The Help Thread

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: The Help Thread

Post by SnipeRulz »

Ala il am si eu la birou. Poate merg pe varianta aia (dar cu material textil, nu piele)
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: The Help Thread

Post by DANiel »

Si eu as merge pe textil. Sunt barbat in toata firea, am mult par, transpir mult in zone unde nu ma astept, deci pielea nu e chiar cea mai buna alegere.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: The Help Thread

Post by TG »

Meh, astea sunt mizerii de muncă, nu prea sunt comfy dacă îți pui picioarele pe birou sau te întinzi în tot felul de poziții (ca orice om normal de altfel). Pentru gaming/stat toată ziua, eu nu aș merge decât pe genul de scaune propuse de MC, mai mult fotoliu parcă. Am luat unul de genul acum 2 ani, dar mai ieftin, data viitoare iau o dihanie din aia pe care o muți cu o macara.

DANiel wrote: 9 Jan 2019, 17:24 Sunt barbat in toata firea, am mult par, transpir mult in zone unde nu ma astept
Deja a început lupta pentru cele mai cringe postări din 2019 văd.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: The Help Thread

Post by DANiel »

Gosh, nu ai idee de cat timp asteptam sa spun rahatul asta de fraza. O aveam acolo si asteptam momentul sa o arunc undeva.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: The Help Thread

Post by Stokkolm »

Pătrunjelu' wrote: 9 Jan 2019, 16:58 Am auzit ca lumea corporatista de pe net lauda scaunul asta pentru confort si pret https://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/40103100/
Am la lucru d-asta, e numa bun. Merita sa dai mai mult pe un scaun de gaming? La fel cum merita sa dai 300$ pe tenisi Yeezy, o faci pentru bling, pentru status printre colegii de liceu.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: The Help Thread

Post by TG »

Sau dacă te duce mintea puțin mai departe, pentru că mergi cu ei în fiecare zi, cel puțin o treime din an. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: The Help Thread

Post by DarthZombie »

TG wrote: 9 Jan 2019, 17:25îți pui picioarele pe birou (ca orice om normal de altfel).
De ce ti-ai pune picioarele pe birou? Macar de ar fi fost comod, dar cum in mod surprinzator mesele n-au fost facute pentru a te intinde pe ele treaba isi pierde sensul cu toata distractia asta. Also have some respect for the furniture for Chrissake! :lol:

Eu am un scaun in genul celui postat de Patrunjelu si sunt multumit cu el. Treaba cu materialul e cu dus-intors, mie personal imi place mai mult textilul pentru ca la piele/vinilin te incalzesti ca naiba vara. Daca locuiesti la Miercurea Ciuc nu mai e asa mare deranjul, dar daca vara stai la 30+ grade in camera numai pe piele n-o sa vrei sa stai.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: The Help Thread

Post by MC »

Fotoliul pe care il am momentan e destul de mare si greu. Destul de mare incat pot sa ma asez si "turceste" pe el si nu sunt tocmai micut.
A tinut 12 ani si inca mai tine dar ar trebui retapitat complet. Atunci stiu ca a costat undeva la 600 lei.
Sincer eu pe cele postate de patrunjelu si cele de gaming le gasesc prea rigide si destul de slabute. M-am asezat pe unul de gaming si a inceput sa se clatine in toate partile.
Imi plac cele care au sezutul adanc min 60 cm (suna ca naiba ce am spus da mna intelegeti voi), spatarul sa fie inalt, sa fie late si cu cat mai mult burete.

Sincer...la mintea mea as fi mers pe geva in genul, dar nu pot justifica pretul.
https://www.emag.ro/scaun-birou-g-252b- ... 9tb2RlbCgA
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: The Help Thread

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Un magazin online din care să pot cumpăra tricouri simple și ieftine? Ceva de purtat sub pulover. Mașina mea spală cu apă rece și nu iese mirosul de deodorant/tranpirație de sub braț.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: The Help Thread

Post by Magicake »

Nu ai acces la un Auchan? Auchan au tricouri super ieftine in cosurile alea cu ieftinituri, gen 15 lei tricoul.

Spala de mana in loc sa dai bani :-D
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: The Help Thread

Post by DarthZombie »

Da Patrunjelu, stim ca-ti speli singur de mana toate hainele pe care le-ai cusut de unul singur si le-ai asezat in dulapul pe care l-ai construit cu propria ta mana din lemnul unui copac pe care l-ai plantat in propria-ti curte :lol:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: The Help Thread

Post by Magicake »

Pfff, nu spal de mana pentru ca am masina de spalat care stie sa-si incalzeasca apa, dar decat sa dau 15 lei per purtare de tricou (schimbat tricou zilnic... right?) mai bine de mana :lol:
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: The Help Thread

Post by DarthZombie »

Poate Ferdinand e barbat adevarat si nu-si schimba tricoul decat o data la doua saptamani, asa da pe tricouri cam cat da un fumator ocazional pe tigari!
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: The Help Thread

Post by TaikoKaira »

Ştie cineva ce s-a întâmplat cu standul Ventum Games de la Vivo Mall din Cluj? S-au mutat sau au dispărut de tot?
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: The Help Thread

Post by MC »

La ce preturi practicau (mai ales la jocurile vechi) probabil ca au disparut.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: The Help Thread

Post by TaikoKaira »

Tocmai jocurile mai vechi mă interesau de la ei. Acum mă uitam după un Alan Wake şi am văzut că îl au în stoc dar, cum nu sunt de găsit, rămâne să verific la GamesLine.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Help Thread

Post by ola small dickie »

anaaaa jocuri vechi la cutie? asta aveau? mai exista? au un site ceva?

am gasit: http://www.ventumgames.ro
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: The Help Thread

Post by TaikoKaira »

Mai sunt jocuri vechi şi pe GamesLine: http://www.gamesline.ro/

De ei ştiu sigur că mai fac comenzi. De aici am cumpărat Sleeping Dogs. Doar că am primit cutia jocului puțin spartă, dar am reuşit să o lipim şi nu se observă aşa tare.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Help Thread

Post by ola small dickie »

E safe sa mananc o ciorba care a fost intr un recipient de plastic si de la temperatura recipientu s a deformat putin?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: The Help Thread

Post by MC »

De exemplu stiu ca lichidele pastrate in pet-uri de plastic si care stau in soare nu sunt foarte ok pt consum
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 13 guests