Bere

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Bere

Post by juve3332 »

Culoare rubiniu inchis, aroma mai pronuntata de malt decat Silva normala, gust amarui bine, nitel caramel, hameiat. E decenta, mai buna decat varianta normala. Nu e ceva nemaipomenit, dar ca bere curenta, e destul de curat facuta si mai gustoasa oleaca decat media industrialelor romanesti.

PS: sa nu cumva sa cumparati Azuga. E proasta, iar la pretul la care e comercializata, e chiar execrabila.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Bere

Post by marvas »

salut baieti, tocmai m-am intors de la magazin si am cumparat niste bauturi fara nici un discernamant. Pot acum sa intru si eu in club?

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Bere

Post by .chester »

juve3332 wrote:Culoare rubiniu inchis, aroma mai pronuntata de malt decat Silva normala, gust amarui bine, nitel caramel, hameiat. E decenta, mai buna decat varianta normala. Nu e ceva nemaipomenit, dar ca bere curenta, e destul de curat facuta si mai gustoasa oleaca decat media industrialelor romanesti.

PS: sa nu cumva sa cumparati Azuga. E proasta, iar la pretul la care e comercializata, e chiar execrabila.
Heck yes! "Decenta" voiam sa aud. Zici ca au la Mega? Voi face o vizita maine.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Anne
I mean business
Posts: 249
Joined: 3 Jan 2017, 18:49
Location: Cyberspace

Re: Bere

Post by Anne »

marvas wrote:salut baieti, tocmai m-am intors de la magazin si am cumparat niste bauturi fara nici un discernamant. Pot acum sa intru si eu in club?
Honey Dew cum e?
Image Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Bere

Post by .chester »

Tocmai am baut prima mea Silva Pale Ale. Are gust de telina si pastarnac tocate inainte sa le rastorni in oala cu ciorba. Oribila, never again. :(
I'm livin' in a love shadow
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Bere

Post by juve3332 »

Honey Dew e oarecare, daca ma intrebi pe mine. La pretul la care se comercializeaza (parca peste 10 lei), gasesti alte beri mai bune, inclusiv romanesti.

TG, inca asteptam cateva cuvinte macar.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Bere

Post by TG »

Nu mai am timp de nimic, fml.

Nu am o părere avizată, am mai băut ceva beri random de prin magazine dar nu cred că erau din aceeași categorie.

Wicked Barrel - fucking crazy, bună și rea în același timp, intensă, as face sex cu berea asta. Cu puternic gust de drojdie, mi-a amintit de copilărie când făcea bunica mâncare și eu gustam drojdie pentru că eram retardat.

Ground Zero - din păcate băută în revenirea după o noapte cu târfe ca Silva, nu mai îmi amintesc absolut nimic, sorry.

Emperor - sticla mai mare, orez, mango și cplm mai era, destul de mișto, un acquired taste până ajungi la sfârșit. Și o povestioară tare mișto pe etichetă.

Tonka Rush - preferata mea, etichetă mișto, gust orgasmic, concentrație mare de alcool, mi-a rămas în minte și sunt convins că aș putea consuma mai mult decât ar fi sănătos pentru mine. Trecerea aia de la amar la vanilie se simte fain de tot.

Per total, juve, mi-ai oferit o experiență interesantă cu bericile astea. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Bere

Post by juve3332 »

TG wrote:Nu mai am timp de nimic, fml.
Mai lasa tarfele.

Altfel, gust orgasimc, as face sex cu berea asta, reactiile obsinuite la bere artizanala. :lol:
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Bere

Post by Rukifer »

juve3332 wrote:Honey Dew e oarecare, daca ma intrebi pe mine.
*triggered*

Honey Dew e una dintre berile mele preferate de băut vara, how dare you have a different opinion?

More on topic - cred că berea mea preferată e Delirium (Tremens şi Red în special), dar după două sticle deja pot să merg să dorm.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Bere

Post by juve3332 »

Am baut mai multe beri cu miere adaugata, de asta nu as evalua Honey Dew ca foarte speciala. Mi-e greu sa-mi dau seama daca se gaseste vreo alternativa pe piata romaneasca in prezent.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Bere

Post by SnipeRulz »

Daca tot s-a deschis in zona magazin de bere, am zis sa iau si eu ceva
Image

Pt cei din Cluj , pe str Observatorului (vizavi de campus langa statie) e Beer's Point(au o groaza de beri de import, dar si bere artizanala romaneasca)
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

am vazut ieri la mega image in frigider niste sticle Gambrinus. n-am luat. care-i treaba cu ea? a reaparut aceasta marca?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Bere

Post by .chester »

E de mult, am baut acum cativa ani in Argentin in Bucuresti, aveau la sticla. Era ieftina si buna. Cat costa la Mega?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Bere

Post by DANiel »

Ca o dovada, Gambrinus a supravietuit, Argentin nu.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

.chester wrote:E de mult, am baut acum cativa ani in Argentin in Bucuresti, aveau la sticla. Era ieftina si buna. Cat costa la Mega?
nu m-am uitat :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Bere

Post by Cristan »

ImageImage
3,59 la Mega. Mie-mi place. Nu stiu sa zic in cuvinte de ce-mi place, astept review-ul lui juve.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

cine o face?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Bere

Post by Cimitri »

"Produsa de Heineken Romania" scrie pe eticheta.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

multumesc. am gasit-o si pe situl lor :)

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Bere

Post by .chester »

Huh, nu observasem ca Silva e produsa de Heineken, care mai au in portofoliu si Bucegi si Neumarkt. :lol: Am baut si Harghita acum vreo doi ani prin Sibiu, si aia e buna.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 15 guests