Fitness & sanatate

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Fitness & sanatate

Post by Cristan »

Dar nici măcar el nu promovează aspectul ăla, nu zice că trebuie că ăla e fizicul către care trebuie să aspire lumea. Mersul la sală și antrenamentele fizice nu înseamnă că trebuie să țintești spre acest gen de fizic.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Fitness & sanatate

Post by ola small dickie »

foarte bine
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Fitness & sanatate

Post by Waaagh! »

Mie mi-ar placea sa arat ca el, dar mi-e imposibil. Tipul e predispus genetic la genul ala de dezvoltare, constitutia de gibon i-a permis sa se antrenze ca un animal, iar in trecut s-a aruncat in aer cu anabolice. Nu trebuie luat ca exemplu sau folosit drept reper de dezvoltare musculara, pentru ca e complet nerealist pentru omul de rand care nu are potentialul lui, nu are cum sa se antreneze la fel din cauza limitarilor anatomice si nici nu se baga pe diverse. Oricum el arata ok fata de aia cu adevarat disperati.

Obiectivul meu, despre care cred ca e realizabil pentru un individ obisnuit, e sa-mi pastrez conditia fizica pe cat se poate de mult din durata vietii. Daca e vreodata nevoie, trebuie sa fiu oricand capabil sa alerg, sa ma catar, sa ridic ceva greu si asa mai departe. Abilitatile atletice mi se par extrem de importante pentru mentinerea unui nivel ridicat al calitatii vietii, si in urmarirea lor dezvolti si muschi sa-ti ajunga.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Fitness & sanatate

Post by Cristan »

Waaagh! wrote: 30 Sep 2020, 13:29Daca e vreodata nevoie, trebuie sa fiu oricand capabil sa alerg, sa ma catar, sa ridic ceva greu si asa mai departe.
... să dau cu cazma în cap unui zombie etc.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Fitness & sanatate

Post by Waaagh! »

Image

Pentru asta ma antrenez, ca Porphiron in asteptarea sfarsitului lumii:

phpBB [video]

Cu ochii dupa reduceri ca acvilele dupa prada.
:lol: :lol: :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Fitness & sanatate

Post by tnt »

Precum antagonistul din Far Cry 5
Spoiler:
Image
sau Pitt in Snatch
Spoiler:
Image
este idealul la corp. Nici prea, nici prea. Eu la cum arat acum am succes doar la asiatice mai băț ca mine. E mult de munca, chiar imposibil cu cele 3kg pe an din teoria lui Waagh. Si sa nu ne amagim, stim cu totii pentru ce ne antrenam. :lol:
Spoiler:
Image
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Fitness & sanatate

Post by Azad »

juve3332 wrote: 30 Sep 2020, 12:52 Da', de exemplu, voua va place cum arata tipul? Ati vrea sa ajungeti la nivelul lui de dezvoltare muschiuloasa?
P much, da. Numai ca ma impiedica conformatia, genetica, steroizii si faptul ca sunt mai inalt decat el. Mi-ar fi imposibil sa arat exact asa, deci obiectivul e sa arat cat de bine si mare pot cu antrenamentele duse la maxim.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Fitness & sanatate

Post by juve3332 »

Da, Pitt in Snatch arata foarte bine. Desi sunt constient ca sunt unii si mai pompati, tipul din videoclip mie nu-mi place deloc. Este armonios in sensul in care are toate grupele dezvoltate in proportii egale, dar estetic, pentru mine, e la limita grotescului. Sa ai niste muschi putin definiti, niste contururi mai pronuntate, asta da. Dar sa fii "cat mai mare" doar de dragul de a fi asa n-o pricep.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Fitness & sanatate

Post by Waaagh! »

tnt wrote: 30 Sep 2020, 14:55 E mult de munca, chiar imposibil cu cele 3kg pe an din teoria lui Waagh.
Din pacate nu e teoria lui Waaagh!, ci realitatea pe care o confirma studiile. 3 kg pe an, in primii ani de antrenament, e media pentru un om obisnuit care face lucrurile cum trebuie. Dupa aceea castigurile incep sa scada pentru inca 2-3 ani, punct la care in general oamenii obisnuiti isi cam ating potentialul. Ramai per total cu vreo 10 kilograme de muschi, ceea ce este absolut imens. Cred ca tu subestimezi de fapt cat de mult inseamna un kilogram de muschi. Daca te-ai trezi maine dimineata cu 3 kile in plus de fibra musculara si te-ai privi in oglinda ai fi OMG WHAT IS HAPPENING.
juve3332 wrote: 30 Sep 2020, 15:34 Da, Pitt in Snatch arata foarte bine. Desi sunt constient ca sunt unii si mai pompati, tipul din videoclip mie nu-mi place deloc. Este armonios in sensul in care are toate grupele dezvoltate in proportii egale, dar estetic, pentru mine, e la limita grotescului. Sa ai niste muschi putin definiti, niste contururi mai pronuntate, asta da. Dar sa fii "cat mai mare" doar de dragul de a fi asa n-o pricep.
Tipii care vor sa fie cat mai mari cu orice pret o fac in general pentru bani. E pasiunea lor, e chestia la care se pricep, organismul le raspunde usor la antrenament si asta devine meseria lor. Si nu e deloc una sanatoasa pentru cei care intra la rupere. Dar altfel, masa musculara dezvoltata natural nu aduce decat avantaje in toate planurile, atat medical cat si estetic. Oamenii obisnuiti n-o sa arate niciodata ca "influencerii" sau culturistii profesionisti, neavand nici gene de elita si nici acces la steroizi.

Expertii sunt de parere ca si Brad Pitt este o usoara anomalie genetica. Omul a fost toata viata foarte suplu, poarta 6packul p much neintrerupt de vreo 40 de ani.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Fitness & sanatate

Post by juve3332 »

Da, si umbla vorba-n targ ca nici n-a lasat-o mai moale cu terasele...
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Fitness & sanatate

Post by Waaagh! »

Asa e cand esti semizeu. Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Fitness & sanatate

Post by Azad »

juve3332 wrote: 30 Sep 2020, 15:34 Da, Pitt in Snatch arata foarte bine. Desi sunt constient ca sunt unii si mai pompati, tipul din videoclip mie nu-mi place deloc. Este armonios in sensul in care are toate grupele dezvoltate in proportii egale, dar estetic, pentru mine, e la limita grotescului. Sa ai niste muschi putin definiti, niste contururi mai pronuntate, asta da. Dar sa fii "cat mai mare" doar de dragul de a fi asa n-o pricep.
Las si eu o parere inainte sa plec la workout. Sa faci muschi mari e foarte greu si necesita ani intregi de antrenamente, nutritie adecvata, somn si perseverenta. Nu multi reusesc sa treaca de faza de noob gainz, in care faci niste muschiulet acolo ca incepator, ba chiar foarte putini reusesc sa arate pe jumatate din cat arata Greg. Iar atunci cand vezi rezultate, incepi sa vrei si mai mult de atat, si tot asa. Sure, depinde de fiecare persoana in parte, dar pentru mine antrenamentul a devenit o pasiune si vreau sa fiu cat de bun pot fi la treaba asta, fara sa ma apuc de steroizi. Muschii "mari" sunt rezultatul a multa munca intensa si suferinta, asa ca eu nu pot decat sa admir asta si sa muncesc ca sa sa ajung macar la o parte din rezultatul ala. Iar legat de ce zicea tnt, ca facem asta pentru gagici. Dupa doi ani de antrenamente pot sa spun ca o fac pentru mine si din pasiune. Orice altceva a devenit irelevant de-a lungul timpului.

V-am lasat, ma asteapta un push day in parc si cel mai probabil o sa ma prinda ploaia. Cam asta e, basically.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Fitness & sanatate

Post by Waaagh! »

pentru cei care spera ca sala aduce femei, adevarul e ca in cel mai bun caz aduce niste baieti care vor admira deltoizii. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Fitness & sanatate

Post by tnt »

Muschii, banii in primul rand sau altceva 18+ pt a fi mentionat aici. In niciun caz creierii, din pacate :lol:
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Fitness & sanatate

Post by Triggerix »

Image
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Fitness & sanatate

Post by Waaagh! »

:lol:

De fapt in lumea reala conteaza abilitatile sociale si prezentarea, anume pentru cea din urma vestimentatia, respectiv igiena personala. In ceea ce priveste fizicul, in medie femeile prefera constitutia atletica, fara extreme. Nu ca n-ai putea avea succes fiind obez, sina de tren sau musculos, dar fiecare astfel de aspect suscita un nivel de interes mai redus in medie. Creierii conteaza extrem de mult, in sensul mentionat al abilitatilor sociale. Banii mai putin, dar evident ca daca ai un oarecare grad de independenta financiara esti mai atractiv ca un poet hamesit care ia bani de bere de la maica-sa.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Fitness & sanatate

Post by ola small dickie »

tnt wrote: 1 Oct 2020, 12:02 Muschii, banii in primul rand sau altceva 18+ pt a fi mentionat aici. In niciun caz creierii, din pacate :lol:
Nu stiu, eu sunt multumit de succesul la mujeres pana acum si n a fost niciodata vorba de muschi, bani sau penis.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Fitness & sanatate

Post by tnt »

Waaagh! wrote: 27 Sep 2015, 17:50 tnt, pentru femei sunt necesare si suficiente doua conditii: muschi si bani. Daca iti lipseste una dintre cele doua, tristan ramai.
Busted! :lol: :lol: :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Fitness & sanatate

Post by MC »

In 5 ani si-a mai schimbat omu optica. :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Fitness & sanatate

Post by ola small dickie »

De abia acum topicul asta are un potential interesant
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests