Esti nou? Prezinta-te!

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
Post Reply
User avatar
Cretaker
Space Invader
Posts: 1
Joined: 5 Jan 2017, 20:15

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Cretaker »

Eu eram introvertit pe forum deci nu prea conteaza, in schimb mi-e dor de thread-urile cu căcat.
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by filla »

sebas wrote:Oai, în anii de haiducie da da
Mai traiesti? Credeam ca te-a luat batranetea.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TaikoKaira »

Eu eram noua pe 6 februarie, dar acum cred ca m-am acomodat. :lol:

Dar daca tot sunt aici, o prezentare n-ar strica: numele meu e Bianca si sunt la liceu, la sectia de matematica-informatica si nu, nu am ajuns din greseala. :lol: Motivul principal pentru care sunt la MI (si pe acest forum) e din pasiune pentru jocuri, si pe viitor as vrea sa fiu developer sau o meserie cat mai apropiata de asta. :) Ca genuri de jocuri, nu pot spune ca am o preferinta anume, cred ca fiecare joc are un farmec aparte pe care orice entuziast il poate simti. Seria mea preferata, cu care am crescut, e Far Cry si am terminat toate jocurile din serie, in afara de cele exclusiv pentru console/Wii. Alte exemple de jocuri incercate de mine sunt: Outlast (+Whistleblower), Amnesia: A Machine for Pigs, Age of Empires 2, Rise of the Tomb Raider, Gun, FIFA (2006,'96), GTA V, GTA San Andreas, Call of Duty (1,2) etc.

My very first game: GTA Vice City. :)
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Bine ai venit pe forum. Sper sa te acomodezi and all

Nu e asa rau la mate info, e chiar bine pentru ca o sa ai nevoie de info plus ma bucur ca esti pasionata de ceva si stii deja cam ce ai vrea sa faci pe viitor. Joci de cand erai copil sau ai inceput de curand? Intreb pentru ca Vice City e unul din jocurile alea pe care le-am tot rejucat dintr-un fel de nostalgie, cred ca m-am blocat cand eram mai mic la misiunea aia cand tre sa-l salvezi pe Vance si mai apoi la masini cand trebuie sa-l duci la spital. Abia mult mai tarziu am reusit sa trec de misiunea aceea si sa 'cuceresc' jocul

Vice city e pretty cool, poate stie altcineva sa spuna de unde e inspirata atmosfera (am auzit la un momet dat de un serial Miami Vice cred, si Scarface?) si
a e s t h e t i c :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by ola small dickie »

Bine ai venit! :)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TaikoKaira »

Ferrrrrrrrrdinand wrote:Joci de cand erai copil sau ai inceput de curand? Intreb pentru ca Vice City e unul din jocurile alea pe care le-am tot rejucat dintr-un fel de nostalgie, cred ca m-am blocat cand eram mai mic la misiunea aia cand tre sa-l salvezi pe Vance si mai apoi la masini cand trebuie sa-l duci la spital. Abia mult mai tarziu am reusit sa trec de misiunea aceea si sa 'cuceresc' jocul
Well, joc cam de pe la 6-7 ani (eu am 17 ani acum, btw). XD Tata luase un calculator cam prin 2005 si incepuse sa joace tot felul de jocuri (Wolfenstein, Far Cry...) si eu ma uitam la el, asa au inceput sa-mi placa si mie, dar abia prin 2006 mi-am facut curaj sa incerc si eu. :) Si eu ma blocasem la misiunea cu furatul tancului si cu armata, +ca de vreo 5 ori a trebuit sa reinstalam Windows-ul din diferite motive si salvarile se pierdeau, fiind nevoita sa incep de la capat. :lol: Mai tarziu am descoperit si codurile *good old times*, ceea ce il facea tot mai rejucabil. Dupa, am descoperit Gun cam prin 2010 si a fost primul joc pe care l-am terminat fara sa-mi dau seama, de fapt, a fost chiar primul joc pe care l-am terminat. :lol: La varsta aia tot saream de la un joc la altul, neintelegand ceea ce inseamna cu adevarat.
Ferrrrrrrrrdinand wrote:Nu e asa rau la mate info, e chiar bine pentru ca o sa ai nevoie de info plus ma bucur ca esti pasionata de ceva si stii deja cam ce ai vrea sa faci pe viitor.
Si ziceam de mate-info pentru ca in clasa mea sunt multi care se plang ca e greu, nu toata lumea e facut pentru mate si info ca sa fie izi. Incercam sa subliniez ca mie imi place mate si info prin asta. :D
Ferrrrrrrrrdinand wrote:Bine ai venit pe forum. Sper sa te acomodezi and all
ola small dickie wrote:Bine ai venit! :)
Multumesc pentru feedback si interes, inseamna mult. :) Sunt deschisa si la alte intrebari, daca mai sunt.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by tnt »

Age of Empires 2 joci pe Steam sau pe Voobly?
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TaikoKaira »

tnt wrote:Age of Empires 2 joci pe Steam sau pe Voobly?
Jucam Age of Empires 2 acum destul de mult timp, si in acea vreme nu avea internet si nici nu stiam de genul asta de magazine online (doar de prin 2013-14 am avut internet). So, it were pirated. :( Dar inca pot spune ca a fost unul dintre cele mai memorabile jocuri pe care le-am jucat, si nu o data m-am gandit sa il reinstalez si rebutonez de dragul vremurilor trecute. AoE2, din punctul asta de vedere, se încadrează in categoria "childhool games" pentru mine.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Anne
I mean business
Posts: 249
Joined: 3 Jan 2017, 18:49
Location: Cyberspace

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Anne »

Bianca, bun venit printre noi! Image
Chiar m-ai facut happy, mi-am adus aminte ce porcarioare faceam la 17 ani, de gasca nebuna din liceu, cat timp liber aveam pentru jocuri, blog, citit, etc. Eu am terminat mate-info bilingv germana, nici nu as fi conceput alt profil, avand in vedere ca studiam aproape aceleasi materii inca din scoala generala. Am avut 4 ani bestiali in liceu, asa ca profita cat mai mult acum, caci apoi vine o alta etapa din viata care nu o sa fie asa de roz si libertina. Din pacate, mate-info nu o sa te invete cam nimic despre jocuri sau o viitoare cariera de developer, asa ca tre' sa te ocupi singura, sa inveti si sa practici pentru tine.
Iti urez mult noroc! Image
Image Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by .chester »

Va rog, nu din nou laba asta cu "anii de liceu sunt cei mai frumosi!!!!!!" :lol: E de o mie de ori mai misto sa fii adult, sa ai banii tai, sa faci ce vrea plt si sa nu-ti petreci trei sferturi din viata la ore sau facand teme. Perioada asta mi se pare mult mai libertina decat cea a liceului. Git fukin rekt.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TG »

Yeah, fuck high school.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Mahdi »

Cred că avem nevoie de un nou editorial la Articolele Comunității. Despre cuvântul 'libertin'.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TheGrandSirPiggy
Space Invader
Posts: 14
Joined: 19 Feb 2017, 14:49

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TheGrandSirPiggy »

Salutare oameni faini! De preferat era să-mi fie ăsta primu` post, dar mai târziu e mai bine decât niciodată! Mă numesc Dan, locuiesc într-un sătuc mic, înconjurat de codri și munți, din județul Arad și ador (țineți-vă de birou, asta o să fie controversată) jocurile video! :D Jocurile preferate-mi sunt seria Heroes (mai toată seria, 6 și 7 inclus, dar 5 au 3 un loc special în inima mea), Dark Souls, Total War ( Med 2, Shogun 2 și Rome în special), The Vanishing of Ethan Carter și The Witcher. Cinefil, iubitor de indie-folk, post-rock, punk și-un bookworm înrăit (chiar dacă-s „novice”. Lista de clasici, must read, devine mai lungă în fiecare an). N-am încredere în tine dacă nu-ți plac pisicile! :!:

P.S: Care are chef de-un LAN, hit me up! Heroes, TW, Age of Empires (îs cel mai mare noob), etc. Toate-s ok! Îm momentul de față joc cu un grup de prieteni Heroes 5.5 (un total overhaul pentru Heroes 5 TotE, asemănător WOG). Toată lumea știe că un LAN party de calitate-i cea mai bună modalitatea de-a cunoaște pe cineva mai bine! :mrgreen:

P.P.S: Joc Overwatch destul de des. Care vrea să fie tocat de nou` Bastion OP alături de mine, îl primesc cu drag! ;)
Those four minutes before brain death are all I need 8-) :mrgreen:
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Soarecu »

Bine ai venit!
PS: Mate info here :D
PPS: (not so) recently friendzoned
PPPS: forumu asta o sa-ti ia (cateodata) si neuronii si sufletul, been here done that
User avatar
TheGrandSirPiggy
Space Invader
Posts: 14
Joined: 19 Feb 2017, 14:49

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TheGrandSirPiggy »

Also, bine te-am găsit Bianca! Mate-info REPRESENT! Bine-i să nu fi singurul nou-venit pe forum! Welcome și aștept noile review-uri/speciale promise! :D Keep up the good work!
Those four minutes before brain death are all I need 8-) :mrgreen:
User avatar
Anne
I mean business
Posts: 249
Joined: 3 Jan 2017, 18:49
Location: Cyberspace

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Anne »

Chester, sunt multi care muncesc din liceu si sunt pe banii lor si fac ce vor ei. Conteaza mult atitudinea, nu te tine nimeni legat in lant, fiecare vorbeste din experienta.
Image Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by MC »

.chester wrote:Va rog, nu din nou laba asta cu "anii de liceu sunt cei mai frumosi!!!!!!" :lol: E de o mie de ori mai misto sa fii adult, sa ai banii tai, sa faci ce vrea plt si sa nu-ti petreci trei sferturi din viata la ore sau facand teme. Perioada asta mi se pare mult mai libertina decat cea a liceului. Git fukin rekt.
^^This, this and this!^^


@Anne
Nu te tine nimeni legat de banca sau de teme si poti sa si lucrezi. De fapt poti sa nici nu mergi la ore in liceu, sa te doar in ...de scoala.
Eu nu am fost genul ala de elev si m-a cam "stresat" liceul si mai ales faculta. Dar acum nu regret niciun minut. Nu mi-e doar de scoala, mi-e dor de varsta pe care o aveam atunci.
User avatar
Anne
I mean business
Posts: 249
Joined: 3 Jan 2017, 18:49
Location: Cyberspace

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Anne »

Exact asta am scris eu mai devreme.
Image Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by ola small dickie »

mie imi placea in liceu ca nu aveam nicio responsabilitate. locuiam cu parintii si imi dadeau bani de bere si de tigari, altceva nu-mi trebuia. la scoala singurul stress era doar sa trec clasa. nu lucram, nu aveam sotie, nu aveam copil, timp de frecat menta pe afara sau de jucat la calculator cat vroiam. si scoala nu ma stresa prea mult pt ca protestam la adresa sistemului de invatamant cu care nu eram de acord fiind o lepra care avea ca obiectiv sa nu repete anul. aveam mult mai mult timp liber si eram mai LIBERTINNNN in perioada liceului. ca si a facultatii de altfel.
Last edited by ola small dickie on 3 Mar 2017, 15:52, edited 1 time in total.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by .chester »

Da, cel mult mi-e dor de vremurile in care puteam sa beau pe bordura cu ola small dickie si Mafio pana la 3-4 dimineata fara sa ma simt absolut demolat a doua zi. :lol:
Last edited by .chester on 3 Mar 2017, 15:52, edited 1 time in total.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 10 guests