World Cup 2018

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: World Cup 2018

Post by juve3332 »

Ma refeream la prospetimea croatilor.
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: World Cup 2018

Post by rege »

Alb şi proaspăt?
the secret geometry of chance
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: World Cup 2018

Post by juve3332 »

Mai nou ii zice "amoniac".
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: World Cup 2018

Post by rege »

Am auzit că mâncau şi carne
the secret geometry of chance
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: World Cup 2018

Post by Stokkolm »

rege wrote: 8 Jul 2018, 08:45 Deci finala va fi Belgia - Croaţia? Grea alegere.
ola small dickie wrote: 8 Jul 2018, 14:55 Franta castiga cupa in finala cu anglia
Slabut. Nici macar nu m-am uitat la cupa mondiala, si tot mi-am putut da seama ca finala o sa fie Franta - Croatia, era previzibil.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: World Cup 2018

Post by sebas »

Bagă la pariuri next time bo$$
dump CHA
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: World Cup 2018

Post by juve3332 »

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... -goal.html

Si numai pentru faza asta merita sa se care acasa. They're coming home, ooo, they're coming home...
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: World Cup 2018

Post by ola small dickie »

inca nu pleaca, mai au sa se bata pt medalie :))

pt ca juve e rau cu ei, declar acum: englezii pleaca cu bronzu!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: World Cup 2018

Post by DarthZombie »

Englezii s-au umflat cu pompa cum le sta in fire. Au aratat mai bine decat in trecut, dar de la asta pana la pronosticuri cum ca ar castiga Mondialul e cale lunga. Mai ales ca nu prea au avut cu cine sa dovedeasca ca ar fi echipa de top. Uau, grupa cu Panama si Tunisia, pe prima o snopesti in bataie iar pe a doua te chinui s-o bati cu 2-1. Pe urma bati o Columbia fara James si fara pic de luciditate in capul jucatorilor care un-doi s-au apucat de wrestling de nervi ca pierd meciul. Iar apoi bati o Suedie care e cam meh.

Croatia a fost prima echipa cu adevarat buna pe care au intalnit-o iar deindata ce aia i-au egalat englezii parca au uitat sa joace fotbal. Exclud Belgia din enumerare, ca meciul din grupa a fost penibil rau de tot. Daca chiar au incercat sa piarda intentionat ridicolul intrece orice masura pentru a fi calificata in cuvinte, dar cert e ca au aratat foarte slab in acel meci. Asa ca de unde s-au vazut astia campioni mondiali habar n-am. Au aratat doar ca o echipa decenta si nu ca o gluma precum ne-au obisnuit in ultimii 20 de ani.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: World Cup 2018

Post by McWilliams »

Tipic Anglia. Nu face schimbari pana in minutul 80, profita si de schimbarea in plus pe care o ofera reprizele de prelungiri, pentru un total de 4 schimbari, insa tot termina meciul cu un om in minus.

Altfel, ce bodoganeam eu pe-aici inca din grupe s-a si intamplat:
1) un mijloc inexistent nu poate sa castige impotriva unui mijloc decent, sa nu mai vorbim de un mijloc bun si determinat.
2) oamenii "de creatie" nici nu au "creat", nici nu au "carat", nici nu "tinut de minge". poti tine un jucator ca mana moarta pe teren, in ideea ca te poate scoate la liman dintr-o executie sau doua intr-un meci intreg. dar Anglia a tinut trei.
3) rigiditate maxima la Gareth - cine-a scos-o p-aia cu "echipa castigatoare nu se schimba" n-are decat sa si-o bage acolo where the sun don't shine. la ce naiba ai mai deplasat 10-12 oameni daca tu termini meciurile folosind aceeasi 11 titulari +/- 2 schimbati de prin minutul 70 incolo?
4) Kane este un jucator mai mult decat bun, insa daca nu are cine sa-i paseze/centreze, ajunge ca Lewandowski la realizarile de la un turneu final - un anonim bine cotat pe transfermarkt.
5) apararea in 5 a fost asa de naturala pentru cei 5 fundasi, incat mai mereu si-au pierdut omul din marcaj - fie ala din centru, fie aia de pe flancuri.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: World Cup 2018

Post by rege »

ola small dickie wrote: 12 Jul 2018, 16:32 inca nu pleaca, mai au sa se bata pt medalie :))

pt ca juve e rau cu ei, declar acum: englezii pleaca cu bronzu!
Nu!
the secret geometry of chance
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: World Cup 2018

Post by ola small dickie »

cred ca e misto sa fii kalinic acum. sa reusesti sa fii dat afara de la nationala dupa primul meci la cupa mondiala apoi nationala ta sa ajunga in finala
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: World Cup 2018

Post by rege »

Image
se referă la penaltiuri de la world cups. trebuia să mă fac fotbalist, mereu apăream cele de "de mână" când jucam în liceu :lol:
anglia era expertă la din ăstea, asta e clar. ba cred că din cauza asta au şi pierdut - stăteau cu capul la loviturile de departajare, în timp ce croaţii stăteau cu capul la minge. cu francezii nu ştiu cum stă treaba, dar nu prea cred că sunt la fel de "aplicaţi" ca englezii
the secret geometry of chance
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: World Cup 2018

Post by ola small dickie »

Asta meriti cand joci cu motherfucking phil jones. Chiar nu aveau alt fundas in locul amaratului phil jones?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: World Cup 2018

Post by ola small dickie »

Dupa lovin comentand meciuri falemi intra la fix. Astept opinii si de la malonga parfait. Plus mega prezentele lui ticleanu aurica
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: World Cup 2018

Post by ola small dickie »

Super falemi in studio tvr post meci:


Deci cand...cand joci la cupa mondiala si...dintr o data primesti telefoane...real, barcelona te suna....si...atuncea 10 la suta s a dus din jocul tau...asta am vazut la kane...adica...
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: World Cup 2018

Post by ola small dickie »

Mega distrus si moderatorul. Cica maine vedem daca croatia va ajunge la cea mai mare performanta din istoria lor. Unu din studio: au ajuns deja
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: World Cup 2018

Post by DarthZombie »

Emisiunile Tvr-ului sunt cele mai amatoricesti productii TV pe care le-am vazut in perioada asta. Pana si canale de Youtube minuscule arata mai profesionist decat ce incropeste postul nostru minunat platit din banii fraierilor contribuabili. Eu inca nu inteleg de ce au mascota turneului in T-pose invartindu-se in fundalul ala kitchios al carui singur rol e sa distraga complet atentia de la marii ganditori ai fotbalului romanesc din studio.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: World Cup 2018

Post by McWilliams »

Da' reclama cu vaca cu steagul Uruguayului, aia de unde provine?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: World Cup 2018

Post by rege »

Faza care a dus la primul gol ~ omul ăla a căzut fără ca cineva să-l fi atins. Măcar ştim de partea cui e arbitrul.
the secret geometry of chance
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests