Bere

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Bere

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

A băut cineva Tsingtao?
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Bere

Post by marvas »

da
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Bere

Post by Fular »

Da
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Bere

Post by TG »

Nu
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Bere

Post by DarthZombie »

Poate
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

Da, eu una. Mai demult. E o bashina
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Bere

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Știați că ursus are un website propriu? (ursus.ro) Și că atunci când intri te întreabă în ce an te-ai născut? Iar dacă ai mai puțin de 18 ani te redirecționează către asta?

Now you know, iar când dai click mai jos către ”află mai multe informații despre efectele consumului de alcool de tânăr” te duce la o pagină goală.

Also acum beau un ursus retro, e ok cred.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Bere

Post by juve3332 »

Idiotului care a scris continutul pentru site nu i-a trecut prin minte sa diversifice tonul asa-ziselor marturii scrise de tineri. Pe langa ca sunt complet necredibile ca stil, vocabular si idei pentru niste adolescenti, mai si seamana ca picaturile de apa intre ele.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Bere

Post by DarthZombie »

E campanie facuta din bani publici, e ceva ca site-ul arata de parca ar fi din 2010 si nu din 2002 :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

diseara va avea loc primul meu contact cu hop hooligans. mi-a venit astazi pachetul asta la serviciu

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Bere

Post by Fular »

Nu știu ce ai în pachet dar Night Lights și Shock Therapy mi s-au părut cele mai bune sortimente. Crowd Control e faină, dar un pic cam amară, Sencha e o experiență interesantă, iar Cannon Fire una bizară (nucă de cocos). N-am încercat Barley Wine-ul lor, pentru că de fiecare dată când am fost în Reciproc n-o aveau la vitrină.

Că tot am adus vorba de bizarerii, de ce pana mea nu pot să găsesc un Porter curat la noi? Majoritatea producătorilor autohtoni au tendința de a o îmbogăți cu fel de fel de arome ce n-au nici în clin nici în mânecă cu bere. Nici măcar complementare nu sunt gusturile. Ca de exemplu Piece of Cake - care e mai degrabă o turtă dulce în stare lichidă.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

mi-am luat un pahar si 2 game over. si am primit si aceste atentii:

Image

Am devenit un fan hop hooligans. voi mai da comenzi. bravo baieti si fete

Image

also, de ceva vreme am un proiect. iau cate o bere de la mega, ii fac poza, i-o trimit lui juve si el da o nota berii (de la niste beri incolo incepe sa dea cate o nota si sotia), apoi o beau. asa ca in curand voi inaugura aceasta noua rubrica si pe acest topic. mai dureaza doar sa-mi vina cheful sa mut toate datele adunate pana acum in telefon plus poze intr-un excel
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

ieri a fost o zi buna pentru tanara relatie dintre mine si hop hooligans. mi-a ajuns la serviciu inca un pachet comandat dar pana sa ajung acasa sa-l savurez am ajuns cu sotia la Botanica (conform site-ului hop hooligans singurul loc din Constanta unde gasesti hop hooligans). Acolo aveau 4 beri hop hooligans in meniu dar doar 2 prezente. Asa ca le-am luat pe cele 2:

Image

Excelente!

Apoi, am ajuns acasa si dupa ce le-am bagat la congelator 40 de minute a urmat experienta asta de neuitat:

Image

Image

nice
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

2 HH Genevieve si 2 HH Nutbusters incoming
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Bere

Post by Cristan »

Am găsit asta la mega:

Image

Din păcate, nu m-a impresionat deloc. Nu ca aș fi mare cunoscător, dar nu avea aproape niciun gust. Nici nu se compară cu Silva Pale Ale, cel mai apropiat concurent. Poate era prea rece, poate era vreun lot nașpa, nu știu.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

n-am incercat-o inca dar presupun: nu cred ca era din cauza ca era pre rece sau vreun lot naspa. cred ca e pur si simplu naspa, asa e ea.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Bere

Post by DarthZombie »

Cata vreme nu e inghetata, o bere nu e niciodata prea rece.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Bere

Post by Cristan »

Nu știu să explic de ce - o să-l las pe juve să facă asta - dar îmi place berea mai mult când e potrivit de rece, nu când e foarte rece. Se simte mai bine gustul.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Bere

Post by ola small dickie »

Pentru mine foarte rece se intampla rar, eventual cand am lasat o prea mult la congelator, aproape de inghet. Ce sta in frigidere acasa sau prin localuri parca e putin prea calda pt gustul meu. Cel mai mult imi place berea dupa ce o tin si la congelator. Imi place cat mai rece, evident undeva pana la punctul ala de inghet

Then again mie nu mi place nicio bautura calda. Cat mai reci. Am un foc din asta interior pe care nu reusesc sa l sting
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests