Coronavirus

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Coronavirus

Post by Fular »

Waaagh! wrote: 18 May 2020, 21:09 Oana Lovin
Bun nume. I se potriveste pentru meseria aleasa. :roll:
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

:lol:

Mclovin
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Coronavirus

Post by Magicake »

One lovin'.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Coronavirus

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Parcă mai era o actriță cunoscută cu Lovin.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Coronavirus

Post by joonior_bmf »

Te gandesti la Eva Lovia
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

Ba nu va mai cacati pe voi are lov in nume si arata bine si are tzatzele alea misto

Ce mai vrei

Vorba fionei apple: bang it! bite it! bruise it!
Last edited by ola small dickie on 19 May 2020, 22:27, edited 1 time in total.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Coronavirus

Post by Magicake »

Si din sparanghelul ala poti face cea mai buna supa crema.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

:lol: bucataru forumului la datorie
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

Ole. Distrusu de presedinte al braziliei are in sfarsit covid.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Coronavirus

Post by DANiel »

Eu personal as fi vrut să plătească ceva de când nu a acceptat ajutorul legat de incendiile din Amazon, dar este ok și acum.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Coronavirus

Post by Mărar »

Image

phpBB [video]
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Coronavirus

Post by Fular »

Sincer vorbind BnB a avut un singur video bun și ăla a fost cu bețivii din Belarus. În rest, canalul lui e foarte meh.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Coronavirus

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eu am văzut puțin din video-ul din Republica Moldova și-am fost puțin mad că părea genul nostalgic după răposatul Imperiu Rus :lol:

l-am lăsat la subscribed să mă mai uit video-uri la un moment dat, par ok honestly, doar că nu sunt obișnuit să mă uit la genul acesta de video-uri.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Coronavirus

Post by Magicake »

Ma intreb cate sunt cazurile reale reale. La un spital de langa mine stiu clar ca unii care au murit de diverse au fost in acte trecuti cu corona.

Eh. Tre sa meet the quota la corona pentru ceva benefits.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Pătrunjelu' wrote: 10 Jul 2020, 19:37 La un spital de langa mine stiu clar ca unii care au murit de diverse au fost in acte trecuti cu corona.
Sper ca ala e un sarcasm nesemnalat, ca altfel...

Sa-mi f** una, mereu dau peste cate unul/una care stie el/ea clar DESPRE ALTII ca au murit de altele, dar au fost trecuti cu Corona. Insa niciodata, NICIODATA nu este direct legat de acei altii despre care stie. Ca niciodata nu se plange tatal, mama, fiul, fata, sotul, sotia etc. de faptul ca a murit X de galci, iar doctorii l-au incadrat repede la Corona; e ca la Hollywood - aia care n-au pe nimeni sunt cei care cunosc marile adevaruri. Textbook case of "se stie ca..." syndrome.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Coronavirus

Post by Magicake »

Macar fute-ti pana te faci ko, sa stim un lucru. Nu sunt ruda cu nimeni din spital asa ca aud de la terti, dar nu sunt singurul. Mai conteaza ca stiu pe cineva a carei ruda a murit de cancer si a fost trecut la corona? Ideea e ca si cand esti in situatia aia, n-ai ce face. Dai in judecata spitalul? N-ai cum sa demonstrezi ca au mintit, si daca ai avea bani de judecati. Iar apoi, omul e mort, irelevant de ce a murit pentru tine.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

nu inteleg. acea persoana care a murit de cancer era infectata si cu corona? daca da atunci care e problema?

si nu cred in conspiratii din astea cu "manevre care sa dea la numar bine"
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Coronavirus

Post by Magicake »

Nu avea corona cand a intrat in spital, daca a luat din spital sau nu asta nici n-are cum sa se afle in punctul asta.

Mai, teoriile conspiratiei sunt greu de crezut pentru ca ajung sa atinga limita absurdului, dar refuz si sa traiesc cu iluzia ca sistemul medical si ramificatiile sunt formate din oameni cu etica perfecta.

Adica e putin contradictoriu ca acolo sa te plangi de coruptie si cat de putreda e toata politica in romania, si aici sa zici ca interesele unora nu pot sa intre in joc in situatia cu corona. "Pandemia e o situatie naspa pentru toata lumea" mi se pare o remarca prea naiva.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Deja o dam in SF-uri. Ai vazut vreodata un certificat de deces? Din curiozitate te intreb. Pentru ca rareori pe bucata aia de hartie scrie "a murit de la o caramida cazuta in cap", "a murit de la prea mult Antena 3" sau "a murit de la cancer". Cel mai adesea, are undeva la 3-4 randuri diferite - stop cardio-respirator, cedarea organelor, infectie, pierdere de sange etc. Rareori se intampla sa fie un singur motiv. Asta si fara comorbitati. De exemplu, daca mori de la "cancer", nu e ca in filme "cause of death: cancer" - e ceva mai elaborat: poate a afectat circulatia si/sau calitatea sangelui, poate a afectat capacitatea de a respira, poate a afectat functiile motorii, poate... poate... poate... Iar la final, motivul este ca cedeaza organul X, iar cancerul doar a accelerat acest lucru. Cam ca COVIDul.

In general, parerile oamenilor din profesie (din sanatate, per total) este ca infectia cu COVID accelereaza niste probleme deja existente si nu ca te omoara singur. Deci e partial responsabil pentru deces, daca acesta se petrece din cauza acelor comorbitati. Nu vad nicio problema in a raporta aceste tipuri de decese in dreptul COVID.


Iar legat de parerile tale despre spitale si cum ar umfla ei cifrele pentru ca motive (si parerile-ruda, anume "te platesc aia ca sa scrie ca X a murit de corona" si "umfla cifrele ca sa primeasca bani/sporuri/prime etc." si "vor sa te sperie ca apoi sa-ti vanda vaccinuri si sa te cipeze" s.a.m.d.)... reactia unui om normal ar trebui sa fie urmatoarea "stimate coleg, esti un mare idiot".
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Coronavirus

Post by juve3332 »

Desi nu sustin ultimile doua randuri radicale ca exprimare (☺️), altfel McWill are aici dreptate.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 19 guests