Discutii despre fotbal

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Hey Mou - zeru tituli?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Lasa ca mai sparge cateva sute de milioane vara asta ca sa aduca 1-2 vedete neintelese ca Pogba si 1-2 taietori de lemne ca Matic. Oricum, Jones a ramas la fel ca acum cativa ani: in patru labe, pe langa fenomen.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

juve3332 wrote: 20 May 2018, 11:44 Mare plictiseala la finala de aseara. Chelsea nu puteau efectiv sa tina de minge mai mult de 3-4 pase legate, iar United a plimbat-o fara nicio idee. E remarcabila performanta lui Mourihno de a termina, cu sange si unghiile, pe locul 2 in conditiile contra-performantei eclatante de a nu reusi sa creeze o identitate de joc cu ce are la dispozitie. Isi bate joc de Rashford si Martial.
Ti-a raspuns Alex, prietenul meu, fan Mourinho:

"Sunt de acord ca a fost un jos slab ,nedemn de o finala...conte a fost ultradefensiv(ceea ce poate observa oricine numai din echipa de start) ceea ce a fost inteligent cunoscand incapacitatea lui united de a construi rapid...de a juca repede.united desface greu o echipa organizata bine defensiv.

Nu mi-a placut ca a jucat phil jones care e o calamitate...erau solutii mai bunr.iar lingard e un jucator de lot...nu da consistenta...in legatura cu martial si rashford...in tur au jucat bine...primesc sanse...mai ales rashford...nu as pune jocul lor slab numai pe seama antrenorului.de ce nu arata mai mult tine si de ei.

Mou a gresit cu prezenta lui jones care a si gresit la penalty

Daca mou ar fi castigat finala asa cum a facut-o conte ieri ...cum a facut-o si mou in trecut...ar fi venit multi sa imi arate posesia mingii"
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Posesia mingii e irelevanta in cazul de fata, din doua motive. Primul este ca ea a venit pe fondul unei circulatii execrabile a mingii din partea lui Chelsea. Rar am vazut o echipa "mare" incapabila sa tina mingea cateva pase simple. Nu e ca si cum United presa sufocant sau ceva, pur si simplu se trezeau cu mingea fiindca baietii de la Chelsea pareau noi iesiti la o miuta dupa vreo 5 berishti. Doi la mana, n-au facut aproape nimic cu aceasta posesia. Imi vine foarte, foarte greu sa-mi amintesc o ocazie a lui United. Din nou, Chelsea o echipa ordonata defensiv, dar lipsa de idei de la United este cronica si mai mult decat vizibila. Ce greseste Mou nu e prezenta unuia sau altuia dintre fundasi, ci faptul ca nu e capabil sa dea o identitate de joc, o directie cat de cat logica si progresiva a atacurilor lui United. Daca nu-l au pe Lukaku sa-i bubuie centrari, sunt morti.

Cat despre Rashford si Martial, el ii baga pe teren, dar stilul asta mai degraba non-stil ii dezavantajeaza din start. Ei sunt jucatori combinativi, au tehnica, se misca mult si destul de inteligent pe teren. Dar habar n-au ce sa faca, tactic sunt scurtcircuitati de antrenor. Mou nu le da nimic. Ii baga in teren si..."hai, ma, tatutzu, sa va vad." Or ei la varsta asta au nevoie de mai mult ca sa creasca din punct de vedere al inteligentei pe teren, al solutiilor pe care sa le gaseasca. Asa, ei orbecaie.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Adu-mi aminte, care este ultimul jucator "dezvoltat" de Mourinho?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Alex:

In general...ai dreptate...dar si ei ar trebui sa dea mai mult...au avut si meciuri bune...de ex...rashford cu liverpool cand a marcat ambele goluri...constructia e greoaie si lenta.lipseste un mijlocas care sa rupa ritmul ...un jucator rapid,tehnic...ptr ca martial si rashford par izolati de multe ori...la fel si alexis sanches care nu a putut arata ce poate...trebuie in opinia mea si un alt profil de mijlocas.


Nu spun ca sunt incantat de ce vad la united...si in multe meciuri am vazut 2 reprize diferite...una asa...una asa...nu sunt incantat de toate alegerile lui mou sau de joc.partial...uneori satisfacator...alteori subtire rau
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

@Mcwill: Balotelli. :lol: Vorbind serios, Pogba mi se pare ca nu a progresat in niciun fel in acesti ultimi doi ani. E in prins intr-o cusca tactica de Mou in care defensiv e prea aglomerat si dislocat mult in spate, iar ofensiv nu are niciun indiciu din partea antrenorului cum sa-si foloseasca toate atuurile alea pe care le are, si nu sunt putine. Are initiative mai putine si mai proaste. La nivel de executie a regresat destul de mult, lovitura cu capul de ieri, singur-singurel in mijlocul careului, e reprezentativa. Suturile de la distanta...mda.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Halep e in tenis ca juve in champions league
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Ronaldinho se va căsători cu două femei în luna august

Fostul atacant vedetă al echipei naţionale de fotbal a Braziliei, Ronaldinho (38 ani), se va căsători în luna august cu două femei, cu care îşi împarte viaţa cotidiană.

https://www.digi24.ro/stiri/sport/fotba ... ust-935263

respect! tot timpul am sustinut ca e cel mai talentat fotbalist
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

AAAPPPAAAAARRRRAAAAA KAAAARRRIIIIUUUUSSSSS
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Discutii despre fotbal

Post by rege »

Blat tipic englezesc
the secret geometry of chance
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

"Sergio Ramos is the kind of guy who’d unplug your life support machine to charge his phone."

in alta ordine de idei, ba cat bulan poate sa aiba echipa asta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discutii despre fotbal

Post by rdo »

ola small dickie wrote: 27 May 2018, 09:09 in alta ordine de idei, ba cat bulan poate sa aiba echipa asta
Care a fost bulanu ca nu inteleg?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

doar ca l-au bulit pe salah in primele minute apoi portarul advers si-a dat 2 goluri cum n-am mai vazut vreodata in finale de champions league
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discutii despre fotbal

Post by tnt »

Rdo tine cu aceasta echipa bulan care a pacalit fotbalul :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Am vazut atat de mult negru in fata ochilor incat am alimentat cu benzina o masina diesel.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Discutii despre fotbal

Post by sebas »

Asta cu bulanul e subiectivă. Madridul ăsta nu e o echipă revoluționară, nu are o identitate care să producă reverberații în întreg fotbalul internațional precum Barca din 2009, Milanul lui Sacchi etc. și nu reușește să domine tactic după cum arată eșecurile din La Liga. Dar este fără dubii o echipa excepțională. Joacă simplu, fără a te băga în transă, dar joacă atât de bine și cu un psihic atât de puternic.. Nu-mi aduc aminte să fi văzut o echipă atât de tare mental. Poate Bayernul sub Effenberg?

Mie mi s-a părut că au meritat clar victoria aseară. Liverpool s-au pierdut cu totul după accidentarea lui Salah iar faptul că odată puși sub presiune urmau să comită ceva gafe odioase nu e nicio supriză, asta au făcut deseori în campionat. Îmi pare rău pentru Karius, nu cred că o să treacă repede peste coșmaruri.

Klopp construiește o echipă frumoasă dar în lipsa lui Salah echipa stă efectiv în Mane, îi doare tare pierderea lui Coutinho.
dump CHA
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discutii despre fotbal

Post by tnt »

Yeah right, hai sa nu o mai dam in digisport ca nu au jucat mai nimic nici tactic nici psihic nici ce vrei tu, au fost dominati de echipa a 2-a a lui Bayern, au avut bulanul ca pana si Neuer sa fie accidentat la aia, si ofc au avut din nou parte de decizii ff favorabile de la arbitri. Orice echipa ce trece de grupe poate castiga UCL in felul asta.

Si sa nu comparam totusi Bayernul lui Effenberg si Hitzfeld cu pacalicii astia.

Road to shame

https://www.facebook.com/visirato/video ... 683993614/
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Ca tot vine Cupa Mondiala, un site simplu de folosit pentru pronosticuri, si al meu pariu.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Primarul singureniului de 47 de ani a jucat si el in meciul de baraj cu rapidul purtand numarul 10
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 9 guests