Coronavirus

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

asta cu chitibusar mi-a adus aminte de o faza pt care am ramas faimos printre bajetii

se facea ca era 2004 si eu nu suportam de pe atunci nationala de fotbal a portugaliei, printre altele. in sferturile campionatului de fotbal euro 2004 portugalia intalneste anglia. ajung la penaltiuri si portugalia castiga. portarul lor, ricardo, la loviturile de la 11m si-a dat manusile jos si a aparat in mainile goale un penalti sau toate nu mai stiu. nu stiu daca regulamentul ii permitea, probabil ca da avand in vedere ca arbitrul n-a zis nimic. dar am iesit afara dupa meci cu baietii sa comentam si eu eram foarte nervos pe treaba asta. mi s-a parut asa, o faza, de fotbal in spatele blocului, de cocalar. hai sa renuntam la echipament in timpul meciului la nivelul asta. m-a iritat
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

juve3332 wrote: 13 Aug 2020, 11:10 Pai si "boborul" nu e o forta politica? :lol: Sau politica o fac doar partidele infiintate cu semnaturi si sediu frumos decorat?
am mai explicat. da, poporul e o forta politica dar pentru mine termenul "lupta politica" defineste o lupta intre structuri mai clar definite din punct de vedere politic. am mai enumerat, partide, oameni din viata politica, unelte ale lor, de tipul mihai gadea etc.

mi se pare ca termenul e cam prea putin, e limitativ, cand e alaturat unor oameni neatasati politic care ies in strada pentru a protesta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Da' de Dudek iti mai amintesti, ola?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

Un labar
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

apropo de cristi puiu, citeam acum un articol pe hotnews despre malmkrog si ce descopar: alta chestie foarte misto despre acest regizor:

"Puiu era deja în conflict cu internetul după ce a anunțat că va vota la referendumul pentru familie și a spus că „ne vom pierde cu totul libertatea dacă renunțăm la libertatea de expresie”"

apoi la cautare pe google gasesti destule articole cu puiu anuntand ca merge si voteaza DA pentru modificarea constitutiei la referendumu pt familie. la tampenia cu referendumu pentru familie facusem o lista aproximativa cu toti care sustineau si promovau acest referendum. nu stiam si de puiu, acum pot sa-l adaug si pe el la lista de prostani ai referendumului "pt familie"

bine mai tata mai, mare prostan :lol:

din punctul meu de vedere e o performanta destul de mare, sa bifezi si discursul anti-masca anti-masuri covid dar si anti gay. e ceva. aceasta performanta a mai fost bifata de alt intelectual de marca de la noi, cheloo de la parazitii. e ceva
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Coronavirus

Post by Waaagh! »

ola, tradezi amplitudinea intelectuala a unui simian penibil. nu pricepi geniul profund ce ghideaza opiniile si faptele inegalabilului, irepetabilului si inestimabilului cristi "omega" puiu.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

Absolut. Nu pot sa cuprind geniul acestui copil teribil

Astept urmatoarea tema publica a acestui copil teribil. Poate la urmatoarea lansare la care vorbeste face o pauza si observa oripilat cate femei sunt in public si se lanseaza intr un discurs despre daca ele sunt aici cine mai e acasa la cratita? Ar fi un pas firesc in cariera lui de copil teribil al cinematografiei
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Coronavirus

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

La intrare la intersport am vazut cum a intrat un cuplu si cand au ajuns la ala care lua temperatura femeia a ridicat picioru ca ea vrea de acolo sa i ia. Ala se uita nedumerit cu termometru. Aia tot urla ia ma de aici. Sotu incerca sa o calmeze. Doamne fereste
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Coronavirus

Post by MC »

ola small dickie wrote: 9 Sep 2020, 08:43 La intrare la intersport am vazut cum a intrat un cuplu si cand au ajuns la ala care lua temperatura femeia a ridicat picioru ca ea vrea de acolo sa i ia. Ala se uita nedumerit cu termometru. Aia tot urla ia ma de aici. Sotu incerca sa o calmeze. Doamne fereste
Bine ca nu si-a ridicat fusta/dat jos pantalonii şi să-i ceara omului sa-i ia temperatura din locurile mai ...umbrite :lol:
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Coronavirus

Post by Waaagh! »

ola small dickie wrote: 9 Sep 2020, 08:43 La intrare la intersport am vazut cum a intrat un cuplu si cand au ajuns la ala care lua temperatura femeia a ridicat picioru ca ea vrea de acolo sa i ia. Ala se uita nedumerit cu termometru. Aia tot urla ia ma de aici. Sotu incerca sa o calmeze. Doamne fereste
Eu am vorbit cu mai mulți IT-iști și mi-au spus că soft-ul integrat, la un termoscanner de tip tunel, care are un soft integrat, soft-ul ăla integrat preia informațiile. Aceste informații, garantează cineva că se duc sau nu se duc undeva? Atâta timp cât nu apare cineva din Guvernul României care să garanteze că informația ta nu ajunge niciunde, e un semn de întrebare. Prin amprenta facială, se preiau informații care se transmit undeva, ăsta e soft-ul. Cum ar fi datele personale, adresă, absolut totul. Termoscannerul din acel tunel, dacă treci pe undeva, îți ia amprenta facială după care îți ia și informația. Întrebați la orice spital. Eu am întrebat, de curiozitate, cum se procedează cu persoanele care intră în spital. Mi s-a confirmat, și asta este exact ceea ce știam eu, că în momentul în care o persoană intră este termoscanată. Eu vreau să se tragă un semnal de alarmă. Și dacă mie mi se ia amprenta facială, așa cum se ia, întrebați în orice spital. Rămâne amprenta facială acolo in sistem. E la mintea oricui că, după amprenta facială, se identifică persoana respectivă și are toate datele de identificare. Adică nu suntem copii de grădiniță. Este și o lege care protejează identitatea fiecărui cetățean. Temperatura este una, cu pistolul acela digital care îți ia temperatura e ok. Deși nici atuncea nu e ok, pentru că atunci când îți ia temperatura, eu sunt medic btw, temperatura trebuie să ți-o iei în spital sau să ți-o ia bunica, acasă. Nu o iei de față cu toată lumea pentru că este o informație de ordin personal.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Coronavirus

Post by rdo »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

S O F T U L
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Abia astept sa apara soft-ul care iti "citeste" IQ-ul si il face public pe un app, astfel incat sa primesti notificari pe smartphone cand te afli in apropierea unui vid de inteligenta. Sa vezi atunci sesizari de incalcarea GDPR-ului, nu basilica astea cu temperatura.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Stirea este asta: un nou protest anti-botnita in Bucuresti.

O adunatura de zevzeci, dobitoci, idioti. Spre surprinderea nimanui, erau de toate varstele (ca prostia nu poate fi limitata la un singur segment de populatie). Si tot spre surprinderea nimanui, acolo era si prietenul nostru, Cristi "copilul teribil al cinematografiei romanesti" Puiu.

Alta chestie care denota concentratia de prostie este asimilarea experientei de acum de la scoala (masca obligatorie, plexiglas) cu cea dintr-un "lagar". Macar nu au zis si nazist, dar se subintelege ca e nazist din moment ce ne conduc Klaus si Orban.


Si pentru ca orice dovada publica de prostie trebuie mascata cumva, s-au fluturat steaguri tricolore. Ca doar PATRIOTISM si DRAGOSTE DE TARA.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Coronavirus

Post by ola small dickie »

Cred ca juve ramane fara terase in curand
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Coronavirus

Post by Magicake »

Wot, iar intram in stare critica? :lol:
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Coronavirus

Post by juve3332 »

Din fericire, am curtile mele unde sunt bine-primit, berea e in frigidere, prietenii aproape, suntem acoperiti.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Coronavirus

Post by Magicake »

Am drojdia in congelator 8-)
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests