the past great champions have left this club for that reason. I pity them, too: they have to be helped to win, just like at Fiat.

“It’s the usual Italian story. Juventus aren’t as successful in Europe, how strange… They want to win regardless, without being sporting about it. At the end of the day it’s a robbery, they don’t want to challenge you on a level playing field.

“This in my view is a Mafia-style mentality, they get results via short-cuts. They want to win anyway. They steal. That’s the situation, just look at the last game with Inter.

“They’re famous for it, everyone knows. If you play against Juve, you start 2-0 down.”

Toscani’s most shocking comments were reserved for the referees in Italy.

“You know when in towns in the south there’s a parade through the streets once a year and they carry the statue of the Madonna? They reach the house of the local Mafia boss and make the Madonna bow to his home. Referees do the same thing with Juve.”"

https://www.football-italia.net/120799/ ... -mentality

In alta ordine de idei nu stiu ce se intampla cu uefa si arbitrii. De minim 2 sezoane de champions league parca s-a dus dracu tot arbitrajul. Parca arbitreaza amatori. Uefa trebuie sa faca ceva, in fiecare meci greseli mari, decisive. Si totusi ceferin bulerin nu vrea var ca nu stiu ce....

bine, daca mergem si mai in urma ne aducem aminte de faimosul chelsea - barcelona din 2008 2009 cu vreo 4 penaltiuri clare parca nedate pt chelsea in acelasi meci. cu arbitrul ovrebo

daca ne uitam pe meciurile din cl cu mari furturi se cam creioneaza ca marile avantajate de aceste greseli sunt barca si real. adica furate nasol au fost si bayern si psg si chelsea si roma
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Discutii despre fotbal

Post by sebas »

juve3332 wrote: 3 May 2018, 00:05 Nu se poate ca niciunul dintre arbitri sa nu fi vazut acel penalty imens pentru Roma.
Sau cel la Marcelo marti, sau faultul evident de rosu la Mane etc etc. Foarte slabe prestatiile arbitrilor meci dupa meci in CL. Iar EUFA tocmai a confirmat ca nu va folosi VAR sezonul viitor. :lol:

Imi pare rau oarecum ca Roma nu a mers mai departe, au jucat foarte bine. I-a distrus Di Francesco cu abordarea tactica din tur.
dump CHA
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Au jucat bine jumatate din dubla mansa - adica o repriza (poate mai putin) per partida. La fel de bine poti spune ca si Liverpool a jucat foarte bine jumatate din timp.

Abordarea tactica n-are nicio legatura - apararea Romei este pilaf. Complet pilaf. Degeaba o ardem la modul Ilie Dumitrescu "un 3-5-2 care se transforma intr-un 5-4-1 pe faza de aparare" sau "doi fundasi laterali atat de ofensivi incat ajung extreme, iar mijlocasii centrali coboara pe linia de fund ca sa acopere golul", cand Roma a luat gol la aproape orice contraatac. Si asta nu din eficienta maxima a atacului lui Liverpool.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

https://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/ ... 5445.shtml

Acest domn, De Laurentiis, spune, in traducere aproximativa: "Juve n-a furat nimic, noi am pierdut campionatul pe mana noastra, in aprilie eram terminati". Ma dai, ce juventin abject!
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

A fost fotbal in seara asta in "Cizma"?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Daca la fotbal suntem in offside macar mai avem galeria. Acolo am dat si noi macar un 4 0. Cred sincer ca e cea mai dificila si frumoasa coregrafie din istoria cupei italiei, nu neaparat ca mesaj. O sa pun maine o poza
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Discutii despre fotbal

Post by SnipeRulz »

McWilliams wrote: 10 May 2018, 00:16 A fost fotbal in seara asta in "Cizma"?
s-a servit pizza quattro stagioni
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Misto coregrafia lui Milan, ideea nu e neaparat noua, dar realizarea e foarte aratoasa.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Seamana a Dinamo vs FCSB. Cu o singura diferenta - Dinamo n-a dat foc la cateva sute de milioane de euro.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Mare plictiseala la finala de aseara. Chelsea nu puteau efectiv sa tina de minge mai mult de 3-4 pase legate, iar United a plimbat-o fara nicio idee. E remarcabila performanta lui Mourihno de a termina, cu sange si unghiile, pe locul 2 in conditiile contra-performantei eclatante de a nu reusi sa creeze o identitate de joc cu ce are la dispozitie. Isi bate joc de Rashford si Martial.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests