Coronavirus

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Coronavirus

Post by MC »

N-am prins-o pe asta cu Salajul....ma rog...
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Coronavirus

Post by stef »

In seara asta am vazut doua tipuri de oameni in Auchan: cosuri pline cu mancare si bauturi si cei care aveau cosul plin cu alimente si bauturi. Si erau foarte multi oameni, ca niciodata de multi, nenumarati. Am dus produsele inapoi si m-am dus la mega unde am reusit sa plec cu ceva de acolo.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Coronavirus

Post by DANiel »

Am vrut și eu să fac câteva cumpărături basic că muncim de acasă perioada asta și era nebunie in supermarket. Așa că m-am enervat și am intrat în Flanco și mi-am luat un tv. Deci este super jmecher, cu toate că este Allview, însă are un panel foarte calitativ pentru un televizor de 1100 de lei. Oh, Și are Și android tv.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

Rugani jucator de la juventus are coronavirus. Fotbalul italian era deja oricum oprit. E posibil sa nu se mai termine nici sezonul asta de champions league
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

The running joke cu Salaj este ca nu ar exista ca judet. N-am zis ca ar fi o gluma reusita, insa asta avem, asta folosim.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Coronavirus

Post by Iavo »

Dupa doi ani de furibunde indeletniciri stahoviniste mi-am luat si eu concediu doua saptamani ca sa o vizitez pe mama in nordul Italiei cu ocazia sarbatorilor pascale. Aparent Dumnezeu a tinut minte ca am facut misto de El acum vreo 4 ani cu ocazia acelorasi festivitati religioase si a decis altfel. Acum toata planeta are de suferit din cauza perioadei mele de ateism adolescentin. What an asshole.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Coronavirus

Post by MC »

McWilliams wrote: 12 Mar 2020, 01:37 The running joke cu Salaj este ca nu ar exista ca judet. N-am zis ca ar fi o gluma reusita, insa asta avem, asta folosim.
:lol:
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Coronavirus

Post by reV »

McWilliams wrote: 11 Mar 2020, 22:51 Da. Inca n-avem niciun caz confirmat in Vaslui. Sau in Salaj.
Sau Botosani.


Coincidence? I THINK NOT!
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Coronavirus

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Iavo wrote: 12 Mar 2020, 02:49 Dupa doi ani de furibunde indeletniciri stahoviniste mi-am luat si eu concediu doua saptamani ca sa o vizitez pe mama in nordul Italiei cu ocazia sarbatorilor pascale. Aparent Dumnezeu a tinut minte ca am facut misto de El acum vreo 4 ani cu ocazia acelorasi festivitati religioase si a decis altfel. Acum toata planeta are de suferit din cauza perioadei mele de ateism adolescentin. What an asshole.
Și mătușa mea trebuia să vină din Italia la începutul lui martie, dar n-a mai venit din cauza virusului. Dacă venea acum nu mai putea să plece.

Also, REPENT SINNER!
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Coronavirus

Post by Cristan »

Pe noi ne-au trimis acasa de la muncă, e work from home de acum încolo.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Coronavirus

Post by DANiel »

Am iesit pana la mega sa iau niste cereale si un lapte, and God, the horror. Toate lumea cumpara carne. In fata mea era un domn care avea un bax de bere la 1.5litri si 4 caserole la 500g de telina. Un batranel la alta casa avea aproape o lada de morcovi. In spatele meu o doamna cu 4 caserole la 1 kg de maruntaie de pui, dar nu congelate, gen cele care se strica repede (fresh). Bai, nebunie. Fix ca in filmele cu prosti.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Coronavirus

Post by cg1700 »

DANiel wrote: 12 Mar 2020, 13:10 In spatele meu o doamna cu 4 caserole la 1 kg de maruntaie de pui, dar nu congelate, gen cele care se strica repede (fresh).
Pana la urma alea poti sa le pui singur la congelator ca sa tina.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Lads, be sure to stock up on a SINGLE product so you can corner the market. Cand va veni Apocalipsa, o sa revenim la troc - X da rola de hartie igienica vs Y da conserva de fasole.

PS Daca aveti sapun in exces, o sa muriti cu sapunul in gestiune.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Coronavirus

Post by tnt »

In Londra am dat peste un magazinas de turcaleti unde am vazut in sfarsit hand sanitizer inca disponibil, sticlute din alea mici de le folosesti pe strada. Tineau strategic cate una la casa de marcat. Cereau 20 de lire pe una :lol:
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Coronavirus

Post by ciolan »

DANiel wrote: 12 Mar 2020, 13:10 Am iesit pana la mega sa iau niste cereale si un lapte, and God, the horror. Toate lumea cumpara carne. In fata mea era un domn care avea un bax de bere la 1.5litri si 4 caserole la 500g de telina. Un batranel la alta casa avea aproape o lada de morcovi. In spatele meu o doamna cu 4 caserole la 1 kg de maruntaie de pui, dar nu congelate, gen cele care se strica repede (fresh). Bai, nebunie. Fix ca in filmele cu prosti.
Păi vine căldura și e rost de grătare. Lumea se va retrage prin munți unde va frige chestii.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Coronavirus

Post by Triggerix »

Ludovic Orban anunțând o sală plină de jurnaliști că a intrat în contact cu Vergil Chițac (depistat pozitiv covid-19) și că se va autoizola la vila lac 1 e cea mai mișto chestie pe ziua de azi. Cică vin nu știu câte echipe de la DSP să îi testeze pe toți de acolo lol.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

Sa bata si la mine la usa sa ma anunte

Oare iliescu o sa ia coronavirus?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Coronavirus

Post by Triggerix »

Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

O colega a plecat de la serviciu. Soacra ei a fost pe 8 martie la o petrecere cu chitac

Bring it
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Coronavirus

Post by Waaagh! »

:lol: :lol: :lol:

OMEGALUL

:lol: :lol: :lol:

TOPKEK

:lol: :lol: :lol:

KEKW

:lol: :lol: :lol:

M-am dus de dimineata la Mega-ul de langa birou sa-mi iau niste fodd. Omorul de pe lume, bataie pe chestii. Rafturile erau inca pline, cu o exceptie: H Î R T I A I G I E N I C Ă, unde era dezolare totala.

La fund sa avem cu ce sa ne stergem, in rest Doamne-ajuta!
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests