Pescărușii, între dragoste și ură

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
Post Reply
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Pescărușii, între dragoste și ură

Post by ola small dickie »

sunt trist azi

ieri a cazut de pe acoperis la serviciu un pui de pescarus, ca sa-l pun la loc am fost la magazinul de langa sa le rog pe vanzatoare sa ies in curtea din spate a magazinului, mi-au dat vanzatoarele o scara in curtea lor, am iesit pe acolo, apoi am ajuns in curtea unui vecin de langa magazin, care mi-a dat un batz super lung

si tot asa, dar in zadar, azi dimineata l-am vazut in acelasi loc pe acoperis, mort

l-am tinut prea mult la noi ieri la subsol intr-o cutie, pana la pranz, trebuia sa incerc imediat de dimineata cum am ajuns la serviciu ieri

acelasi pui de pescarus pe care l-am salvat cu aceeasi schema vineri inainte sa plecam in bulgaria in teambuilding, acum am dat rateu

:cry:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

Nu-i nimic, sunt mormane de ticalosi d-astia si literalmente abia asteapta sa ti se sparcaie-n freza din picaj.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: R.I.P.

Post by ola small dickie »

da dar cu asta am devenit implicat emotional, m-am uitat la el, l-am carat in cutii, m-am uitat in ochii lui cand deja era slabit tot, m-am straduit sa-l salvez, and i failed him
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

Drept recompensa ti-ar fi bagat pliscu'n ochi la prima ocazie sau ar fi lansat o grenada coroziva pe ceva care intra in sfera proprietatii tale. Nu-i de gluma cu perfizii astia. Stiu ce zic. Good riddance.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Mahdi »

Waaagh, expertul nostru în pescăruși și tehnici de luptă medievale pentru pitici.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

csf, in perioada de formare profesionala am deprins atat competente longitudinale, cat si transversale. prin programe europene, mind you.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: R.I.P.

Post by ola small dickie »

eu cu astia de la malul dobrogean n-am avut niciodata probleme. si traiesc printre ei de 32 de ani
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

Si aici sunt colonii de cand lumea, desi nu mi-e clar nici mie din ce traiesc. Probabil din lacuri/gropi de gunoi.

Oricum, sunt extrem de periculosi si agresivi. Foarte des acopera ferestrele si masinile in incarcatura biochimica. Odata mi-a zburat focoasa asa, pe la varful nasului si a bubuit pe scaun, prin portiers deschisa.

Dar poate ca ar trebui splitat topicul, in caz ca mai au si alti utilizatori aventuri savuroase cu fauna avicola.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: R.I.P.

Post by rege »

ola small dickie wrote: 9 May 2018, 09:35acelasi pui de pescarus pe care l-am salvat cu aceeasi schema vineri inainte sa plecam in bulgaria in teambuilding, acum am dat rateu
ola small dickie wrote: 9 May 2018, 13:47am devenit implicat emotional, m-am uitat la el, l-am carat in cutii, m-am uitat in ochii lui cand deja era slabit tot, m-am straduit sa-l salvez, and i failed him
Poate natura vrea să-ţi transmită ceva de înţeles :idea:
the secret geometry of chance
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pescărușii, între dragoste și ură

Post by ola small dickie »

nu mi se pare nimic amuzant la topicul asta, sau cel putin la postarea mea initiala, ca sa fie mutata la coltul vesel. ma rog
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pescărușii, între dragoste și ură

Post by ola small dickie »

Multumesc pt mutare
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests