Discutii despre fotbal

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

In Anglia, nu se dad... "referee: Michael Oliver (England)". Fuuuuuuuuuuuuuuuu
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discutii despre fotbal

Post by tnt »

Geez ce echipa infecta aceasta real madrid, totdeauna castiga ajutati de arbitri la nivelul asta sau prin faze f controversate. Mi-ar fi rusine sa tin cu o asemenea echipa construita de uefa.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Discutii despre fotbal

Post by sebas »

:lol:
Ăsta a băut după fiecare gol al lui Juve.
dump CHA
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Dincolo de amareala finalului, meciul a fost foarte fain. Initial eram tentat sa ma uit la Bayern-Sevilla, dar adormeam in scaun cu cele 0 suturi pe poarta ale spaniolilor :lol:

Rar vezi un meci de CL in care se intoarce o diferenta de 3 goluri, daramite doua intr-o saptamana! Si uite asa avem semifinale cu o echipa din Spania, una din Italia, una din Germania si una din Anglia, formatul meu favorit. Nu de alta dar e plictiseala mare cand sunt toate din aceeasi tara, vreau sa vad meciuri care nu au loc an de an in CL.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Nu-mi convine, dar parca vad ca Real o sa pice cu Roma. Ca sa se dreaga pentru finala.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Se fac de rusine rau de tot si agnelli si buffon cu declaratiile de dupa meci
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Image

Buffon in 2012: cine se plange de arbitri cauta scuze pentru ca nu castiga

Buffon aseara: arbitrul asta e animal si are un tomberon in loc de inima.

Grande Buffone!

Also:
Del Piero: ‘Buffon was wrong’
Juventus legend Alessandro Del Piero doesn’t agree with Gianluigi Buffon’s criticism of Michael Oliver - “I found it hard to understand, honestly”.

Juventus legend Alessandro Del Piero doesn’t agree with Gianluigi Buffon’s criticism of Michael Oliver - “I found it hard to understand, honestly”.

The English referee awarded Real Madrid a last-gasp penalty in the Champions League quarter-final last night, knocking the Bianconeri out and possibly condemning Buffon to end his career without lifting that trophy.

After the match the goalkeeper was scathing in his assessment, calling Oliver “an animal” and claiming he has “a trash can in place of a heart”.

“When Gigi spoke about the referee… I found it hard to understand, honestly,” a visibly uncomfortable Del Piero said on Sky.

“I don’t understand why we should refer to the first leg, that’s how football is and you analyse the moment, whether it’s nice or ugly.

“I think in a few days he’ll say different things about the referee than what he said.”

Del Piero and Buffon were teammates with Juventus and Italy for many years, winning the World Cup with the Azzurri in 2006

https://www.football-italia.net/119809/ ... g%E2%80%99

Si eu am zis ca ma astept ca Buffon, dupa ce ii trece supararea, sa isi ceara scuze (daca nu cumva am o parere prea buna despre el). Se pare ca si Ale Del Piero crede la fel.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discutii despre fotbal

Post by tnt »

Hai mai las-o, ca s-a enervat omul pe merit. Iti dau si eu citate de la fosti mari arbitri, inclusiv unul ce lucreaza cu Marca acum - ziarul apropiat de Real, care zic toti ca nu a fost penalty. S-a intamplat si anul trecut vs Bayern, iar acum cretinasul sa faca asa ceva in min 93 la o faza cel mult discutabila. Exista o tendinta clara de a favoriza Realul. Cred si eu ca si-a pierdut Buffon cumpatul, prost sa fii sa stai cu capul plecat dupa asa ceva, cand cineva isi bate joc munca ta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Da, mai bine iti lasi nervii sa cedeze, iei rosu si apoi insulti arbitrul si post meci. Exemplu pt tineri.

Mie nu mi se pare un penalti scandalos. Scandalul lui se face pt ca a fost in min 93 la scorul ala si a fost decisiv. Daca se dadea pe aceeasi faza in min 30 nu o mai lua nimeni razna.

Sa va aduc aminte penaltiul total inexistent de la arsenal milan? Ala da penalti inventat si n a fost nebunia asta.

Au fost n penaltiuri in fotbalul mare date complet eronat. Asta nu e unul dintre ele.

Eu inteleg si sentimentul anti real si conjunctura in care s a dat dar hai ca macane deja.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Aia a fost simulare, Vasquez era deja in plonjon cand Benatia l-a atins. Ar fi fost scandalos in orice minut s-ar fi dat. Iar asta cu exemplu pentru tineri mi se pare ilar, copchii ar trebui sa invete sa-si bata oricine are chef de munca lor si sa taca malc :lol: Desigur ca tu te bucuri nespus ca Juventus a patit ce-a patit, erai alb ca varul pana la penalty :))
Sa va aduc aminte penaltiul total inexistent de la arsebal milan? Ala penalti inventat si n a fost nebunia asta.
Oamenilor le pasa de echipele care joaca fotbal, nu ce sport practica Milan in ultimii ani. Cand te bate Arsenal tur-retur nu ai nicio scuza, aia au doar 3 victorii in deplasare in campionat si vin sa faca scor pe San Siro fara sa transpire :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Ma rog, mi am sters singur raspunsurile pt trompie. N are rost.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Rost n-are sa amintesti de AC Milan intr-o discutie despre fotbal, ca primesti warning pentru off-topic.

Jucatorul lui Real era in picaj imediat dupa preluarea balonului. Daca Benatia ar fi avut toate mintile la el, l-ar fi lasat in pace si am fi putut observa cum nu doar in Tom si Jerry cineva calca pe o coaja de banana si face ruptura de menisc. Daca ar fi vrut sa dea gol, o lovea din prima; in schimb, a facut preluare in careul de 6 metri si apoi a "protejat-o" de fundasul cel rau care da la gioale. Putea si Buffon sa iasa la mingea aia, putea si madrileanul sa traga, putea si Benatia sa nu ii vina in carca adversarului, putea si tusierul si/sau arbitrul de pe linia de fund sa nu doarma in post si sa zbiere o parere si el catre central, puteau foarte multe.

Asa, ramanem cu un penalti de rahat. Care la baschet insemna doar fault, nu si doua libere - pentru ca ala "faultat" nu era in aruncare pentru a primi doua libere. Si cu C Ronaldo care, evident, se bucura de parca a mai primit un Balon de Aur.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discutii despre fotbal

Post by rdo »

Image
Last edited by rdo on 13 Apr 2018, 16:09, edited 2 times in total.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Bayern roma finala. Roma campioana europei
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Discutii despre fotbal

Post by Stokkolm »

N-am mai vazut un meci de fotbal din 2016, dar zic o finala Bayern - Roma, cu Bayern campiona.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Voi trageti pe nas mai mult decat aer curat, daca aveti impresia ca AS Roma o sa ajunga in finala doar pe baza de dat la gioale si alergat mult.

Ce o sa regret, in schimb, este ca Bayern va fi prea obtuza, prea "conservatoare" si o sa ia bataie dintr-o faza imprevizibila sau doua. Ramane de vazut daca chiar ii vor prelungi suspendarea lui Ramos, pentru faptul ca a ajuns la marginea terenului in repriza a doua cu Juventus, in conditiile in care era suspendat si ii era interzis in mod explicit sa fie acolo.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Eu zic ca sunt doua semifinale foarte faine, nu ma plang. Am tentatia sa zic ca Liverpool are noroc dar asa am zis si de Barcelona si am vazut ce-au patit.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Mmmm, eu opinez ca nici Liverpool, nici AS Roma nu erau printre favoritele de la inceputul sezonului UCL (sau imediat din faza eliminatorie de dupa grupe), asa ca nici unii, nici altii nu se vor auto-depasi cum a fost cazul cu ultima dubla a fiecarei echipe. Pentru ca, sa fim realisti, AS Roma s-a autodepasit in mod evident cu Barcelona, iar asta doar pentru ca era vorba de Barcelona. Iar la nivelul standard al fiecarei echipe, eu cred ca Liverpool o sa bata.

In schimb, as fi foarte, foarte, FOARTE bucuros ca Heynckes sa castige INCA un trofeu UCL, dupa ce a revenit din retragere, ca sa se poata reretrage in glorie. Iarasi. Spre unghia-n gat a lui Pep. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Am avut azi 2 prieteni in galeria stelista la meciul de div4 cu rapid. Frumos spectacolul celor 2 galerii, pacat de incidente.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 13 guests